1. 1.
  değişen hayat şartları,çocukların da hayallerini değiştirdiğinden artık gerek usta şirin olsun gerek müzisyen olsun..böyle klasik şirinlere karşı türetilen yeni nesil şirinlerdir.misal
  (bkz: tiki şirin)
  5 ... gothic evil
 2. 2.
  (bkz: gothic sirin)
  3 -2 ... dave mustaine
 3. 3.
  anarşist şirin bunlardan birisidir. yeni şirinler toplumsal hareketinde görev almıştır. devrimdeki rolü yatsınamaz ancak gerek aklında kurduğu ütopik devlet anlayışı gerek şirin babanın devletçi yönetim anlayışıyla ters düşmesi nedeniyle devrimden sonra kendini şirinlerden soyutlamıştır. düşünceleri dobra dobra dile getirmesiyle tanınır. şirin babanın devletçi anlayışını yıkmak için çaba göstermiş bir çok sivil ve askeri hareketi tetiklemiş iç savaş döneminde şirinler arasında kaosa neden olmuştur. şuan karaiplerde laz balıkçılarla birlikte karides avladığı sanılmaktadır.
  2 ... chazsmyr dhuunyl
 4. 4.
  (bkz: the new era smurfs social movement)
  1 ... chazsmyr dhuunyl
 5. 5.
  ÜÇÜNCÜ NESiL iÇiN; MANDALKEPÇEKALDIRACIDIR. Bi DENEDiR O..
  1 -1 ... redwinemania
 6. 6.
  dadaist şirin:

  ilk kez ressam şirin ve şair ile bir oluşumda karşımıza çıkmıştır. savaşa karşı bir tepki olarak sanata düzensizliği ve gerçek üstücülüğü sokmuştur. hatta ressam şirin ile açtığı bir serginin sonunda sanat eserlerine tahribat verdiği görülmüştür. sanatta ben tükürdüğüme bile eser derim anlayışını benimsemiştir. akımının felsefi boyutu da gördüğün duyduğun bildiğin herşeye -kendine bile- muhalefet etmekten ibarettir. hatta bu şirinin anti-dadaist şirinide yine kendisidir. en son metalciyim ben diye bir dadaist oluşuma dahil olduğu bilinmektedir.
  1 -1 ... chazsmyr dhuunyl
 7. 7.
  (bkz: metalci şirin)
  2 ... chazsmyr dhuunyl
 8. 8.
  (bkz: abazhan şirin)
  1 ... eurasia
 9. 9.
  starbucksçı şirin tiki şirinin arkadaşıdır mesela
  1 -1 ... chazsmyr dhuunyl
 10. 10.
  (bkz: maço şirin)
  (bkz: delikanlı şirin)
  -1 ... chazsmyr dhuunyl