bugün

entry'ler (11)

11 temmuz 2010 yann tiersen istanbul konseri

masstival 2010 da gerçekleşecek konserdir,bu senenin en güzel haberidir.bilet fiyatı ne olur bilinmez ama kaçırılmamalıdır.

gazal

cem karaca'nın şiirlerinin yer aldığı kitap.

bir kazma bir kürek çalsın
cenaze marşımı
istemem çelenk falan filan
dostlar şayet varsalar da gelmesinler.
neme lazım, yağmurlu olur hava.

ayrıca kitabın ilk sayfalarında ilkim karaca'nın bir sözü beni benden almıştır:

söylenecek çok söz var biliyorum,yaşadıklarımız kadar çok.sadece bir söz yeter;ben seni,seviyorum cem..virgülün yeri senin söylediğin gibi,çok önemli.. ben seni,seviyorum.

the doors

jim morrison un mükemmel sözleri ve efsane sesiyle hepimizi büyülemiş bir grup.the doors döneminde bir gazete başlığında "rolling stones uçmak isteyenler için, doors ise çoktan uçmuş olanlar için" diye yazı çıkmıştır ve efsane olmuştur.

(bkz: i m a lizard king i can do anything)

ağlatan şarkılar

bob dylan-one more cup of coffee
songs ohia-tigress

yasemin mori

yaptığı şarkılarla çektiği kliplerle türkiye'de sıradışı işler yapan kadın.
(bkz: mutsuz punk)

antony and the johnsons

böyle bir ses yok dedirten grup.insanın heralde bu dünyada dinleyebileceği en hüzünlü şarkılara ve en hüzünlü sesli soliste sahip grubu.son albümleri olan the crying light ayrı bir güzel olmuş.

unutulmaz film replikleri

mona lisa bile dağılıyor.
(bkz: fight clup)

31 mayıs 2010 bob dylan istanbul konseri

biletix'in 110 liralık merdiven biletlerini satışa çıkartmasıyla gidebiliyor olduğum konserdir.

sözlük yazarlarının favori şarkıları

yann tiersen-loin des villes
yann tiersen-bagatelle
antony and the johnsons- the snow abides
johnny cash-hurt

saçma reklamlar

aptamil reklamı süphesiz en saçmalarıdır.çocuğun biri ağzına soktuğu kaşığı kadının çocuğuna veriyor ve kadın umudu aptamil mamasında arıyor.det len diyip vursa iki tane bunlara gerek kalmayacak.

wristcutters a love story

fantastik filmlerin en kralı.izledikten sonra bir süre öyle bir yer olduğuna inanarak yaşamadım değil.