bugün

yıllardır eğitim gören insanların ısrarla öğrenmemekte inat ettiği kelimedir.

yalnızlık kelimesinin başlığında bile tam 82 tane entry yalnızlığı yanlızlık olarak yazmış. üşenmedim saydım. hayır bir de okusanız birçoğu edebiyat parçalamış. tüküreyim sizin okuduğunuz kitaba da aldığınız eğitime de. *
Cumartesi - pazar ı evde geçirme sebebi.

Öyle şaşaalı cümlelere gerek yok hafız. Eğer arayanlar hal hatır sormak için değilde işleri düştüğü için arıyorlarsa, bu saatlere kadar sözlükte takılıp cengiz kurtoğlu dinliyorsan, herkes yanında birisiyle gezerken sen eller cepte baş önde yürüyorsan ışte bu yanlızlıktır.
kendine yetememek, yanlış kişilerde eksiği aramaktır. eksik sensindir.

hem yalnız olmayıp hem birini sevmek ne güzeldir aslında.
"yalnızlık, içimi acıtan"

(bkz: candan erçetin)
insanlara en cok huzur veren duygudur. Hele ki alıstıysanız. Bu sebeble ergen triplerine girilmemeli tadı çıkartılmalıdır. Fakat öyle bir an geliyor ki insan mutlaka biri olmalı hayatımda diyor. O da yorgan kılıfını temiziyle değiştirirken. Yok yani tek basıma krallar gibi yasarım, elimi sıcak sudan soguk suya sokmam ama o iş başka.
yalnızlık ömür boyu.
telefon şarjının bir günden fazla gitmesi.
canın çay çekip, tek başına olduğundan içememektir. *
--spoiler--
Şemsiye yapımcıları
ıslanmaktan
tek kişiyi koruyacak genişlikte
kesince kumaşları
yağmur değil
yalnızlıktır yağan
--spoiler--

(bkz: sunay akın)
nere de yalnızlık, çevremde yalnız değilim evim de yalnız değilim, kalbimde yalnızım beynim de yalnızım.
‎"sensizken "
diye başlayan tüm cümlelerin toplamına;
yalnızlık denir..

fazla teferruata gerek yok.
yalnızlık;
seni özlemektir sadece..

kendini yalnız sanma.
şimdi kalk yerinden
ve
kır odanda ki tüm aynaları..
bak tanıştın işte, yalnızlıkla !

karanlık bir gece seçin önce.
telefon ışığı suratınıza vururken, sigaranızı içinize çekin ve üfleyin...
yağmur sesleri sonra.
ve gök gürültüsünden şemşiye yapın dazlak beyninize..
boku çıkmış hayatınızın,daha da sıçın, nalet ettiğiniz bölümlerine ..
ve ona deyin ki ;
yalnızlık, ıslak bir sigaradan ve kuru gürültüden ibaretmiş serserilere...
yalnızlık, gözyaşınızın yağmura karışmasıymış..
yalnızlık, ölememekmiş, yalnızlık, gülememekmiş..
yalnızlık,
bir akşam üstü biraz çakır keyifken ve duman altı olmuşken inceden............
aslında boşverin bunları...

gidin ve ona deyin ki;

yalnızlık,
onu özlemekmiş...

falan filan.
gece sabaha kadar sözlüğe sarılıp. sözlükle sevişip yine sözlüğe boşalma durumudur.*
Bir çok çeşidi olmakla beraber iyi birşey değildir.Yalnızlık allah a mahsustur.
zorlukların tek başına üstesinden gelmek demektir. yeri geldiği zaman siz hepiniz ben tek diyebilmektir. güzel şeylere tek basına sevinmektir.
nasılsa bozulacak diyip yatağı toplamamaktır.
bir tercihtir aslında. bazen yalnız bırakılırsınız ama bunu değiştirmek elinizdedir. ancak bazı yalnızlıklar vardır ki ne yapsanız olmaz, gitmez o yalnızlık hissi.

insanın yaraları derinleşir büyüdükçe. kötü bir geçmiş varsa arkanızda, bu yaralar iyice yakar canınızı. bazen etrafınızdaki insanlar da yakar. hatta genelde onlar yakar. sevdiğiniz, değer verdiğiniz, önemsediğiniz insanlar. bilmezler ne hissettiğinizi, sormazlar da. bakarsınız her gün başka bir şey oluyor, her gün bir başkası gidiyor. işte o zaman daha fazla kırılmamak, incinmemek için tercih edersiniz yalnızlığı. her gün biri gideceğine, bir gün hepsi gider. daha az acıtır bu. bir insan bile bile de yalnız kalabilir...
kafa dinlendiren, sürekli konuşmayı seven ama dinlemeyi bilmeyen insanlardan uzak tutan, insanın kendi içine eğilmesine yardımı dokunandır.
yağmuru görünce akla düşendir.

ne kadar da kalabalık değil mi yağmurlar?
tüm gün sözlükte yazmaktır.

(bkz: yılbaşı gecesi sözlükte takılan kişi)
elini ceketine uzatmış, gitmek için hazırlanan ama bir türlü o kapıdan adımını atamayan duygudur.
yalnızlık zor gerçekten zor, ama yalnız yaşanmamalı yalnızlık yaşanmalı.
kalabalık ve oldukça eğlenceli bir yerde geçmişin muhasebesini yaparken kendini yakalıyorsan yalnızsın arkadaş.
pizza getiren cocukla arkadas olmaktir yalnizlik.

bakkala girdiginde direk bi ekmegi sana uzatmasidir yalnizlik.

kendi sesine yabanci kalmaktir yalnizlik.

yalnizlik..
dünyayı çekilmez yapan duygudur.
bugün o kadar derinden yaşadım ki yine. canım içmeye gitmek istedi. ilk önce gitmeden baktım telefon rehberime. çağırabileceğim kim var diye. bulamadım. neyse gittim bara. orda yine baktım. belki gözümden kaçan birileri vardır da görürüm diye. yine bulamadım. ben de oturduğum süre boyunca izmitteki arkadaşımla mesajlaştım. içtim, ağladım, mesaj yazdım. yalnızlığı bütün hücrelerimde hissettim.
yalnızlık başlarda pek bir sevilesi gelir insana.
derdim yok, karışanım edenim yok, dilediğim zaman istediğimle dışarı çıkarım, kavga yok, gürültü patırtı yok, kafam rahat huzurum yerinde oh ne güzel hayat diye çığlıklar atası gelir insanın. ee peki ya sonra?
yalnızlıkta bir yere kadar güzeldir efendiler. insanın insana, sevgiye ilgiye gereksinimi vardır. zamanla insanın içine işler bu yalnızlık duygusu. sonra başlarsın isyankar ayaklara vay efendim benim neden sevgilim yok, onun var benim yok, ben neden yalnızım benim ne eksiğim var. yanında birilerini istersin ama bir türlü bulamazsın. zamanla onun seni gelip bulması inancıyla günlerini doldurursun. (bkz: )ben
üşüyen ama bir türlü ısınamayan, yetim kalmış bir çocuk misali sevgiye ve şefkate muhtaç bir insan türüdür.