bugün

ben de dahil ela gözlülerin güneşte sahip olduklarını sandıkları göz rengi.**
aslında pigmenti bozuk renktir. bozulma riski en çok olan gözlerdendir. ama çok güzel oluyolar bee.
bana ait göz rengidir.aslında ela güneşte yeşil mi oluyo ben bile çözemedim.
esmer tenlere giden göz rengidir, kendimden biliyorum.
kendi gözümün rengidir. Herkese yakışmaz. Çabuk bozulurlar. Kar ve güneş ışınlarının da zarar verdiği göz rengidir.
sevin beni
sahiplerinin yüzde doksanına(yüzde onunu tenzih ediyorum) ben çohhh gözelim diye düşündürten ve bundan dolayı kendilerini bulunmaz hint kumaşı, vazgeçilmez birey olarak görmelerine neden olan göz rengidir. yapmayın millet kendinizi ayrıcalıklı sanıp durmayın çok itici oluyorsunuz.
kalan yüzde doksan yüzünden yeşil renk gözlere sahiplere önyargılı yaklaşıyorum ve sevemiyorum olmuyor işte olmuyor.
Koyu yeşilse gayet güzeldir. Uzuun uzun bakılabilir öyle melüün melün.
benimle sevgili olmak isteyen adamın sahip olması gereken göz rengi. mavi de kabulümdür. fetişistim galiba...
kahverengiyi ezemez diyeceğim gözdür.
kıvırcık saç ve esmer tenle birleşince, yeme de yanında yat dedirten göz rengi.
kırmızıyı ezemez diyeceğim gözdür.
http://www.youtube.com/watch?v=QbAZiVRG6h0 coldplay in bir şarkısına isim olan şeyin tekili... (bkz: green eyes)
korkutucu göz rengidir. göz göze gelmeye çekinirim şahsen.
bir sevgilide olmasi gereken en güzel sey. saatlerce bakasi geliyor insanin.
yeşil gözün farkında olmayan hayvanlar da vardır tabiki.

-gözlerimin yeşil olduğunu ne zaman farkettin?
-valla demesen farketmezdim

(2 senelik arkadaşlıktan sonra)
bazen bir erkek için o kadar önemli bir organ olur ki
sırf bu yüzden yatacak kadınlar kızlar mevcuttur dünyada.
kaliteli bir lensle elde edilebilecek gözdür.
''sert görünüyosun böyle baya soğuksun'' gibi yorumlar almaya sebep olabilen göz rengidir.
kahverengi elbisede çok güzel bakar.
ahanda sahip benim olduğum, zamanında küçükken abiler ablalar bu gözler çok kızların canını yakacak derlerdide gülümser geçerdik.Lakin hakları varmış.güzel bakmasınıda biliyorsanız kızları etklilememe şansınız çok azdır efendim..
erkeğine de dişisine de yakışır. Tabi dişisine daha çok yakışır.
(bkz: sevgili olanın göz rengidir)
ela gözle kıyas edilemeyecek göz rengidir.
bir mavi göz değildir.