bugün

entry'ler (187)

sevilesi göz rengi

Renginden ziyade bomboş bakmamasıdır önemli olan diye düşünmekteyim. Fakat yine de lacivert olsa tadından yenmez *

gözümde canlanır koskoca mazi

"Rakı yok mu, rakı?" sorusunu aklımıza düşüren şarkılardan.

uykuya dalacakken irkilmek

Kediniz varsa eğer her gece istisnasız yaşamanız muhtemel durumdur.

abilerin kardeşlerine yaptığı psikopatlıklar

Ebeveynlerim işteyken beni abimle bırakıyorlar bir gün, velhasıl abim ben uyuyayım diye sürekli \"Hadi uyu, gözlerini kapat\" şeklinde konuşuyor meğer sesini kasete kaydediyormuş bir yandan da. Sonra ben uykuya dalınca kaydettiği kasedi yatağın yanında açık bırakıp futbol oynamaya gitmiş sokağa. Bende garibim evde tek başıma abim yanımda diye gözümü bile açmayıp saatlerce uyumuşum hiç kımıladamadan. Zeka küpü abim benim!

her şeyi zamana bırakmak

Hissettiklerini ertelemektir sadece. Gem vurmaktır duygularına. "Zamanla" düzelir, "zamanla" yoluna girer, gereksizdur bu cümlelerin hepsi. Zamana bırakıyorsan zaten yolunda değildir ki birşeyler.. Korkaklık vardır işin içinde. Yüzleşememek vardır. insanların kendilerini kandırmak için kurdukları düzen. Zaman herşeyin ilacı değildir, sadece olacaklar sonucunda canınızın yanmasını biraz daha erteler o kadar. Belirsizlik içinde bırakır insanı..

başlıkları alt alta okumak

(bkz: anneler sözlüğe gelse alacakları muhtemel nickler)
(bkz: akşam eve geç kalma)

meşgulsün sanırım ben yatıyorum iyi geceler

Tribin önde at koşturanıdır. Şeytan der ki cevap olarak " iyi geceler" yaz, yat zıbar attığı trip elinde patlasın. "işin mi var" diye sor canımı ye. Ayak yapma yeter.

anneler sözlüğe gelse alacakları muhtemel nickler

(bkz: cennette ayağımın altında)

çorapla uyuyan insan

Çoraba antipatisi olan benim çok özenip saygı duyduğum insandır. Ben normalde zor giyiyorum çorabı adam birde yatağa yatıyor onunla.

hayal kırıklığı

Hayal kurmak ile aranıza sınır çizen durumlardır genelde. Bir süre sonra geleceğe dair sadece "bakalım" demekle yetinirsiniz. "Şunu şöyle yapalım, bunu böyle yaparım" gibi cümleleriniz eksilir gün geçtikçe. Sonrasında da hayatınızı zamana bırakmayı tercih edersiniz.

nefret edilen reklamlar

"Nerde parçacıık orda portakaaal, nerde portakaaal orda parçaacıık"
Nasıl bir reklamsa artık tüm gün kafamda dönüyordu ritmi. Mırıldanıyordum baya baya.

sigarası olup da ateşi olmayan insan

Yüksek ihtimal elindeki sigarayı da başkasından otlanmış insandır.

akrep burcu

Kıskançlıkta sınır tanımayan burçtur kendisi. Sevgili olarak haz etmem.

olu kadar sicak

Yol arkadaşımdır. Gerisi teferruattır.

yanlış anlaşılmış şarkı sözleri

Altın çamura düşerse değeri kaybolur mu? olan şarkı sözünü "Hatun çamura düşerse değeri kaybolur mu?" şeklinde algılayıp uzun süre öyle sanmak.

insana kendini güvende hissettiren şeyler

Anne kucağı. En güvenli yerdir. Yarı yolda bırakmaz, geri çevirmez. Candır can!

kadınların yaptıkları salaklıklar

Sevilmeyecek adamları sevip, hayatını ona adayıp sonra salak salak pişman olmalarıdır.

parayı bozdurduktan sonra asaletinin gitmesi

Bozdurulan para asaletini de kaybeder harcanır da arkadaş.

ilişkisinin bittiğini facebook ile duyurmak

ilişkisinin başlangıcını da büyük ihtimal facebook'tan duyurmuştur. Sosyal paylaşım iyidir güzeldir de azıcık özel hayat olmak zorundadır.

mutlu rolü yapmak

Tam anlamıyla mecburiyet.