bugün

yoktan var etmek (yaratıcı işi) ya da var olanlardan yeni bir şey yapma (insan işi) becerisi.
Allah'a mahsustur.
gunumuzde gercekten cok yanlıs kullanılmakta olan kelimedir.yaratmak yoktan var etmektir ve sadece allaha mahsustur.bir insanın birseyi yaratması imkansızdır, unutulmamalıdır.
(bkz: bir adam yaratmak)
allaha mahsus olan bir özelliktir.
allaha mahsustur muhabbetine zemin hazırlayan kelimedir. insanda gayette yaratır. sanatta her zaman yaratma vardır. kelimelere bu kadar takılmayın ya.
(bkz: yaratıcılık)
(bkz: hey allahım sen büyksün)
insanı mutlu ettiği kesin. e insan benim gibi yaratıcı olunca mutluluk kaçınılmaz oluyor. sefiom kendimi.
devamı allah a mahsustur olan cümle.
yaratmak sözcüğü dilimize pelesenk olmuştur. asıl anlamı düşünmeden veya anlamı tam idrak edemeden alâkalı cümlelerde ve kelime dizilerinde kullanılmakta. çünkü yaratmak allah'a mahsus olan bir özelliktir. bir kaç basit örnek vermek gerekirse;

- bunlar da yaratıcı ev kadınları!
- x futbolcu kendine boş bir alan yarattı.
- yaratıcı mısınız? değil misiniz?

bu gibi örnekleri çoğaltmak mümkün. burada kastedilen "yaratıcı mısınız" lafının doğrudan allah mısınız? demek "olmadığını" herkes kavrayabilir. sözüm ona değil, anlatmak istediğim bu şekil yakıştırmaların sakıncalı olduğudur. bu örneklerin doğruları şu şekilde olmalıdır;

- bunlar da buluscu ev kadınları!
- x futbolcu kendine boş bir alan buldu.
- buluscu musunuz? değil misiniz?

kullandığınız kelime de, içinizde ki niyet elbette ki allah'ın yaratma vasfını belirtmek değildir. ancak bu kelimenin başka seçeneklerini(alternatif) kullanmak daha uygun olacaktır.
denklem olarak "0 = +1 -1" ; metin olarak, "olmayan bir şeyden birbirine madde, enerji ve diğer büyüklükler açısından ters iki çift yaratık çıkarmak" tır.
Aklıma takılan bir tabirdir.
Çoğu bunun Allah’a ait olduğunu söylemişler. Şunu düşünüyorum:
Tanrı, “görüyorum” ve “işitiyorum” diyor. Bu tabirleri insan kullanırken hiçbir rahatsızlık hissetmiyor. Çünkü insan biliyorki kastettiği farklıdır.
Peki, başlık söz konusu olunca tereddüt neden?
Tanrı’nın yaratması, Tanrı için yok olmayanı yoktan var etmekken insanın yaratması, bilinmeyen var olanı, ortaya koymaktır.
güncel Önemli Başlıklar