bugün

2002 doğumluların lise öğrencisi olduğunu görmek.
görsel
ilk hesabımdan bu yana koca 5 yıl geçmiş, burada çeşitli hesaplarla ilk yazmaya başladığımda sene 2015'ti. çok arkadaş edindim, güzel kızlar tanıdım, salak insanlar gördüm, başlarken üniversiteye de başlamıştım, sözlükten uzaklaşırken de fark ettim ki üniversiteyi de bitiriyorum.

seni yenecem lan zaman, adi zaman...
1.90 boyunda sakallı makallı adamların "2001'liyim abiee" diye ortalıkta dolandığını duyduğun andır.

üniversiteye başladım lan ben o sene vicdansızlar! sağlam kış yapmıştı.
işte şimdi, tam şu an.
iki büklüm yerde oturup kalkacak olunca “ay dizlerim tutmuyor” moduna girip kalkarken olan andır. Nine mod on.
kroniklesmis sirt ve boyun agrisi.yagmurlu havalarda tum vucut agrisi.fitik sahibi olmak.kisin hirka hiyme ihtiyaci hissetmek.bu sene hirka aldim ilk kez.
hareketli ve sesli ortamlardan cikip eve gitme ihtiyaci.iki kahve fazla icince el ayak titremesi carpinti.
sagligin gercekten onemli oldugunu vurgulayip durmak.
ceryanda kalip boynum tutulacak diye tedirgin olmak.
kenara kose para sikistirip birikim yapmaya baslamak.surekli altin ne kadar oldu diye merak etmek.
Mesleğin ne? Ne zaman evleneceksin? Gibi soruların sorulması.
Annene benzediğini farkkettigin an.
Zeytin uzerine yarım saat konuşuyorsan belli bir yaşın üzerindesin demektir.
çocuklar dediğinde çok önemsemezken gençlerin bile artık amca dediği andır.
iş arkadaşlarının 20 senin 40 lı yaşlarda olduğun an.
galatasarayda benden küçük topçuların olduğu gerçeği.
Aksiyondan uzak daha sakin, daha dingin bir yer ve hayat yaşamak istediğini hissettigin an.
Dişlerim çıkarken yaşattığı acıyla birlikte yaşlandığımı anlamıştım. Sene 1950.
kafadan geçen delice düşüncelerin, klavyeye dökülürken cendereden geçme mecburiyetinin zoraki kabullenilmesi anıdır.
durgunluk ve sorgulama hali.
Kırışıklıklarımın başlamasıyla anladım. Acil botoks motoks bir şey yaptırmam lazım.
Otobüste yer verilince.
Hayatında önem verdiğin şeylerin sıralamasının değişmesi.
1000 metreden sonra artıkılın hedefi örtmesi. Göremiyorum evet.
Babanın buz gibi bedenini öpüp, koklayıp toprağa verdiğin an.
Migren ataklarının şiddeti ve süresinin artmasıyla.
iki dakka Oturdum bütün kemiklerim sızladı.
Mağazalar yerine trendyoldan kıyafet alma bağımlılığı gelişmişse, hoşgeldin buruşuk hayatım.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar