bugün

zorlu grubu, üretilecek olan elektrikli aracın tasarımını tamamladı ve tasarım tescili için başvuruyu yaptı. Görsel olarak çok iyi bana göre. Aferin babayiğitlere
görsel
görsel
görsel
Paint terk. Aynalarını bile unutmuşlar amk.
4 kapılı olmadığı için tutulmaz bizde. Piyasası olmaz.
Boya takıntısı olan aramasın ayrıca.
Tasarım başvurusu yapıldı piyasaya çıkmadı panaromik tavan gibi detaylar zaman içinde eklenir zaten. Bence çok güzel bir tasarım.
yine acayip fütüristik, acayip mükemmel yapalım derken aslında özellikle arka tarafına bakınca kötü bir tasarımı olan araba. bırakmak lazım bu mükemmelliyetçiliği. devrim arabalarını vs. saymazsak yeni giriyoruz bu işe. daha basit tasarımlarla başlayıp güvenle ileriye yürümenin daha iyi olacağı kanaatindeyim. tasarımı beğenen arkadaşlar olabilir elbette, saygı duyarım.

bu arada ben yerli otomobil yapılmasın demiyorum, sonuna kadar arkasındayım yerli otomobil olayının. ama adımları sanki biraz daha doğru atmamız gerekiyor gibi.
meslek lisesi makine ressamlığı bölümü 2. sınıf autocad dersleri öğrenci çalışmarı.
herkesin kusur bulduğu tasarım.

yalnız bu hali çıkacak hali değil. birçok şeyi çalınmasın diye açık etmemek amaçlı bir fragman niteliğinde. fiyatı 150 bin lirayı geçmezse o anki durumum da müsaitse alırım. şimdilik hoş duruyor.
vestel'in çamaşır makinesini bile akmıyorken üreteceği arabayı almam mümkün değil.
Çamur atmaya meraklı ne kadar adam varmış. Yav arkadaş tasarım bu piyasaya çıkacak mal değil. iyi bişey olunca nasıl bok atarızın derdine düşmüşler. Adamlar tüm tasarımı piyasaya verecek değil. Bilgisizler ordusu
Şu tasarımları Tesla yapsa adamlar yapıyoo yeaaa olurdu.
inşallah tez zamanda seri üretimi olur.
Hayırlı olsun. Hazımsızlara inat parayı basıp alacağım.
allah izin verirse ilk sahiplerinden olacağım yerli ve milli arabamız. tasarımı cağımıza uygun. alman yapsa ooooo derdiniz.
yerli arabanın zaten yapılmışı var. hemide elektrikli.

(bkz: evt s1

not: evt projesi maddi imkanlar nedeniyle seri üretime geçemedi.
başarılı bir ürün olmayacak. kısa ve net. kalıbımı basarım.
Az yakar çok kaçar.
barıs hemen şimdi, nick'li arkadaş. 30 saniyemi çaldın. Yemin ediyorum tahammülümün olmadığı tek prototip!!! entel havası verendir.
neyle yaptınız bunu?

shell güzel modellenmiş ama tekerlekler nanay..

cad programında yüzey modellemeye başlangıç aşamasında oluyor böyle şeyler..

ben anlayışla karşılıyorum açıkçası..

blueprint ile yaptınız deymi ha?
evlenirken beyaz eşya tamircisi bi dosta gittim. sana en çok hangi marka geliyor diye sordum. ucuz diye vestel alacaktim o ara. vazgectim tabi. adamın dükkan silme vestel marka dolu.

bunlar araba yapacak he mi?
yerli ve milli olduğunu iddia ettikleri telefonları gibi. çin'den parçaları getirip, manisa'da montajlayip yerli diye satar bunlar.

edit: borla mı çalışıyormuş? yoksa 2023 çomarı beğenmez bunu.
Zamanında cadillac blsörneğinde olduğu gibi https://onedio.com/haber/...zahcil-yaklasimlar-604635 artık hangi markanın hangi modeline (mercedes gibi görünüyor) etiket çakıp yerli diye iteleyip pahalıdan satmaya kalkıp, sonra vestelin ceo'su olacak pezevengin zamanında akıllı telefonlara yapmaya kalkıştığı gibi tayyibe 'almıyorlar yerli mal, diğer araçların vergisini arttırın bizim malı alsınlar ühü' diye ağlayacağı yeni bir proje.
tasarlayan kişi belli ki aerodinamik diye bir kavram duymamış.
alanlar, o uzunca dikdörtgenler prizması burunla hava duvarına çarpa çarpa gider artık.
siktirin gidin lan, her seçimden önce bir firma güya yerli araba yapıyor fakat sonra hepsi yok oluyor.
alın size yerli araba, rte üniversitesi yaptı.
https://www.sozcu.com.tr/...obil-arac-uretti-2087309/