entry'ler (80)

almanya da 73 euroya yapılan market alışverişi

orda pahalılık var sakın gitmeyin. kırılıyorlar o derece ehonomi kötü.

sözlük kızlarının çok güzel olması

bu olayı çözemiyorum. sözlükten nasıl kız düşürüyorsunuz. yılların çapkınıyım daha bir tane denk gelmedi. hanginiz kızsınız lan işaret verin.

borderline kişilik bozukluğu

Beraber çalıştığım oldu. Devlet tarafından sosyal entegrasyon amaçlı işe alınmıştı. Çok iyi bir insan olmasına karşın duygularını uçlarda yaşıyordu. Çok neşeli veya çok üzgündü, müthiş kuşkucuydu. Benim çalıştığım kişide oran çok yüksekti. Çok sevmeme karşın hepimizi çok yormuştu. Çok hassas bir yapıya sahipler. Onu hala çok seviyoruz. insanların bu durumu anlaması lazım tıpkı karaciğer, mide vb. hastalıklardan farkı yok. bilgi ve farkındalık için (bkz: https://www.nihrir.com/bo...line-kisilik-bozuklugu-2/)

bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz

Seçmen kitlesine bak. Bide bunların hepsi güya sözlük yazarı. Takım tutar gibi parti tutuyor adamlar. kullanılmamış beyninizi kullanın. sizin bokluğunuzdan bizimde geleceğimiz sikildi. biri diyorki beğenmiyom ama verecem. biri diyorki ne olursa olsun verecem. birine sorsan diğerine koyun der diğerine sorsan mal der. maalesef bu iki lavuk kitle çoğunlukta. sadece diğeri kazanmasın diye oy kullanıyor. bu kitle ile aynı döneme denk gelişimi sikeyim.

ey atatürk seni sevmek milli bir ibadettir

500 yıl sonraki Konfüçyüsçüler. Yahu bırakın atamı. inandığınız değerler aşkına bırakın. Mustafa Kemal Atatürk'ü seviyorsanız siz hiç adını ağzınıza almayın. Çünkü o sizin gibilerle mücadele etmiş.

Mustafa Kemal Atatürk zekası, inancı ve yol arkadaşları ile bu ülkenin bağımsızlığına liderlik etti. Bizim, Mustafa Kemal Atatürk'ü sevmemiz için bu bilgi yeter. Mustafa Kemal Atatürk'ü abartarak kutsallaştırarak onun emanetine zarar veriyorsunuz. sizin gibileri hiç sevmiyorum.

kürtler çanakkalede yoktu

Yapmayın. Bu ülkeye, bu coğrafyaya bu kadim medeniyete bunu yapmayın. Ayrılık tophumları ekmeyin. Kardeşi birbirine düşürmeyin. Biraz vicdan ve izan sahibi olun. Keşke babanız ve annenizden biri o gece olmasaydı. Bu şekilde sizin gibi döl israfları da olmazdı.

1915 çanakkale köprüsü

Çok güzel olmuş. Gurur duyduk. Geçiş ücretlerinin makul seviyede tutulması bizi çok daha sevindirebilirdi. Ücretler bir hayli yüksek.

Vesile olan, katkı sunan, alın teri akıtan herkese teşekkür ederiz. Ülkemize katkı sunması dileğiyle.

chp seçmeni

CHP son dönemlerde ilginç bir yere doğru sürükleniyor. Düzenin muhafazası, belli grupların ve ideolojilerin varlığını sürdürmesi amacıyla mücadele eden parti bir anda yolunu değiştirdi. Her kesime ulaşmak amacıyla genel bir siyaset izlemeye çalışıyor. Ancak bunu tam olarak beceremiyor. Sıradışı bir durum ancak hem kimliksizleşiyor hem marjinalleşiyor. Neden mi? Eylemi yapsa söylemi tutturamıyor, söylem uygun olsa eylemler o gerçeklikle çakışıyor. Çünkü bilmediğin ve inanmadığın birşeyi yalan üzerine inşa etsende uzun soluklu olması mümkün değil. Acilen parti kendi öz yapısına geri dönmeli. Çünkü o CHP'ye ne olursa olsun bu ülkenin ihtiyacı var. Bu durum CHP seçmenine yansıdı. inandığı şeyle partinin yaptığı şey çakışıyor. Dolayısıyla siyasi tartışmalarda agresif ve alaycı bir tutum takınıyor. Bilindik ve bıkkınlık getiren basit sloganlar üzerinden siyasi rakipleriyle dalga geçiyorlar. Çünkü kendi cephesinde mantıklı, kaale alınacak tek bir iş olmuyor.

Edit: misal bu entry. küfür ve bilindik kelimeler. (bkz: chp seçmeni/#45439448))

atatürk ün yaptığı en büyük hata

Yukarısı faşist, fırsat verildiğinde katil, cahil, kafatasçı psikolojik hasta kaynıyor.

erdogan ın 5 icraatını say

1- Türkiye'de altyapı sorununu çözdü
2- Vesayeti bitirdi
3- Kritik alanlarda yerli üretimi destekledi ve başardı.
4- Savunmayı ülke sınırları dışına çıkararak cepheyi genişletti. (Akdeniz ve ortadoğunun kritik bölgelerinde etkin bir devlet politikası yürüttü. Tarihi ve coğrafi etkinliği kullanarak halklar nezdinde psikolojik üstünlüğü ele aldı)
5- Umutlarımızı ve hedeflerimizi değiştirdi. (Bana göre en önemli maddedir. Kendi ülkemizdeki kısır döngüden çıkıp dışarıya odaklandık. Her ne kadar bu kısır döngüye döndürülmek istesekte devlet hedef büyüttü.)

Not: Benim yazdıklarımı anlayan ve vakti geldiğinde reaksiyon gösteren çoğunluk, sessiz ve mağrur. Sokak köpekleri havlayabilir.

21 milyar tl lik deprem vergisi nerede sorunsalı

bide sonuna "sorunsalı" diye ekliyorlar ya. çok itici.

sosyal medyaya tc numarası ile giriş yapılacak

Kuyuya taş atıldı. şimdi akıllılar düşünsün. vardır bizim memlekette buna inanacak zeki insanlar.

ekrem imamoğlu nun medyayı tehdit etmesi

ekrem imamoğlu'nun trolleri şimdi saldırıya geçecek. vaziyet alın.

güven hokna nın çok çekici bir kız olması

bu ülkede ayakkabı bağlamak bile tehlikeli. bu nasıl bir abazalıktır yarabbim.

bir erkeğin en seksi yeri

Makro anlamda serveti, Mezo anlamda arabası ve kariyeri Mikro anlamda cebi

sözlük kızlarının fotoğrafları

Burada kız var mı lan! vay a.q

kistik fibrozis

Dornaz Alfa ilacından sonra farkındalık oluşan hastalık. Zor bir hastalıktır.

fodmap diyeti

irritabl bağırsak hastalığının semptomlarını azaltmayı hedefleyen bir beslenme modelidir. FODMAP’in açılımı; fermente edilebilir, oligo di-monosakkaritler ve polyoller demektir. Bağırsak sağlığı için önemli bir diyettir.

trikotilomani

Midesinden bir yumak saç çıkan çok. O zaman açığa vuruyor hastalığı.

narsisistik kişilik bozukluğu

ikide bir televizyona çıkan biri var ha oo işte.