bugün

entry'ler (185)

babacarlos

oku- oyla- yaz. sıralama bu hocam. hade hayırlı olsun.

unutulmayan fight club replikleri

işine yarıyor mu? akıllı olmak...

babalarımız bizler için birer tanrı modelidir. eğer babalarımız bizi terkettiyse, tanrı nasıl olur. tanrının senden hiç hoşlanmadığı olasılığını düşünmelisin. o seni hiç istemedi. hatta büyük olasılıkla senden nefret ediyordur. bu başına gelebilecek en kötü şey değil. ona ihtiyacımız yok. lanetinin affedilmesini boş ver. biz tanrının istenmeyen çocuklarıyız.

yapayalnızım. babam beni terk etti. tyler beni terk etti. ben jack'in kırık kalbiyim.

insanlar bunu her gün yapıyor. kendileri ile konuşuyorlar. hayallerindeki gibi olmak istiyorlar, cesaretleri olmadığı için bunu yapamıyorlar. sen hala mücadele ettiğin için bazen kendine dönüşüyorsun. başka zamanlarda beni izlediğini hayal ediyorsun. yavaş yavaş kendini bırakıyorsun, tyler durden olmaya.

önce teslim olmalısın. her şeyden önce korkmayı bırakıp, bir gün öleceğini kabullenmelisin. sadece her şeyi kaybettikten sonra özgür kalabiliriz. bu söz bitirmiştir

fenerbahçe

hayatta ki en büyük sevgili. ne olursa olsun terk etmeyecek yeğane varlık. aşkın 105 yıllk tanımı.

yasak olmayan işkence yöntemleri

deli gibi aşık edip, hiç bi şey demeden çekip gitmek.

seri eksileyenlere soylenmek istenen sozler

o elinde ki klavyeyi bana ver evlat. hade yarın okul var.

aşka bile siktir çeken adam

zamanında aşkın çok siktirini yemiş adamdır. bi çukara iki defa düşmez.

sözlük yazarlarının soruları

atletler neden saat yönünün tersine koşar?
mide neden kendini sindirmez?
neden kendimizi gıdıklayamayız?

caner erkin

bi cimbomda ki oyununa bakın bi de fenerde oynadığı oyuna. adam fenerli onun için böyle canla başla mücadele ediyor. ama gökhan gönüle bakıldığında hiç bi zaman gerçek fenerli olamayacaktır. yine profesyonelliğine saygı gösterilmelidir. elinden geleni yapmaktadır. ama fener ruhunu hissetseydi daha iyi olabilirdi.

fanimadida

nesildaş yazar.hoş gelmiş.

otis abi

aids'den ölmesi beklenen insan. yakında dizi olacakmış. türkiye bunu kaldırır mı? orası meçhul.

sözlük yazarlarının dövmeleri

sol bilekte fenerbahçe amblemi ve amblemin içinde annenin adı.
(bkz: iki aşk bi arada)

galatasaray kelimesi ile bir kelime bir işlem

(bkz: gaysaray)

zevk alınan ufak sapıklıklar

pencerede yakalanan sineği kürdana geçirip yakmak.
(bkz: sözlük çocukluğuma inelim derim)*

yazarların asla unutmayacakları

6 kasım 2002 tarihinde kadıköyde olmak.

kadın pazarcıya portakalların güzel mi demek

benim herifte ilerde hıyar satıyo ona da bi bak lafıyla karşılaşılabilir. dikkat etmek lazımdır.

çocukken yapılan anlamsız hareketler

burnunu karıştırıp koltuğun arkasına sürmek.
kızlara pipisini gösterip kaçmak.
banyoda ki curuna kafayı sokup kaç saniye kaldığını saymak ve kafayı hızla kaldırıp musluğa çarpmak.
balkondan aşağı işemek.

hoşlanılan kızı karda leğenle kayarken görmek

çocukluğumu özlettiren kızdır kendisi. kesinlikle şöyle bi sohbet geçer.
+bakele bizde kayak mı?

yazarların orada olduğu an

(bkz: 6 kasım 2002)

hoşgeldin ölüm

hayatta ki en büyük gerçeklerden biridir ölüm. haktan gelen başım ve gözüm üstüne deyip içeri davet etmektir hoş geldin demek. senden kaçabilen yok. buyur geç.

bir erkeğe giderin var demek

(bkz: gizli ibne)