online yemek getiren bir sayfa son çıkan haberlerden sonra sipariş vermemeye başladım.
ihtiyaç halinde bir tık uzağımda.. Seviyorum kendisini..
yerli firma değildir yazan entryim nedensizce 3 eksi yedi. (bkz: #43790451)
millet gerçekten bunu yerli mi sanıyor?

türkiye'ye yatırım yapması başka, yerli olması başka.
ilk kurulduğunda yerli idi, sonradan yabancı firmaya satıldı. yani artık yersizdir.
safiye ve faikli iğrenç reklamından sonra bülent ersoy'lu çok daha iğrenç reklamları yüzünden iyice soğudum bir site/uygulama.
gece gece beni günaha sevk etti...kokoreççiden joker mi olur bu saatte insafsız sepet...yedim ama nasıl mutluyum bilemezsiniz...
sürekli kullandığım online yemek alışveriş sitesi. kalite ve hizmet konusunda memnunum. sadece bazı anlaştığı firmalarla fazladan komisyon alıyor.
Yapılan en güzel projelerden bir tanesi olsa gerek. Sürekli müşteri kapasitesi artmakta.
evet yemek yapamayanlar için çok gerekli.
joker çıkar.

30 liraya 20 lira kampanyasından yararlanmak istersiniz, ancak bir bakarsınız ki restoran, minimum paket tutarını 35 tl yapmış. ayrıca minimum paket tutarı, indirimden "sonraki" rakamdan hesaplanıyor. yani 30 tl yaptınız, 20'ye düştü, ancak daha 15 tl değerinde yemek daha koyacaksınız.

daha bir önceki gün aynı restoranın minimum paket tutarının 15 tl olduğunu hatırlarsınız.

yüzlerce siparişim vardı burdan, artık bu çakallıkları yüzünden kesinlikle kullanmıyorum.

getir yemek, kendisinden 1000 kat daha mantıklı.

yemeksepeti ile işimiz bitmiştir.

siteyi bir taraflarına monte edebilirler efendim.

(bkz: ayakta adam sikme sanatı)
Espritüel restoranlar var içinde.

görsel
Mümkün olduğunca kullanmadığım site. Evet.
Hacklenmiş diyorlar. Hacker lahmacun ve fuse tea siparişimi ne yapacak acaba.
513 milyon dolara bir yabancı firmaya satılmıştır.
görsel
Bunlarda kullanıcılarının adres ve telefonlarını hackerlara çaldırmışlar.

Yakında yarrock kürek reklam smsler almaya başlarız,

- pimpis hali yıkama olarak halılarınızı tertemiz yapıyor, xxxxx de bulunan adresinize teslim ediyoruz.

Allah allah bu hali yıkama şirketi numaramı ve adresimi nereden buldu ki diye düşünürüz.
içinde çok sayıda bok çukuru işletme bulunan uygulama.

Buradan yemek söylemekle aç kalmak arasında kalırsanız şerefinizle aç kalın.
ramazanda hiç joker indirimi vermediniz orospu çocukları yazdım bunu .
35 yillik omrumde 3 defa siparis verdim, vermedim. Ha ama girer bakarim. Restoran begenirim, sonra orayi ararim google'dan. Derim yemeksepetinden gordum ama oraya komisyon kesiliyor diye direkt aradim. Sonrasi lezzet, uygun fiyat ve hiz.
kendisine para kazandıran işyerlerini her zaman ikinci plana atıp sipariş verenlerden yana olan şirket.

bizzat deneyimledim.

küçük bir örnek vereyim:

şahıs sipariş veriyor. sipariş notuna da "hızlı gelirse hepsine 10 puan veririm" diye yazıyor. bu ne demek? "geç gelirse düşük puan veririm"..

benim servis sürem 30-40 dakika.

şimdi ben senin siparişini neye göre hızlı göndereyim? 20 dakika sonra da elinde olur 40 dakika sonra da..

siparişi iptal ettim..

30 kere aradılar..

vay efendim hızlı gönderme imkanım yok muymuş, neymiş müşteri memnuniyetiymiş..

sanane lan... müşteri benim müşterim.. ayrıca sana değil, seni kullanarak bana sipariş veriyor.. ve ayrıca senin müşterin benim. sana para ödeyen benim. o değil..

ortalamam olmuş 9.6.. demek ki benim müşterim memnun.. şimdi yoğun saatte ben bu öküze 40 dakika sonra göndersem benim ortalamamı düşürüp ekmeğimle oynayacak.

yok öyle bir dünya...
Burada ki yorumlar niye kuryelerle ilgili anlam veremediğim yemek sipariş uygulaması.
Yemekler hakkında yorum okumak için giriyorum “yok kuryeniz Ahmet bey çok güleryüzlüydü, yok Mehmet bey bize asabi davrandı, yok Kamil beyden çok memnunuz hep onu gönderin” noluyor lan kendinize gelin. Siz bu adamların isimlerini nerden biliyorsunuz?
getir ve trendyol yemegin eline su dokemez. hem uye restoranlarin parasinin ustune yatmak icin yapmadigi pislik yok hemde en son müşterilerin kisisel verileriyle kart bilgilerini caldirmisti hatirlarsaniz. belkide satmıştır yada kendisi icin ileride bir vurgun yapmak üzere kopyalamistir. ortamlarda siber saldiri dersiniz kim bilecek.
hastanede yemeğinin ekmek yetersizliği yüzünden karnımı doyurmuyunca ilk kez şiparişte bulunduğum yemek şipariş sitesi-uygulaması.
restoran hastaneye uzak olduğu için şiparişim 40-45 dakikada ve soğuk geldi.
sipariş vereyim dedim önüme çıkanlara bak.

görsel

(bkz: bekleme yapma)
yemeksepetinin restoranlar üzerinde bir ağırlığı vardır (kayışı koparmışlar hariç).
restoranı telefonla arıyorsun, adam 1-1.30 saatte siparişi getiriyor. yemeksepetindeki siparişlerimin ise %95'i teslimatta 35 dk'yı geçmedi (acaba ben mi şanslıyım?). yine telefonla aradığında gelen sipariş ile yemeksepeti siparişinde bariz fark oluyor. liste kabarık olduğundan, puan bakımından geriye düşmemek için esnaflar yemeksepetinde daha özenli oluyor.
örneğin içecek gelmedi, canlı desteğe yazdım bir tane fazla getirdiler. fazlaya gerek yoktu dediğim halde getirdiler, birde düşük puan vermeyin deyip özür dilediler ki sanırsın norveç'teyiz (gerçi onlarda içecek ücretinin iadesini vermek istememişlerdi). şimdi sen direk bunları arasan diyecekleri belli ''gardaşım kalmadı be güzel gardaşım'' (bu arada bunu da denedik).

komisyon olayında da dünyada lokanta kalmasa yine umurumda değil, adam zaten maliyeti 10 lira olan yemeği 30'dan veriyor. isterse %30 komisyon versin, beni bağlamaz. işine gelmiyorsa yemeksepetinden sipariş almasın. 21 yy. da böyle bir imkan varken, tek tek restoran arayıp sipariş vermekle uğraşamam ben.
hesabım olduğunu gelen siber saldırı mailiyle öğrendiğim yemek sitesi/uygulaması.