bugün

ingilizce sevinme efekti.Yaşasın gibi bişeydir.Chatte rastlarız sık sık.
1.Ok atmaya yarayan,iki ucu arasına kiriş gerilmiş,eğri ağaç veya metal çubuk.
2.Farklı amaçlarla çeşitli biçimlerde yapılan esnek parça.
3.Zemberek.
4.Hallacın pamuk veya yünü atmak için tokmak yardımıyla kullandığı araç.
5.Bir çember üzerindeki iki nokta ile bu nokta arasındaki çember parçası.
6.Bir eğriden alınan parça.
7.Keman,viyolonsel vb. çalgılarda sürterek titreşim yoluyla ses çıkarmaya yarayan parça.
Zodyak üzerinde Akrep ile Oğlak arasında bulunan burcun adı.
(bkz: yay burcu kadını)
osmanlıca karsılıgı " silah-ül zemberek " anlamına gelen burçtur.
(bkz: ok)
(bkz: basma yayı)
(bkz: çekme yayı)
ok attırgacı.
bir kim ki duk filmi..enfes...
Yay

Derinden sesler geliyor
Durduramaz beni aşkın
Bekle geçinceye kadar
Yayı daha germe
Kıracaksın.

Karanlıkta kımıldayan düşünceyi
Göremez sendeki göz
Örtülere büründüğüm şu anda
Düşmüş senden kumaşlar
Çıplaksın.

Eser serin bir rüzgâr
Sen çok sıcaksın
Koptu senden ellerim, köprü yıkıldı
Seni benim tarafa nasıl alabilirim
Uzaksın.

enfes bir BEHÇET NECATiGiL ŞiiRi...ALIP GÖTÜREN...YADA BEKLE BENi AZ...
yönetmenliğini kim ki-duk' un yaptığı mükemmel ötesi bir film olup, izlenmesi tavsiye edilir. özellikle müziklerine dikkat edilmelidir.

Filmin Konusu
Yay Kore açıklarında bir gemide yaşlı bir adam ve bir kızın hikayesi.
Yaşlı adam 7 yaşından beri baktığı kızın reşit olmasını beklemektedir. Kız 18 yaşına girdiğinde onunla evlenmeyi düşlemektedir. Denizin açıklarında karaya hiç çıkmadan yaşayan ikili geçimlerini açıkta balık tutmak isteyen misafirlerden sağlamaktadırlar. Yaşlı adam ve genç kız bu misafirlere kendi yöntemleriyle fal da bakarlar. Yaşlı adamın yıllardır düşlediği düğüne bir kaç ay kala, balık tutmak için gelen genç bir misafirle kızın arasında bir yakınlaşma yaşanır. Yaşlı adam iki genç arasında yaşanan yakınlaşmayı bir tehdit olarak algılarken, genç kız hayatında ilk kez minik dünyasını sorgular ve dış dünyayı merak eder. Yaşlı adam iki genç arasındaki yakınlaşmaya engel olmaya çalışırsa da başarılı olamaz. Genç kız, bütün hayatını geçirdiği gemi ve yaşlı adamla, hiç bilmediği dünya ve genç arasında bir seçim yapmak zorunda kalır.

( alıntıdır. )
görüntüleri mükemmel. konusu, işlenişi, yaşlı adam, kız, tekne, yaşlı adamın fal bakışı, kızın ayağının suya değişi, sadece kulaklığı takarak müzik dinlediği, kulaklığın hiç bir şeye takılı olmadığı an gözlerimi fena halde yaşartmıştır. güzel bir direnişti. kim ki duk yine yapmış. müzikleri harika.
Diğer adıyla Sagittarius olan bir takımyıldız. Haziran-Ekim Samanyolu'nun merkezi doğrultusunda yer aldığından,gökyüzünün en zengin bölgesidir. Çaydanlığa benzer. En parlak yıldızları KAus Australis,Nunki ve Ascella'dır.
(bkz: efendim)
(bkz: benimi çağırdın)
bir yüzeye ya da ortama bulama üzere verilen emir komutu.
enstrüman icrasında kullanılanlar için;
(bkz: arşe)
robin hood un kullandığı silahtır. robin kullanırken hedefi vuramadığı görülmemiştir. o zamanlar güdümlü oklar da icat edilmemişti hem de.*
bir kuvvetin etkisi altında kaldığı zaman elastik şekil değiştirebilme özelliğine sahip mühendislik malzemelerinden imal edilen, bu şekil değiştirme esnasında enerji (şekil değiştirme enerjisi) depolayabilen, kendisine etki eden kuvvetin etkisi kalktığı zaman eski şeklini kısmen veya tamamen alabilen ve bu sırada depolamış olduğu enerjinin bir kısmını geri verebilen, makine elemanıdır.
(bkz: Yay Burcu)
görsel
çok güzel bir araç. bununla vatan haini kahpe çocuklarını delik deşik etmek isterdim.
islam öncesi türk topluluklarında saltanat sembolü olarak sayılan ok atma aracı.
entelektüelliğini meraklı olmasına, merakından ötürü hemen bir konuyu araştırıp o konu ile ilgili derinlemesine inceleme yapmasına borçlu olan burç.
görsel
derinden sesler geliyor
durduramaz beni aşkın
bekle geçinceye kadar
yayı daha germe
kıracaksın.
karanlıkta kımıldayan düşünceyi
göremez sendeki göz
örtülere büründüğüm şu anda
düşmüş senden kumaşlar
çıplaksın.

eser serin bir rüzgâr