bugün

başarılı gazeteci hulki cevizoğlu nun pkk ile mücadeledeki yirmi yıllık yakın tarihimize ışık tuttuğu,siyasi ve askeri açıdan devletimizin politikalarını, teröre destek veren iç ve dış odakları belgeleriyle ortaya koyduğu eser.. kitapta ilk defa üst düzey bir komutanın ağzından (bkz: osman pamukoğlu) abd nin ülkemizdeki teröre verdiği lojistik destek belgelenmekte, ayrıca aihm nin abdullah öcalan için verilen idam cezasını lanetlemek suretiyle ülkemizdeki teröre nasıl destek olduğu ortaya konmaktadır..
hulki cevizkabuğu'nun kitaplarından birinin ismidir.
bu konu hakkında okudugum klişeleşmiş kitaplardan farklı olmayan bi hulki cevizoğlu eseri.
ismini ilk duyduğum vakit ülkemizde Sevr üzerinden oynanan oyunlar hakkında geniş bilgiler bulacağımı sandığım fakat Türkiye'nin son 30 yılına damgasını vurmuş terör belası üzerinden SEVR'in bize dikte ettirilmesini çok güzel özetleyen bir kitap. bizler yaklaşık 20 yıl öncesindeki doğuda gerçekleştirilen şehir milisleri hareketlerine götüren ve oynanan inanılmaz oyunları bizlere gösteren başarılı bir çalışma.
bu toprakların bölünmesini isteyen güçlerin yalnız bugün değil her daim çabaladığını bizlere örnekler ve kaynaklarla anlatan usta gazeteci hulki cevizoğlu'nun kitabıdır.
hulki cevizoğlu'nun okunası kitabı olmakla birlikte gerçekleri haykıran kısa ve öz cümle.
Hulki cevizoğlu'nun çok güzel bir kitabı. Okuyunca aydınlatan türden. Anlatmayla olmaz.