bugün

1.Saatlerin çeşitli parçalarını harekete geçiren yay.
2.Kapılara takılan yaylı kapama düzeneği.
3.Tarih Hayvan sırtında taşınabilen küçük top.
4.Tarih Çelik veya pirinçten yapılmış ok.
Zehirle birleştiği takdirde bir açıklama sıfat olan kelam.
(bkz: Zehir zemberek açıklama)
yeni bir yazar adayı.. hoşgelmişler efendim..
kızdığım, sana neler yapıcam sen bir yazar ol dediğim çaylaktır. kızgınım sana ciddiyim açık açık söylüyorum, dua et okul bitti mezuniyet balosunda da gözüme gözükme dediğim çaylak. *hıhhh.
zemberek linux için geliştirilmiş bir doğal türkçe işleme programıdır. çok yeteneklidir. kde üstünde çalışan her programda imla kontrolu yapabilmektedir. ayrıca artık open office'in yeni sürümleriyle entegre haldedir. ayrıca pardus linux'un bünyesindedir kendisi. sürekli geliştirilmektedir.

ben olan zemberek ise panik atak olan beşiktaşı seven (şu zirve olayını kaçırdığım için üzgün olmaktayım) bir megolamandır. tanıdıkça anlarsınız...
özür dilemek istediğim, kırdığım için çok üzgün olduğum şahıs. ayrıca baloda manyak ötesi yakışıklılığıyla vayyy beee niye daha önceden farketmedim dediğim yazar. * artık sözlüğe yazı yazmıyor onu kırdığım için. tekrar çok üzgünüm. 4 senenin hatrına şımarıklığıma ve kaprisliliğime ver dediğim yazar. * * *
makro iktisat konusu olmuş çengel etkisinin bir diğer adında geçer "zemberek" etkisi.
Trabzon ilinin beşikdüzü ilçesine bağlı bir köydür..
ikinci nesil yazar.