bugün

Türkiye'nin önde gelen teknoloji sitelerinden ve YouTube kanallarından biridir. Merkezi izmirdedir.
2014 yılında gayet güzel olan fakat hemen hemen her gün gta 6 haberi yapmaktan bıkmayan dandik teknoloji sitesi.
Bir avuç amatörün yönetiminde bulunduğu, kurumsal gibi gözüksede bir aile şirketi kıvamında olan, inceleme videolarında her inceliğe bok atan, yan sektörlerden devşirme çalışanları bulunan bir teknoloji haber ve bilgilendirme sitesidir. Sosyal medyasını yöneticisinin, aog'un kurucusu olan bir oluşumdan ne bekliyorsunuz ki? Girip izlemek ve okumak bile zaman kaybıdır.
ibrahim akman' ın kurucusu olduğu bir diğer girişim. en başarılısı için:
(bkz: masomo gaming)
teknolojiye atarlanan adamın ayrılışından sonra bir zaman izlemeyi bıraktım son dönemlerde yeniden düzgün düzgün içerek üretmeye başlamaları sevindiriyor .
teknolojiye atarlanan adam (taa) * sayesinde adı duyulmuş, popülerleşmiş teknoloji haber sitesi/kanalı. eski tadını vermiyor ve sanırım konu bulamayıp kategori dışına çıkıyorlar. neredeyse her gün girip haberleri okuyan ben uzun süredir girmiyorum sitelerine. girsem de bakıp çıkıyorum.

shiftdeletenet' e yaptıkları bir ayıba şahit oldum. iphone x türkiye'de yokken hakkı alkan * bir şekilde telefonu tedarik edip video çekip paylaşmıştı. türkiyede inceleyen ilk hakkı abigildi. fiyatını hatırlamıyorum ama 5555 lira diyelim.

webnekno ise 5555 lira vermeden iphone x aldık gibi bir başlıkla video paylaşmıştı. bu resmen yapılan ayıp, terbiyesizlik ! adam gidiyor bir dünya para veriyor sırf ilk incelemeyi biz yapalım diye. bunlar da gidiyor bok atıyor.

o ayıp ettikleri videoyu bulamadım. sanırım gelen tepkilerden dolayı ye editlediler ya sildiler.

bu olaydan sonra bir kere daha soğudum webtekno'dan. shiftdelete.net kalitesi
orada calısan bir beyefendinin numarası var bir kaç şirket sırrıda biliyorum.
Telefonları kıran ayrıldıktan sonra cacık olmuş kurum.
Teknoloji ile ilgili ne ararsan ara bulacağınız sitedir ama gerçekten çok ağır doğru.
Habercilikleri iki gün geriden gelen oluşum.

Bunlara hazırcı diyeceğim ama öyle olsa dahi aynı gün içerisinde sunabiliyor olmaları lazım. Teknolojik gündemi illa yabancı kaynaklardan takip etmek gerek.
şu sıralar apple yandaşlığı yaptığı için facebook grubunu terk ettiğim oluşum.
Bir teknoloji haber sitesi. Shiftdelete daha başarılı bence.
Facebook'ta en başarılı sayfalarından olmasının yanı sıra çok iyi teknoloji sitesidir. Ayrıca
YouTube'de Bircok teknoloji aletlerini incelerken samimi ağızlarıyla takipçilerini neşelendiren bir kanaldır.

Dipnot:teknostore adında bir alışveriş sitesi mevcuttur.
Ben nasıl kazanıyorlar ona bakarım ve Türkiye'de bence en iyisi.
youtube'da bu zamana kadar zaten zibilyon tanesi yapılmışken yine de gta'nın tarihçesi diye video yapmış vasat teknoloji kanalı..

hitap ettiği grubun ergenler olduğunu söylememe gerek var mı?
Gerçekten yazık edilen bir yapım. inanılmaz yazık edilen bir yapım hemde. Az önce gördüğüm videoları ile tamamen de gözümde çökmüş olan kanaldır ayrıca. Piyasaya aykırı çocuk olarak gelip tam bir piyasa çocuğu olmuşlardır kısaca efendim. En büyük teknoloji kanalı olarak takipçiye sahibiz diye övünüyorlar eyvallah, bu kitlenin ne kadarı teknoloji ile alakalı...

Webtekno adını ilk Youtube'da duyurdu. Açıkca webtekno'nun bugünkü ismi tamamiyle ve tamamiyle Teknolojiye atarlanan adam yani Ekin Kollama'ya borçlu. Ekin neyi doğru yaptı da bu kadar kısa sürede bu seviyelere ulaştı derseniz, Ekin tüm videolarında samimiydi. Atarlandıysa da cidden atarlanan, üzgünse cidden üzgün bir yapıdaydı. Bunun yanında webtekno'nun doğru bir rotası vardı. izleyici odaklı bir yapı. Nasıl derseniz, piyasadaki çoğu teknoloji yayını olarak kendini adlandıran firma teknoloji yayıncılığı değil, teknoloji reklamı yapmakta. Siz bir teknoloji yayına o ürün hakkında tarafsız görüş almak için gidersiniz. Hepsi çatır çatır reklam aldığından bunu elde etmeniz imkansızdır. Teknoloji yayınlarının açıkca en büyük sorunu budur. Webtekno, samimi havasının yanında bunu da sağlıyordu. Kısaca şöyle, webtekno, mizah içeriğine ve gerçek teknoloji içeriğine sahipti ve bunu harika bir biçimde harmanlıyordu. Bu da kendilerini farklı kılıp kısa sürede iyi takipçi kazanmalarını sağladı, gerçekten o dönem için haklarıdır helal olsun diyorum.

Daha sonrasında açıkcası benim de yayınlarındaki o samimiyeti ufak ufak kaybetmelerinden dolayı hafiften soğuduğum bir dönem oldu. Sadece bende değil, sanıyorum genel bir durgunlukta hakimdi, izlenme sayılarından da belli oluyor. O dönem birşey oldu ve ilk nesil webtekno youtube yüzleri komple gitti. O webtekno'nun dönüm noktasıdır işte, o günden sonra webtekno tamamen değişti. Dönemi görmüş olanlar neyden bahsettiğimi tamamiyle anladılar sizlere şöyle açıklayayım durumu. Eski ekip samimi bir dille konuşyorlardı ama konuşmalarının yanında gerçekten samimi olduklarını hissettiriyorlardı. işte küfür etmeler, biraz saldırgan tavırlar falan çokta rahatsız etmiyordu açıkcası. Bir de asıl izlenmelerine sebep olan entertainment içerikleri vardı. işte telefon kırmalar, 3310 makaları falan. Firmada söz sahibi olanlar açıkca yeni ekip aldı ve yapılanı taklit etmelerini istedi. Bu yeni adamlar ne yaptı, söyleyeyim. Tüketici taraftarı anlayış tamamen gitti büyük her firmanın yaptığı olaya döndüler. Samimiyet dediğim noktayı beceremediler. Samimiyet diye bastılar tüm içeriklere küfürü vesaire. Entertainment içeriklerine abandılar. Kanal bildiğiniz şu an slime yapan bir kanal size ne kadar bilgi katabiliyorsa webtekno'da size o kadar bilgi katabilen bir kanal haline geldi. içeriklerdeki öğreticillik azalıp sırf entertainment içerikleri küfürle falan gidince istedikleri şeyi elde ettiler. inci sözlük'ün şu an ki boş beleş kadrosu var ya hani. Hepsini kendi kanallarına çektiler. Burada diyebilirsiniz her zaman bunu hedefliyorlardı falan diye de, bu kadar agresif olarak yapmadılar bunu hiçbir zaman. Zaten o çocuklarında ilgisini çekebilecek en büyük içerik o dönem için flash tv den alınan 200 liralık telefonun içini kırmaları falandı. Biraz daha bilgiyi merak eden kitleyi matrak bi dille tutma odaklıydı.

Peki ben ne yaptım o dönemde. Youtube kanallarını takipten çoktan bırakmıştım artık hani işi tamamen saçmalığa vurup daha fazla nasıl subs toplarız videolarına vurmuşlardı. Haberlerini falan sağdan soldan takip ediyordum. Bugün öyle gezerken bir içerik, ahanda şu "http://www.youtube.com/watch?v=02bR05w4AlM"

Abi bu içerik tam olarak "biz artık o eski meraklı kitleyi tamamen sallamıyoruz, ilk zamanlarımızda eleştirdiğimiz herşey olduk" içeriği. Bu adamların cidden samimi olduğu dönemlerden birinde olan muhabbet şuydu. Youtube, bot muhabbeti ve içerik kalitesi. Oturup mediakraft ailesine çatır çatır geçirildi o dönem. mediakraft dediğimiz firma, youtube'daki anormal derecedeki boş içerikleri üreten tüm kanalların sahibi olan firma. Yapyap, oha diyorum falan gibi boş içerik üreten yapı. içeriklerinin inanılmaz boş olduğu muhabbeti geçti, çatır çatırda bot bastıklarını söylediler. Burak Oyunda keza aynı. Çatır çatır bot kanal ya. Kanalın yaş ortalaması çok rahatlıkla söyleyebilirim ki 9. Bu adamlar bu videoda çatır çatır reklam yapıyorlar bunlara. Kendi reklamlarını yapmak için hoş, videonun da ana mantığı şu. "En çok abone ve izlenmeye sahip olan kanallar youtube'daki en iyi içeriği üreten kanallardır." Ben hayatımda bu kadar gerzek, salak saçma bir anlayış görmedim. Çok basit basit örnekler vereyim size. Gerçekten biraz birşeyler öğrenmek istiyorsanız teknoloji konusunda size net örnek vereyim. Teknoseyir diye bir kanal var. içeriklerine bakın. Bir de şu son zamanlardaki webtekno içeriklerine bakın. Teknoseyir videoları kat kat kat daha sıkıcı webtekno içeriğine göre ama siz bir cep telefonunda kamera ne kadar iyi olabilir, nelere dikkat edilmeli konularını teknoseyir'den öğrenirsiniz. Webtekno size ancak o kameranın 10 megapixel olduğunu söyler ve o cihazı kırar. Birinin var maksimum 250-300 bin takipcisi öbürünün bir milyon küsür. Tabikide burada abonesi büyük olan her zaman daha iyi. Gelelim başka bir örneğe, oyun kanalları var listede bir sürü. Enes Baturmuş, MuratabiGF miş, BurakOyunda ymış falan filan. Gerçekten oyun oynamaktan keyif alan bir adamsınız ve çok ciddi oranda oyun içeriği tüketemediğinizi ve oynamak için cidden işte güzel bir oyun oynamak istediğinizi varsayalım. Bu çoğu kanalın belkide bir iki ayda toplayabileceği kadar total sub'ı olan bir kişi var. Dost Kayaoğlu. ilk aklıma gelen Far Cry 3. Far Cry 3 hakkında tüm kanallardaki içeriklere bakın, bir de Dost'taki içeriğe bakın. Tabiki de sizlere en faydalı olacak kanal her defasında kameraya kafa atan yüksek aboneli kişi olacaktır. Bazı içerikleri kötü olsa da en azından benim için misal Oyungezer diye bir kanal var, hatta dergi falan da çıkarıyorlar her ay. Çoğu zibilyon takipçili kanaldaki çocukların yaşı kadar oyun geçmişi olan adamlar falan, yine arkadan arkadan gelen eşek kadar adamlar var. Az içerikleri de olsa kesinlikle yaptıkları iş takdire şayan. Mediakraft'ın yaptığı işi inanılmaz eleştiren bir herif olduğum için alternatif veremiyorum bile kendilerine. TV'lerde bile film/dizi bulunamayıp hani aptal şaka programları olur ya, onlar kıvamında tüm içerikleri benim için.

Sözün özü webtekno, bir firmanın ne kadar değişebileceğinin açık örneği. Geçmişten doğru videolarını izlerseniz anlarsınız. Tabi o videoları silmedilerse. Malum bugünlerde muhtemelen çoğu videoları başlarına dert olacaktır. Reklamverenleri rahatsız edeceğinden...
loop drive oyununu öğrendiğim kanal.
Webtekno değil, teknolojiye atarlanan adam'dı bizi zamanında çeken.. Yoksa onlarca yüzlerce kaliteli ürün incelemesi yapan eleman var.. Ne zaman ki taa gitti Lütfü oldu o zaman da webtekno'nun bir farkı kalmadı.
Aşırı derecede android-ios ırkçısı. Sürekli androidi savunur olmuşlar. Sürekli iphone'nin sistemini yani ios'u kötüler oluyorlar. Biraz teknoloji haberlerine bakayım diyorum. insanın keyfini kaçırıyorlar. Tamam bizde zamanında android kullandık ve şuanda iphone 6 kullanıyorum. Gayette memnunum. Hiç birine bu kadarda ırkçı şekilde davranmadık ki kardeşim! Eleştirirsin orası ayrı. Ama yeter gerçekten!

Bu arada taa dedikleri adamın ismi "Ekin Kollama"dır. YouTube'da kendine özel kanal açmıştır.

Not: Evet isyanlardayım sözlük kusura bakmayın, sizde sinir olursunuz hak verin bana.
Güzel bir teknoloji sitesidir . Gerek YouTube gerek ise Facebook sayfalarından olsun şu ana kadar verdikleri tüm bilgiler teknoloji adına ilgi çekici bilgiler ...
2 3 telefon parçalayarak inceleme yaptıklarını sanan kanal. ekin kollama'nın (namı değer teknolojiye atarlanan adam) ayrılmasıyla daha iyi bir kanal olduğunu düşünüyorum. ekin kollama webtekno dan ayrıldığından beri daha olgun konuşmaya başladı. sanırım webtekno zorluyordu ergence küfürler etmesini.
2-3 videolarını izledim recep ivediğin teknoloji öğrenen hali gibi tipler gördüm ergenleri güldürüyolardır belki. onun dışında yararlı sayılabilir videoları benim gibi teknolojiyle fazla haşır neşir olmayan bünyelere.
içerik hırsızı.
teknoloji haberi sitesidir. Taa isminde bir ekran yuzu vardir ulkede populer olan. Genelde bastirilmis duygularimizi (vurdulu kirdili incelemeler) hayata gecirdigi icin populerdir

edit: nokta koymadan nasil entryledim anlamadim.
atarlı olmasa 3 kuruşluk iş yapamayacak olan şirket.