bugün

sözlükte sevilen bir yazar olmak isteyen insanın talebidir. insanlara kendini sevdirmeye çalışmakla uğraşmaz. fikrince başkaları onu sevmeye uğraşmalıdırlar.
(bkz: abi beni sev)
muhtemelen sözlük ahalisi tarafından yanlış anlaşılıp, bunu talep eden yazarın geleceğinin tehlikeye girmesine neden olacak durumdur.
bir şarkıyla cevap vermek gerekirse,
(bkz: yat geliyorum)
arkadas grubunda 3. kisi olanin icten ice soylemek istedigi cumledir. kendimden biliyorum.
(bkz: abi beni sik)
(bkz: aga 10k please)
Birbirini seven insanlari gorunce soylemek istenendir. Ayrica beni neden sevmediniz de vardir.
Bazen kederden kafayı sıyıracak durumdaki insan isteği.
arkadaş grubu yeterince samimiyse söylenmeyecek olan şeydir. iki arkadaşınızda da ayrı bir samimiyetiniz olduğunu bilirsiniz. iki arkadaşınızın muhabbetleri birbirlerini açar fakat ikisinin de birbiriyle ilgili tamamen iyi şeyler düşünmediğini bilirsiniz. siz fazla konuşmazsınız ama o iki kişinin buluşmasına çoğu zaman bahane, aracı olmuşsunuzdur. "alo ahmet, mehmet'te gelecek, gel çarşıya" muhabbeti döner ikili arasında. isimler temsilidir.
yalnız ve mutsuz bir arkadaşımızdır. sevap için sevin.
yazık la kimin çocuğuysa dedirten. artıladım tutamadım kendimi.
sevgiye acıkmış insan cümlesidir. insanın içinden böyle hiç olmadık yerlerinden gelir bu cümle.
katıldığım istek.