bugün

görsel
Wikipedia, herkesin düzenleme yapmasına ve katkıda bulunmasına izin veren ücretsiz, açık kaynaklı bir ansiklopedidir.

Wikipedia, gönüllüler tarafından ortaklaşa yazılan bir ansiklopedidir. Ücretsiz, açık kaynaklı ve internetteki en büyük ve en popüler genel referans çalışmasıdır. Açık doğası nedeniyle herkes Wikipedia makalelerini düzenleyebilir veya katkıda bulunabilir.
dünyada var olan her dil için ayrı bir sayfası bulunan, her isteyenin ufak bir uyelik işleminden sonra başlık açabileceği, yazı yazabileceği, var olan yazılara ekleme yapabileceği ve yazılarla ilgili tartışabileceği özgür bir ansiklopedi.
Tiktok ve instagrama girmeyip "ben sadece vikipedi okuyorum yea" diyip kendini üst tabakada görenlerin sabah akşam takıldığı sitedir. Allah akıl fikir versin.
Burada yazılanları Okuyanlar kendilerini profesör ilan eder oldu son zamanlarda.
Mottosu "Özgür ansiklopedi" olan 2017 - 2020 yılları arasında Türkiye Cumhuriyetinde erişim engeli yemiş pek de objektif olmayan sanal ansiklopedidir.
görsel
türkiye den türkiye alehine yazı yazan hainlerin ıp adreslerinin bulunup terör örgütünden yargılanması gerekiyor.
george soros tarafından fonlanan propaganda yuvası. sevmediklerinin üzerini çiziyorlar bildiğin. acilen tekrardan yasaklanması gerekiyor.
tartışmaya kapalı veya kısmen kapalı konularda oldukça faydalı bir bilgi kaynağı iken

tarih, siyaset gibi tartışmaya açık konularda dil sürümü farketmeksizin taraflıdır.

ayrıca türkçe versiyonun yeni ara yüzü oldukça kötü.
yeni kullanıcılar için belki yararlı olabilir, ancak beğenen yok denecek kadar az.
Türkçe versiyonunda özellikle tarih ve siyaset kısmındaki başlıkların önemli bir kısmı taraflı ve eksik bilgilerle doludur.
güvenilir bir kaynak zannedenler var. Senin, benim onun, bunun yazdığı bir yalan/yanlış çöplüğü. Uludağ sözlük gibi.
Uzun bir süre Türkiye'den erişime kapatılmış, geçtiğimiz günlerde ipi salınarak türk halkına armağan edilmiş çok kutsal bilgi kaynağı. Darısı xhamster, xvideos ve xnxx'in başına diyelim.
Uludağ sözlük varken gereksiz site .
Daha cinsel seks başlığı bile yok .
bazıları şikayetçi sanırsam, yalan yanlış bilgiler veriliyor demişler. arkadaşlar, tek bir siteden bilgi almaya çalışmayın, çapraz okuma diye bir şey var.
wikipedia açılsın diye savaşa girecektim neredeyse. şimdi açıldığından beri yüzüne bakmışlığım yok.
Barkın Bayoğlu gibi bir insanı "kayda değer görmeyen" site! Ulan Vikipedia, senin çuvalın kaç para! Sen yazmasan kaç yazar!

görsel
benim için gelmiş geçmiş en güzel kaynaklardandır, ülkemizde değer görmesi beklenemezdi. instagram youtube yasaklansa wıkıpedıa ye olduğu kadar duyarsız kalınır mıydı? pek sanmıyorum. bilgi hala ihtiyaç değil toplumumuzda.
Özellikle tarih ve siyaset konularında güvenilmemelidir.

Onun dışında Temel bilim konularında başlangıç için iyi kaynaktır.
Akademik camiada 'kaynak' olarak gösterilmesine izin verilmemektedir.
pratikte başvurulabilir lâkin tek yönlü okumalar yapılmamalı, kaynaklar geniş tutulmalıdır.
vpn ile ulaşanlar için bir iki şey ; siz o siteye vpn ile girebiliyorsunuz ama ortada şöyle bir şey var eğer wikipedia açık olsaydı, normal erişim olsa idi şu anda ki geliştirilen madde sayısı en az 2-3 katı olurdu.

Arkadaşlar wikipedia bağımsız bir oluşumdur şirket çalışanları yoktur, onu geliştiren büyüten kullanıcılarıdır, yani bizleriz. vpn ile erişim türkçe wikipedia için darbe olmuştur bu vakitten sonra wikipedia'nın rank'ı yükselişe geçicektir ve içerik olarak artış olacaktır.

Darısı booking ve paypal'ın başına.
google da bir şey ararken sağ tarafta aradığım şey hakkında bilgi çıkardı ama tıklayamazdım. çünkü bilirdim kapalı olduğunu. vpn'i aktif hale getirmem gerekirdi. şimdi vpn açmadan aradığım şey hakkında bilgi alabiliyorum. tam tıklarken bir korku geliyor ama artık bilgiye ulaşım engeli kalktığı için gönül rahatlığıyla tıklıyorum. bir taraftan bilgiye ulaşımın yeniden yasaklanabileceğini düşünerek korkmuyor da değilim. özgürlük çok güzel, insancıl bir duygu.
aborjinler ya da afrika kıtasındaki medeniyet görmemiş kabile hayatından sonra bir anda modern dünyanın kapıları açılmış gibi hissediyorum.

daha önce yasakladığın ama şimdi bilime ulaşımın engelini kaldırdığın için teşekkürler akape... hülooooooo
--spoiler--
ulan sanki işiniz gücünüz makale okuyorsunuz haa.
--spoiler--

Sikeceksin bu tipleri ya. Sabah akşam Instagram Twitter günün sonunda bi sik katmaz kendisine herkesi de öyle zanneder.
Kardeşim wikipedia.*
(bkz: bir gecede cahil kaldık)
güncel Önemli Başlıklar