bugün

Olduğunuz şehire göre değişir,Karadeniz şehirlerinde keyifli değildir..
Hayata tutunmak için yapılan belkide.

Gelmiyor umut çiçeklerim,
Gelmiyor,
Gözlerim doluyor maziyi hatırlayınca,
Ne güzel ilk bahar mevsimleri yaşadım ben,
Hani şimdi nerdeler.
Aylardan Eylül’dü. Gözlerine bakarken Nisan. Dedim ya beni hep bu havalar aşık etmişti. Bir de içine baktıkça yeşeren meyve bahçelerini gördüğüm gözleri... Ansızın bir yağmur başlamıştı. Sonbahardı. Neden olmasındı. O çantasından şemsiyesini çıkarana kadar yağmur damlalarının bana olan hasreti bitmişti bile. Beni bu havalar aşık etmişti, artık sırılsıklam bir aşık olmuştum. Şemsiyesini açıp altına girdi.

http://mbsadam.blogspot.c...9/belki-yagmur-yagar.html
Temizler insan ruhunu.
Romantik veya edebi yanı olmayan bir aktivitedir. Ateşler içinde yatırtır.
asfaltla kaplanmış sokaklarda toprak kokusunu bulamadıktan sonra anlamsız ıslanmadır. ıslanacaksan çiçeklerin içinde, ağaçların altında, şemsiyeye dokunan ıslaklıklar botundaki çamurlara dokunmalı. sahte çiçeklerle yaşamaya alışmışken gerçekliklere dönmenin vakti gelmiştir ıslanmanın.
En sevdiğim şey.
insana insan olduğunu hatırlatan bir eylem. O damlalar soğuk soğuk yüze değerken mazi akla gelir hep. Evet.
Gönül bahçelerinde güller açtırır. Evet.
Bazı mallar sıçana dönüyoz bu ne yea diyor. Kodumun güneşseverleri.
Şu an çıkıp ıslanasım var ama dizi peşimi bırakmıyor.
çok sevdiğim bir eylem. ağlıyorum, yağmura çıkıyorum, insanlar anlamıyor, içim üşüyor hatta, yağmurla ben yağıyorum sanki, yalnız olduğumu görüyorum. yağmur, o beni anlıyor sanki.

gülüyorum, sularda zıplıyorum özgürce, saçlarım bozuluyor, boşver diyorum, kimin umrunda? insanlara güzel gözükmek için gelmedim ki dünyaya diyorum. koşuyorum, sesini dinliyorum, ıslanmış ıhlamur ağaçları, kasvetli bir bulut yığını. şanslıysam şimşek de çakar, severim gökyüzünde olan ince bir ışık süzmesini. öfkesini kusuyor gökyüzü, sevincini, mutluluğunu. insanlar görmüyor, şemsiye açıyor bok var gibi.
insanın ruh haline göre bazen ruhu mest eden bazen de insanı çileden çıkaran bir durumdur.
mecidiyeköy'deki ibb iftar çadırına gideceğim diye yolda maruz kaldığım olay. o kadar ıslandım ki bir insan en fazla bu kadar ıslanabilir. yılın bu zamanı istanbul'a hala yağmur yağıyor oluşu da ayrı bir sorunsal.
bugün akşam üstü yağmurunda keyifle yaptığım.

teşekkürler big guy.
Sadece filmlerde güzeldir. Gerçek hayatta göt dondurup hasta eder.
Ahmak işidir. Hatta buna örnek olarak;
(bkz: ahmak ıslatan)
bugün şemsiyeyi çantamdan çıkarana kadar maruz kaldığım durum. çok kötüydü her tarafım sırılsıklam oldu, bez ayakkabılarım vardı ayağımda.
çok ıslandım sözlük...
Galiba sadece benim sevmediğim bi eylem. bi defa çoraplarınız ıslanıyor, aksamında apandist sanıp hastaneye koştuğunuz şey gaz sancısı çıkıyor.
(bkz: düşmanıma ver amin)
Sadece kendiniz ıslanıyorsanız sorun olmayacak ama başkasının sizin yüzünüzden ıslanması vicdanen rahatsız edecek durum. Sırf depoyu göstermek, anlatmak için bana çokça yardımı olmuş bir insan benim yüzümden ıslandı hem de yağmur kıyasıya yağarken. Içim cız etti, kendimi kötü hissettim. Serdar bey olmasa staj defterine yazacak hiç bir bilgiye sahip olamayacaktım ve bunca şeyi yapmışken bir de üstüne üstlük ıslandı benim yüzümden. Allah razı olsun kendisinden, sağolsun varolsun. Yaptığı büyük iyilikleri misliyle bulsun inşallah.
Bu sıcak havalarda en çok istediğim şey.
yaşadığımı hissediyorum. ah sözlük bana bunu öğreten kişiyi de özlediğimi fark ettim.
az sonra hayali olarak yapacağım eylem.

saçım bozulur öhm. lakin ki izlemek hojdir.
nemli bölgeler de çok rahatsız edebiliyor, nem ter yağmur karmakarışık oluyoruz,

karasal iklimlerde daha rahat hissedebilirsiniz, hem nemli yerlere göre daha az yağmur yağar, daha kıymetli olur.
Pek sevmediğim bir durumdur.
Zevkli bir olaydır.