1. 1.
  şu anda comedymax'te yayınlanmakta olan dizi. nbc'nin devamının çekilmeyeceğini söylemesi üzücüydü...
  1 ... dreamcatcher
 2. 2.
  will,grace,jack ve karen...eski sevgilinizin sonradan gay olması ve hala çok iyi arkadaş olarak aynı evi paylaşabilmeniz oldukça ilginç olurdu değil mi.onlarda aynı şeyi düşünmüşler...Bu dizininde türkiye de bu formatta çekilebileceğini zannetmiyorum...*
  4 ... lavinya_
 3. 3.
  tüm dünyaya gaylerin tü kaka olmadıklarını,normal insanlar olduklarını; türklere, gaylerin efemine görünmek zorunda olmadıklarını anlatabilen/ecek ve will ile insanlara, gaylerin ne kadar güzel insanlar olabileceklerini gösterip gayleri sevmelerini sağlayabilecek,bol ödüllü,süper oyuncu kadrolu amerikan sitcomu.
  4 ... danaid
 4. 4.
  izledikçe gay insanları daha bir sevmeme neden olan dizi.
  5 ... efsun
 5. 5.
  dizideki jack karakterini izleyince bu adamın normal olması imkansız, böylesi de rol yapılmazki ama diye şaşırıp kalırsınız. keşke will, karen ve jack gelse benim ev arkadaşım olsa diye özenerek izlediğim dizi.*
  2 ... tambirleydi
 6. 6.
  kesinlikle adı karen jack and rosario olması gereken dizi. *
  edit: anlam veremeyen arkadaşlar için geliyor. eğer bu diziyi gerçekten izlemişseniz, zaman zaman karen jack ve rosario'nun dizinin ana karakterleri olduğunu, will and grace demenin onlara hakaret etmek olduğunu görürsünüz.
  3 ... hothead
 7. 7.
  kesinlikle karen karakteri ile döndüğüne inandığım sezonlar bıkmadan tekrar tekrar izlediğim şahane sitcomdur. (bkz: karen walker)
  1 ... la douce
 8. 8.
  tnt'de yayınlanan dizi.
  1 ... taharetmuslugu
 9. 9.
  türk versiyonu yapılamıyacak sayılı amerikan dizilerinden biri.
  alt başlık
  (bkz: will karakteri için türk oyuncu şeçenekleri)
  (bkz: grace karakteri için türk oyuncu şeçenekleri)
  ... twor
 10. 10.
  önünde sonunda yapılması gereken ve yapılmış, çok izlenme öncüllü, komedi dizisidir.

  dizilerde insanlar olur, insanlar arası ilişkiler olur;

  kadın-erkek, anne-kız, anne-oğul, baba-kız, baba-oğul, ikincil akrabalar arası ilişkilerin incelendiği yüzlerce dizi var. hepsi geliyor tıkanıyor ya da yeni karakterler girmek zorunda kalıyor.

  cinsler arası iletişim; zıtcinsel, eşcinsel ve çiftcinsel arasındaki ilişkiler olup, beklenmedik esprilere açıktır.

  will and grace dizisi bu yanı ile tektir, mevzuu şu;

  bir eşcinsel alınacak, erkek olması koşul. zira, homofobi yaygınlığından ötürü, kadın eşcinselliği o kadar eğlenceli değil. erkeğin yanına bir kadın koymak gerekir. o da olsa olsa zıtcinsel olabilir. aynı evde yaşarlar. eşcinsel erkek için bir destek yine eşcinsel bir yan rol ile verilebilir ki, mevzuu konuşmaya dökülebilsin. bu temel üç kişi üzerinden, istediğiniz kadar karakter ekleyin. sonsuz olasılık içinde senaryo yazmak sorun olmayacaktır.

  çiftcinseller seçimsiz olduklarından gag durumu yaratmaya pek uygun değildir. lezbiyenler ve çiftcinseller ancak bir dramanın konusu olabilir ya da komedi yapılacaksa bunu sadece bbc yapabilir.
  2 ... kackelacka