1. 1.
  soylu.
  3 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  bazılarının sık sık ve inatla hata yaparak burjuva yerine koydukları yeni çağ avrupası'ndaki doğuştan şanslı insanlar.
  2 ... bahdeniz
 3. 3.
  gercek anlamda ne osmanlı'da ne de türkiye'de varolan, çeşitli sebeplerle oluşamamış sınıf. aristokratım diye kendini kandırıp havalara girenler mevcuttur ülkemizde o ayrı.
  1 ... andlee
 4. 4.
  ilkçağ da Yunanistan da köle sahibi yönetici sınıf için kullanılan bir deyimdir.
  ... bilgistan
 5. 5.
  Bir toplumda seçkin bir yeri olduğu ve soyca diğerlerinden farklı, ayrıcalıklı özellikleri bulunduğu varsayılan kişi. Bu kişiler Lord, kont, dük, vikont, baran, Şovalye gibi ünvanlar alırlar ve bu ünvanlar babadan oğula geçmekteydi.
  3 ... bohemian rhapsody
 6. 6.
  seçkin, elit sınıf.
  1 ... sophie
 7. 7.
  burjuva ile karıştırılsalar da, burjuva maddi gücü ile belli bir statüye kavuşmuş aristokratlar ise maddiyatın yanında toplumda belli bir saygınlığa, kültür birikimine, nüfuza sahip insanlar olmuşlardır. bu güç aileden kaynaklanmaktadır. ağızlarında altın kaşıkla doğan insanlardır.
  4 ... sophie
 8. 8.
  zamanla kelimelerin anlamının ters düz edildiği,anlamını yitirdiği ya da değiştiği gerçeğine dayanarak düşünürsek başlangıçta hali vakti yerinde olup da zeki olanların paradan ve ticaretten daha önemli ,dişe dokunur ve ipe sapa gelir şeylerin olduğunu anlaması üzerine yaptığı ettiği şeylerin sonunda aldıkları ünvan.genelde ilk çağda bilim,felsefe,mitoloji ile uğraşmışlardır.
  ... yenibena
 9. 9.
  siyasi iktidarı elinde tutan soylu sınıf.
  ... erdinch
 10. 10.
  türkiye'deki karşılığı beyaz türkler olan sınıf. burjuvadan tamamen ayrıdır.
  2 ... soul forged sin