bugün

Hız ve stabillik olarak wp kesinlikle tokatlar. Androidin tek avantajı çoğu cihazda bulunması ve mağazasındaki uygulama sayısı.
- hız olarak android (cihaza da bağlı tabi) siker.
- görsellik açısından windows phone daha iyi tabi.
- stabillik açısından da windows phone iyi.
- kişiselleştirilebilirlik ve kullanışlılık diye bir klasman olsa android alır. wireless açmak için menüden 700 tane yere girmeye gerek yok android'de örneğin.
- fotoğraf çözünürlüğünün bile ayarlanamadığı windows phone herhalde kamera seçenekleri bakımından da android'in altında kalır.
- mağaza uygulamaları ve fiyatları açısından da android çok daha iyi.

velhasıl, windows phone'un daha alacağı çok yol var.
Hesap yönetme bakımından Windows Phone kullanışlı kişileri Hotmail'e kaydediyor Facebook ta ki kişileri rehberde görebiliyorsun bildirim için kim uygunmuş yada sana kim mesaj atmış bunları Facebook a girmeden başlangıç ekranında görebiliyorsun.
uygulama çoklupu bakımundan android.
android her zaman daha iyidir çünkü windows kasınca telefonu yere atmalar falan hiç hoş değil.
hız bakımından windows'un skip atacağı versus. samsung alan aklıma sıçayım.
Windows phoneun magazasini yapan adamin tasaklarini kesip uygulama yapicam bu nedir ya adam gibi uygulama oyun yok.
android iyidir. mağaza genişliği ile. ama sony ya da htc android i tercihim. samsung begenmiyorum..

he bu arada android in google play marketine değinmiyorum bile. xperia z1 i çökertecek derecede virüs dolu.

he illa seçim gerekiyorsa sony ya da htc nin android i dediğim gibi. ama benim fikrim ios yani iphone deler geçer.
hala kağıt üzerinden telefon karşılaştırılmasının yanlış olduğunu anlayamamış insanımız. android 1 gb ram 4 çekirdek işlemciye geçerken windows phone 256 ve ya 512 mb ram tek çekirdek işlemciyle daha stabil çalışıyordu. stabilite olarak karşılaştırıldığında windows phone yener burası nesnel kısım. görsellik telefon tasarımı marka kısmı öznel kısma girer burası kişi tercihidir. windows phone un arayüzünü hala beğenmem kullanışsız gelir bu benim görüşümdür android kullanıyorum. mağaza kısmında android daha dolu sayı olarak çok daha fazla uygulamaya sahip. ancak büyük kısmı da çöp o da var.

neyse işin özeti ikiside kötü alayının saçma eksiklikleri var ne diye bu kadar uzattıysam sanki birisi dikkate alacak. *
android tabii ki yaygınlık, kullanım kolaylığı, hız, kişiselleştirebilme, mağaza vb. özelliklerinden ötürü windows mobileyi her türlü tokatlar ama ikisi de bir ios değildir.
s4, z1 gibi cihazlarda bile kasım kasım kasılan android'in gerilerde kalacağı versus. şöyle ki android denen lanete ne verseniz onu yer. 1 gb ram ver o gider 800 mb ram kullanır. 4 gb ram ver o gider 3.70 gb ram kullanır. kısacası stabillik sıfır. ama windows phone belli bir kapasitede çalışır ve aletin özellikleri arttıkça performansı da artar. ha marketi vs zengin değildir ama bu android'in uygulama hatalarıyla dolu lanet sistemini ondan üstün yapamaz kanımca.
Windows phone 8 temel eksiklerine rağmen android'den çok daha iyi bir sistemdir. bugün build etkinliğinde Windows 8.1 tanıtıldı. fark atacaktır.
android' de uygulama çokluğu varken wp' de subway surfers bile olmaması. işte bütün mesele bu.
performans olarak Windows Phone tek geçer. bir de arayüzü kullanışlı olsa favorim olacak.
şu anlık androidin alacağı versustur zamanla windows phone öne geçecektir apple ı bile geçecektir.
Mağaza çeşitliliği dışında windows phone 8 in alacağı versustur eksik denilen özelliklerin çoğu 8.1 güncellemesiyle birlikte düzelicektir.
bir türlü kimin alacağına karar veremediğim versus.
windows phone android'in yanında taştır taş. andoridi zaten anca teknoloji haberlerinden takip edersin. güncellemeyi bir sonraki yıl alırsın. tabi telefon çalışıyosa hala.
android güncelleme yaptıkça cihaz zamanla ağırlaşıp kasmaya başlarken, windows phone'da güncellemelerle birlikte cihaz daha stabil ve hızlı hale geliyor, ilginç?
1 yıllık Windows phone kullanıcısı olarak kalın kalın altını çizerek yazıyorum:

-Android.

En azından tak format at kafana göre kullan, tak canını sıkan bir şey var kendin düzelt. Millet öyle bir lanse ediyor ki Windows Phone sanki hiçbir sıkıntı çıkarmaz. Telefon en sonunda kendisini imha edecek diye üzülüyorum. Gidin Nexusa para basın, on kat daha iyi.
Wp nedir ya,kullanıyorum 1.5 senedir ve nefret getirtti resmen.tum uygulamalar fake,uygulamadan atar,kamerası kötü.hiçbir artı yönünü göremiyorum.android candır gerisi heyecandır.kısa zamanda androidime kavusacağım gunu bekliyorum.bıhtım wpden.haa ios diyen olursa bana kalırsa gösterişten ötesi değil.
bir versus.

windows phone kullanmadım ama kullananlar hızı dışında bir şeyi beğenmiyorlar, özellikle ara yüzünden nefret ediyorlar.

ios kullanıyorum. tamam hızlı, iyi hoş ama zaten gideceği yollar belli. bu yüzden hızlı. grafik permormansı iyi, takılma sıkıntısı yok. ara yüz ve çoğu şey apple nasıl isterse öyle. kişiselleştirme sıkıntısı var.

android de kullanıyorum. eğer kafana göre rom yükler rootlarsan dünya senin elinin altında. saçma salak programları sil (chat on gibi), kafana göre dizayn et. böylece arka planda çalışan programlar azalır, telefon takılmaz.

bu durumda bence kazanan android. buna rağmen stock kullanmayı sevenler için tercih ios olmalı. windows'un adını bile anamıyorum çünkü kullananlar gece gündüz küfür ediyorlar.
Gidip 512 mb ya da 1 gb ramli android kullananların wp diyeceği versus.

Kusura bakmayın ama hadi 4-3-2 gb geçtim, 1 gb ram sahibi tabletler telefonlar bile root-rom işleminden sonra uçuyor resmen. Hele birde arkasında destek bulunan bir marka tercih ederseniz her taraf geliştirici dolu.
Ama gidip çin malı ya da en düşük özelliklerde tabletler alıp androide laf atmak aciziyettir. Gerçi insanları buna sürükleyen ekonomik faktörler daha başka ama o konuya girmeyelim.
Ben telefonu, yazılımı karıştırmam diyen wp alsın. Rom, root ne var ne yoksa karıştırırım diyen android alsın. Hatta gidin xiaomi mi4i alın. Hem windows hem android desteği olacak yakın zamanda. Ya da onda tabletlerinden alın. Onlarda çift işletim sistemli.
güncel Önemli Başlıklar