bugün

harikulade bir ses aslında bir konu var isimli şarkısı albüm çıkmadan dönmeye başlamıştı tv'lerde bir diğeri için ;
(bkz: ceylan ertem)
o puslu sesine hayran olunası, sesini çok iyi kullanabilen, albüm kapakları, klipleri sürrealizimin etkisinde olan sanatçı. *
(bkz: aslında bir kou var)
(bkz: n olur n olur)
(bkz: arjantin)
(bkz: konuşmak)
geçtiğimiz sezon Beyaz Showda Hayko Cepkin,Sagopa Kajmer ve Kolera'nın çıktıgı programa davetli olan ve sönük kalan tatlı bayan.
sonunda mutsuz punk a klip çekti diyebiliceğim güzel sesli insan. her şarkısı ayrı güzel.insan hepsinde mi kendinde bişeyler bulur yahu.
Öncelikle klasik bir şebnem ferah türevi sanmıştım, bayaa bi konuşuluyordu çünkü myspacede felan. Hiç dinlemekle vakit kaybetmemiştim. Şarkı isimlerinden dahi tiksinmiştim. geçenlerde kendimi aşıp bir yasemin mori albümü satın aldım ki hiç pişman olmadım. Hatta kendime küfrettim.
baklava kadar tatlı, hoş bir tarza sahip genç şarkıcı.
acayip hoş bir havası vardır. sahnede büyür adeta. aşık olunası bir hatundur, hatta aşık olunmuştur da. ama onun bundan haberi yok.
bizzat tanıştığım,hoş sohbet bayan.çok başarılı bulduğum bir müzisyendir.sağlam şarkılara imza atmıştır. (bkz: mutsuz punk), (bkz: arjantin), (bkz: kuzgun)
yeni klibini arjantin şarkısına beklerken, mutsuz punk'a çeken başarılı bir sanatçı. severek dinliyoruz.
kelimelerin kifayetsiz kalacağı noktanın ötesindeki insan.

kelimeler kifayetsiz kaldı dediğimiz zaman yine de evirir çevirir tanımlarız onu biz. ama ben şu entrye başladığım vakit onu tanımlayamacağımı biliyordum. gerek hali hareketleri olsun, tarzı, sanat ve müzik anlayışı, güzelliği, zekası filan... bu hatun tam da aradığım ve istediğim hatun.

onunla tanıştığım vakit gerçekten böyle insanların da olabildiğine inandım.

çok enteresan bir şey bu gerçekten. tanımlayamamak.
ekstra tanım: hatun gibi hatun. hatun.
mutsuz punk şarkısındaki "çek bir sandalye çek ve otur mumlar var mumları yak.." sözlerinden oluşan o ara kısma ölünür.ayrıca albümde yer almayan "can cambaz" adlı şarkısına internette rastlamak mümkündür,dinlenesi bir şarkıdır.
sesine gurbaaann dedigim müzisyen.
müziğe yeni bir soluk getirdiği kesin. ilk albümü tam bir doğuşu simgeliyor, biraz acemice, biraz heyecanlı ama yine de çok bilmiş bir bebek. tekerleme gibi kelimeleri ardarda sıralarken ilk dinlendiğinde saçma gelen anlamları şarkıların ömrünü uzatıyor adeta ve haftalar sonra bile dinlerken yeni bir anlam keşfedebiliyorsunuz. demek ki samimi yazmış kız, demek ki uzun süredir etrafta dolaşmayan gerçek sözler bunlar.

benim müzikte aradığım en önemli özellik özgünlük (birilerine benzetilse de) ve müzik adına getirdiği yeni soluktur. ikisi de var bu lolitada.
aşık olunası şarkıcıdır. aslında bir konu var şarkısıyla sizi sizden alır. izledikçe izlenilesi dinledikçe dinlenilesi bir hatundur.
Çok acaip bi ses rengi olan kelimeleri imgelerle birleştirip derin anlamlı sözler yazmış hafif çatlağımsı ama çok şeker bi hatun. Rock tatili foçada çok ilginç bi kıyafet giymiş ve kırmızı kurnaz tilki diye doğaçlama bir şarkıyı bağıra çağıra, arada kendine göre dans ederek paylaşmış,kimilerine göre anlaşılması güç ama kesinle aynı değil farklı bi hatundur bana göre.
çok yaratıcı ve kendi gibi olan. uzaktan anladığım kadarı ile, ruhunu klip çeken çakalllara satmamış, ışıklı bir rock şarkıcısı.
ya benimsiğğn ya da ölüsüğğn diyen dillerine kurban oldugum, tatlı mı tatlı basarılı sarkıcı.
gece yatmadan önce kanalları geziyorum. öylesine. kampüs şarkı markı bi kanalda kalıyorum. bi ucube var sahnede. bi tür spastik sanırsam.üstelik çirkin , çirkin bi iticiliği var. gözlerime inanamadım. bu bi şaka mı lan. ne işi var bu karının o sahnede. hareketler acayip, kafa kendisinden bi metre önde gidiyor , hindi gibi bi acayip kamburluk . böyle titreyerek şarkı söyleyen bi abi vardı , onun gibi hareketler falan. durmadan detone olan , aptal , ezik bi tip. sonradan öğreniyorum ki , bilkent mezunu s. drik bi zengin bebesi arkadaş. böylelikle düşünceleride dolayı vicdan azabı da duymuyorum.yazık ya.
yasemin mori , beni yanlış anlama , tüm bu laflar o sahnede sergilediğin görüntüye şahsına değil , zira seni tanımam etmem.
kırmızı bir at çizen ve aha buda kafası diyen kadın. çok tatlı kendisi sevişelim dese bi an durmam.
Bu akşam çanakkale mask barda sahneye çıkıcak olan insan... severiz...
konser bitti yasemin mori süperdi hal ve hareketleriyle şarkılarıyla kendine has danslarıyla...ancak seyirci kitlesi fazlasiyla boktandı.bu durum grubun performansınıda etkiledi moralleri bozuldu sıkıldılar..birçok şarkıdan sonra alkış bile almadılar..yazik oldu..
(bkz: Bırak bu rock n roll u)
(bkz: nolur nolur nolur)
n'olur n'olur n'olur kendini bana ver der bu hatun, dobra güzel aşk dolu en hoş şarkısıdır.
yaptığı şarkılarla çektiği kliplerle türkiye'de sıradışı işler yapan kadın.
(bkz: mutsuz punk)
bir patladı sonra unutuldu. noldu sahi ona?
güncel Önemli Başlıklar