1. 1.
  bir kırıkkale ilçesi.
  ... the kene
 2. 2.
  kırıkkale'nin kıçının dibinde olmasına rağmen ilçe statüsünde bulunan yerleşim yeri. üniversiteyi ve kyk yurdunu bulundurması ilçe olmasında en önemli etken gibi görünüyor. yahşihan'dan çıkıp kırıkkale'ye girmek 5 dakika bile sürmüyor.
  ... mal sahibi
 3. 3.
  ankara iline bağlı Çamlıdere ilçesinde bir köy.

  ilçenin tüm köyleri için:

  (bkz: Çamlıdere)
  ... pipishik
 4. 4.
  yakın zamana kadar kırıkkale'ye birkaç km. uzaklıkta bir kasaba iken, günümüzde şehir ile aşağı yukarı tamamen birleşmiş, kırıkkale'nin mahallesi haline gelmiş bir ilçedir. kırıkkale'nin hızlı gelişen ilçelerindendir. bunda en önemli etken, üniversitenin, kyk yurtlarının, toprak mahsulleri ofisinin, organize sanayi bölgesinin, TOKi evlerinin ve Kızılırmak kışlasının bu ilçede bulunmasıdır. asıl yahşihan ve yenişehir olmak üzere iki kısımdan oluşur. yenişehir kısmı kırıkkale-ankara yolu üzerine bulunup, yukarıda saydığımız kuruluşların tamamı buradadır.Ayrıca kızılırmak kenarında bulunduğu için bir kısım zengin kırıkkalelinin de buralarda lüks evleri bulunur. yakın bir dönemde bir doğalgaz çevrim santrali kurulması da düşünülmektedir. Ancak bütün bu olumlu koşullara rağmen merkezi kısmı köy görüntüsünden halen kurtulamamıştır. yenişehir tarafı ise, ilçe markezini çoktan sollamıştır.

  edit akbayram: eksik ve yanlış yazdığımız yerler olmuş, misis birovn'dan gördük, düzelttik. kendisine teşekkür ederiz.
  1 ... seyhini ucuran murit
 5. 5.
  hiç gelişmemekle birlikte zamanla gerileyen ilçedir. kyk yurtları ve üniversite yahşihanın yenişehir mahallesinde bulunur. yenişehirliler yahşihanı kabullenmez. çünkü yenişehir yahşihana oranla çok daha fazla gelişmiştir. yahşihanda 4 küçük konfeksiyon dışında başka bir giyim üzerine kurum yoktur. bir tane kırtasiye vardır. ve sadece ziraat bankasının 3 gişeli şubesi. büyük market bir tanedir. onun büyüklüğüde 10 mertekare birşey. 2 eczanesi bir de sağlık ocağı vardır. diğer bir sağlık ocağı ise yenişehirdedir.
  belki abarttığımı düşünebilirsiniz ama bunlar gerçek. ayrıca sevgilisi olan kıza orospu gözüyle bakılır.
  bünyesinde 2 ilkokul ve 120 öğrenci mevcudu olan içinde 4 , bilemediniz 5 öğretmen olan lise bulundurur. kızlar aile baskısından kurtulmak için 17sinde en geç evlenir. bazıları 15inde kocaya kaçar. genelde kızlar ortaokuldan sonra okumaz. okuyup kendini oradan kurtaran nadir insanlar vardır (bkz: ben)
  yahşihan mezarlığı yahşihandan o kadar uzak ve ıssız bir yerdedir ki.. yürüyerek asla gidemezsiniz. zira giderseniz yolda köpeklerin saldırısına uğrayabilirsiniz.
  (bkz: işte ben bi zamanlar burada yaşamaya çalışıyordum)

  aylar sonra gelen edit: noktalama.
  1 ... misis birovn