bugün

*sigarasız kalmak
*kalabalık aile yüzünden yemek kalmadığı zamanlar
*evde huzursuzluklar
*çevremde dangalak insanlar.
önüme gelene aşık olmam.
Kendi kendimi kısır döngüye sokmam.
En çok bildiğim şeyleri bile unutmak.
ekmek arası, sandviç ya da daha samimi adiyle sokum diye tabir ettiğimiz karın doyurucuların, iç malzemelerinin ekmeğin her köşesine homojen bir dağılımda olmaması.

kardeşim ben ilk ve son ısırıkta kuru ekmek tadı alacaksam, ne anlamı var?
salamları sosisleri, peynirleri zeytinleri tek bir köşeye sıkıştırıp, ekmeğin muhtelif yerlerini boş bırakmak hangi vicdana sığar?

ben böyle şeylere çok takarım kafayı.
her gün zamlanan akaryakıt fiyatları. Allah'ım aklıma mukayyet ol!
iş bulamıyor oluşum. içinde olduğum ilişkinin baştan aşağı kendisi. Ait olduğumu hissedemediğim bir yerde yaşıyor olmam. Ailemin sinsiliklerinde boğulmam.

Hayatımda düzgün giden hiçbir şey yok gibi. Sadece sakince durup düzgünmüş gibi davranıyorum.
Hayvanlara zarar verilmesi ya da kötü davranılması.
Tunceli’ye “dersim” diyen parti genel başkanları.
Kar topu oynayan magandalar arasında kavga çıkar,
Ve işte o beklenilen çağdaş ve laik yorum:

görsel
Şu sözlükte insanın aklına gelmeyecek saçma sapan henüz idini egosuyla bastıramamış yazarların yaşayamadığı veya yaşayamayacağı cinsel sapkın düşüncelerini şuraya başlık adı altında ortaya dökmeleri.
insanların başkalarının sorunlarıyla uğraşmak istememesi. mesela iki üç gün önce kütüphanede bir kız çantasını unutmuştu ama güvenlik pek ilgilenmemişti. insanların kendi öznel görüşlerini (siyasi, dini) insanlara empoze etmesi. mesela 90'larda kuyruk varmış ama şimdi de var ya da şimdi zam var ama o zaman da zam varmış. geçmişte de pahalı diye alamadığımız şeyler olabiliyordu.
karar verenin, kararının sonuçlarına katlanmamak için bahanelere sığınması.
Aptal yerine konmaya asla asla katlanmam.
Unutkanlık.
Amına kodumun politikası amk.
insanların tepkisizliği. biz değil ben demeleri. sadece kendi menfaatleri zarar gördüğünde aynı gemide olduklarını hatırlamaları vs...
insanlar, hatta bazen kendim bile..
1.80 boyunda 90 kilo ve 44 cm kolları olan bir insanım. Belim neredeyse yok. Yarım düzine sporu profesyonel olarak yapmışlığım var. Amk sedanter yaşam formu gelmiş bana ben spor sevmiyom bırakınca sarkıyo diyo. Adamın memeleri var lan bildiğin.
Siyasetle gram alakası olmayan konuların bile politize edilmesi.
Her konuyu kemalistlere bağlayan yazarların açtığı ıq seviyesi düşüren başlıklar. (Çok şükür ki son günlerde pek görülmüyor ortalıkta bu zevzek kişi baktım da çaylak olmuş*)
Haftalardır görüşmediğin kişiyle buluştuğunda sürekli telefonla meşgul olması. Anlatacağın onca yaşanmışlık olsa bile telefondan gözünü ayırmaması.
Ders çalışma ortamı hazırlanır tam başına oturursun konsantre olmuşsundur ki kapı çalınır (Havva teyze aylardır gelmezsin tam derse oturunca mı yaprak sarıp getireceğin tutar)
Kırk yılda bir bir araya gelinen akraba ziyaretlerinde bile konuşulan konunun siyaset olması.
siyasetinizi nickeyim size bir şey olmasın. dünyaya bir sefer gelir insan onu da kavga ile geçiriyor mal sürüleri.
Saçma salak başlık açılması.
Yolda üstüme doğru yürünmesi.

Tamam ufak tefek bir insan olabilirim ama üstüme çıkacak halin yok kardeşim amacın ne.
toplu taşımaya binerken sigaranın son nefesini aracın içine üfleyen tipler.
açlıktan ölen insanların kaale alınmaması,
her yerde süren savaşlar,
gittikçe alenileşen nükleer rekabetle nükleer bomba üretiminin yeniden gündeme gelmesi.
Hadsizlik.
hangi sözlük olursa olsun haksız yere entriy silinmesidir.

görsel