bugün

Tabi ki Türkiye. Başka ülkede yaşayamam. Benim ülkem cennettir. Ayrıca adrenalin, tuhaflıklar, aşırılıklar. Ne ararsan var.
Bir kaç ay sonra Hollanda’ya taşınacağım iş için. Ama orası olmasa sanırım abd olurdu. Müslümanların olmadığı her yer cennet.
muz cumhuriyeti.
Mümkün olsa isviçrede Alp dağlarının eteklerinde yaşamak isterim ama gel gör ki dünya şartları buna müsade etmiyor.
Türkiye tabi ki.
Ne kadar çok yazarın başka ülkelerde yaşamak istediğini de anlamamızı sağlayan ülkelerdir. Sanırım bu zamana kadar açtığım başlıklar içinde en çok rağbet görenlerden biri, bu başlık. Diğeri ise: (bkz: atatürk resmini açıp yanına kalp çizen mehmetçik)
finlandiya. çok net.
avustralya.

uçakla minimum 19 saat. kimse gelemez de yanıma. oh mis.
Almanya. Aşırı net.
amerika veya tayland.
Ben hep kanada avustralya gibi koloni ülkeleri diyordum ama virüsten sonra kesin almanya.
yaklaşık 40 kadar ülke görmüş birisi olarak açık ara: (bkz: Türkiye)
Siyasal islamsiz bir Türkiye.
Ben oyumu Singapur’a veriyorum. Burayı görünce cennet nasıl diyip hemen 2 rekat namaz kıldım. Sözlükte ilk entarim de Singapur ile ilgili olsun. Seviyorum seni Singapur.
Bulgaristan ve türkiye hariç herhangi bir Balkan ülkesi.
arjantin net.
şansı olan ispanyayı denesin, kuzey ülkeleri bize uymuyor, oralarda mutlu olamazsınız emin olun.

ispanyayı türkiye gibi düşünün ama kimsenin size karışmadığı bir türkiye, kimsenin ne yediğine, kime oy verdiğine karışmadığı, giydiğin tsirtün rengine, giydiğin eteğe karışmadığı, bir kızın sana merhaba diyebildiği, bir erkekten hoşlandığın için sana 'orospu' denmediği yani bizle neredeyse herşeyleri aynı sadece o kötü şeyler yok.
kalabalıkta asla göze batmazsınız, tipler aynı evinizdeki gibi, bakkal amcada orda, garip giyinmiş teyzede. portekizde, italyada aynıdır ama ben ekonomi açısından ispanya dedim, daha ferah bir ülke.
Bangladeş veya Somali.
1. Japonya,
2. Güney kore,
3. Endonezya.
Trabzon.
bütün islam ülkeleri..
ülke değil de vilayet olan doğal güzellikleriyle bilinen alaska da yaşamak isterdim.
Suriyedir, dert yok tasa yok, nargile suri esad bum bum.
kesinlkle abd. evler çok hoşuma gidiyor tek katkı ve bahçeli.
Polonya ya da Çekya iyidir olmadı Kanada ama bunların önünde tabiki,Türkiye.