bugün

entry'ler (413)

ekümenopolis

1080p ya da 720p versiyonunu herhangi bir platform da bulamadım. ikinci el dvd'leri de varmış ancak dvd'de hd destekleyen bir format değil. bulan, bilen varsa yardımcı olsun bana lütfen.

dr skull

hammer müzik bütün albümlerini cd ve plak olarak basıyor. ön siparişleri de açıldı. ön siparişe özel tişört ve box set kutusu da var. dr skull'u özlemiş, seven varsa kaçırmasın bu fırsatı.

https://www.hammeronlines...l&search=&q_field=

pinterest

kitlesi süper, düşünce güzel ama uygulama olarak çöpten öteye gidemeyen program.

program asla başkalarıyla sosyalleşmenize izin vermiyor. birisi başkası üzerinden pininizi kaydettiğinde ne bildirim geliyor ne de başka bir şey. ayrıca kaç kişinin pininizi kaydettiğini de yazmıyor. yani bir profile baktığınızda o profilin üretici mi yoksa kaydedici mi olduğunu anlayamıyorsunuz.

şuana kadar 500'ten fazla tanımadığım kişi benim pinlerimi kaydetmiştir ve buradan sadece bir tane takipçi geldi. neden mi? dediğim gibi, site sosyalleşmeye izin vermiyor.

konu etiketi aşırı sınırlı. popüler olmayan konuda bir etiket arıyorsanız: kusura bakmayın, aradığınızı bulamayacaksınız.

arama motoruna gelince tam bir kanser. siz 100 yıl sadece aynı konu hakkında arama yapın sadece 101. yılda farklı bir konuda arama yapın, asla 100 yıl boyunca aradığınız şeyler çıkmıyor. ana sayfa kısmında "şu konuyla ilgileniyorum, ilgilenmiyorum" tarzında bir şey yok. bence programın en büyük kusuru burada.

çok sevdiğim bir müzisyenin internet üzerinde ki en büyük arşivini pinterest sitesine yükledim. ancak kimse üye olmadan göremiyor. ee peki arşivi yapmanın ne anlamı kaldı? sitenin yaptığı bu bencillik yüzünden kimse arşivimden yararlanamıyor. arşiviniz herkese açık bile olsa üyelik zorunlu, ayar yok.

profilinize asla manuel ayarlamalar yapmanıza izin vermiyor. tumblr gibi istediğinizi yapamıyorsunuz yani.

siyah arkaplan istiyorsanız theme programı ile ayarlamak zorundasınız, sitenin kendi ayarı yok.

yani bu program her zaman kendi kemik kitlesi dışında çevreden kitle çekemeyecek. hiçbir özelliği, yeniliği olmayan 2000'nin başlarındaki gibi bir database olmaktan öteye gidemeyecek.

unas slayer of the gods

"unas, slayer of the gods"

akıl almaz derecede iyi olan nile parçası. şarkı nile'nin "in their darkened shrines" albümünde yer alıyor.

12 dakikalık aralıksız orgasm etkisi bırakıyor şarkı.

https://www.youtube.com/watch?v=7a0tiABMusE

metro exodus

metro serisinin yeni oyunu.

ayrıca: (bkz: mezzanine)

http://www.youtube.com/watch?v=hbe3CQamF8k&feature=feedlik

amasis konutları

lüksü doruklarına kadar verebilen konutlardır. kira fiyatları ise 2450 tl'den başlıyor, 10000 tl'ye kadar gidiyor. masaj salonunu deneyimlemiş biri olarak diyorum, son derece kaliteli çalışanları var.

tanıtım videosunu buraya atmaya üşendim şuanlık ancak internette aratırsanız bulursunuz.

dokunmak

erkan oğur, derya türkan ve ilkin deniz bir araya gelirse ne olacağını gösteren enfes albüm, şaheser.

gts35

facebook'ta ki reklamlar ile tanınan temizleyici. ekşi'de ve uludağ'da hakkında hiç bir yazı olmaması ilginç geldi bana. sildirdiklerini de düşünmüyor değilim...

hakkında çok olumsuz yorum da var olumlu yorum da var. açıkçası bir gün alıp denemek istiyorum.

fa cup

manchester city'nin Wigan Athletic adlı 3. lig takımına 1-0 kaybettiği inanılmaz turnuva.

özet için: https://www.youtube.com/watch?v=FYg-xb5-rQU

alex de souza vs anderson talisca

(bkz: yaran başlıklar)

alex'in gençliğinde oynayamayacağı takım yoktu.

ayrıca Francesco Totti'nin de en büyük iki başarıları italya ile dünya kupası şampiyonluğu ve bir tane lig kupası.
arda turan'ın en büyük başarıları iki tane süper kupa ve üç tane lig şampiyonluğu.

bu mantıkla: arda turan>totti

classical music of turkey

halil karaduman ve necati çelik'in inanılmaz çalışması. türk müziğini sevmeyen ya da tanımayan bir yabancıya bile bir dakika içinde hayran bırakacak kaliteye sahip bir albüm. türkiye'de "kendini müziğe adamış" insanlar tarafından bile bilinmemesi türkiye'nin aslında ne kadar cahillerle ve kendi kültürüne önem vermeyen insanlarla dolu olduğunu gösteriyor.

şarkı listesi ise:

1 - Taksimler / Huzzam Pesrevi / Huzzam Saz Semaisi
2 - Taksimler / Evcara Pesrevi
3 - Evcara Saz Semaisi
4 - Taksimler / Mahur Pesrevi / Mahur Saz Semaisi
5 - Taksimler / Hicazkar Saz Semaisi
6 - Hicazkar Oyun Havasi
7 - Taksimler / Cecen Kizi / Ondort'lu Oyun Havasi / Hicaz Mandira
8 - Hicazkar Sirto

aatif chahechouhe

chahechdkaslkslfa.

7 şubat 2018 fenerbahçe aç giresunspor maçı

%100 penaltı dedim ancak değilmiş. muhtemelen hakemde anlayamadı giresunlunun kendini yere attığını ve şuan hata yaptığını düşünüyor.

kusmuk

Çok ağır bir şok, büyük üzüntüler sonucu olmalı, tedavi edilmezse tehlikeli olabilir, dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Hastayı yanlız bırakmayın, yazdığım ilaçlarıda derhal tatbik etmeyide ihmal etmeyin..

(bkz: nekropsi)

fish sticks

atarlı bir ablamız galiba. harun abimizde olabilir. harun abi olmasını tercih ederim.

ve evet. belli ki canı çok sıkılıyor.

kesmeşeker

son albümleri olan kadıköy'ün soundu dinlediğim en kötü soundlardan birisi. cenk taner'in dediklerinin hiçbirini anlayamıyorum. eski albümlerini çok daha fazla sevsem de, yeni albümleri tarz olarak güzel.

benim dinlediğim müzik sistemi çok büyük bir sistem olduğu için bana çok kötü geliyor olabilir bilmiyorum, henüz küçük sistemde dijital versiyon dinlemedim. bu kadar köklü ve önemli bir grup nasıl bu kadar kötü bir kayıt yapar anlayamıyorum. albüm için iyi ya da kötü diyemiyorum, çünkü hiç bir şey belli değil albümde.

one last breath

athena'nın enfes albümü.

neyse, elinde bu kasetten olanlar benimle iletişime geçsin. onları memnun edeceğim.

blockhead

böyle bir müzik dehasının nasıl entrysi olamaz anlamıyorum. adam deha yahu! neyse...

https://www.youtube.com/watch?v=NsdGVPG3ZlQ

ideoloji kavramı

bundan 40 bilemedim 20 sene öncesi öncesi için "belki" normal bir davranış olarak sayılabilir ancak 21. yüz yılda bu doğrudan yobazlıktır, ne olursa olsun. insanın belli bir görüşü olabilir (ki olmalı da zaten) ancak vikipedi'den ideoloji okuyup bunu benimseyen insan dünyaya ne kadar yarar sağlayabilir?

ideoloji'ye bağlı kalmak particilikten başka bir şey değildir. adam diyor ki "ideolojime bağlı kalmalıyım" yahu senin aklın yok mu be adam? ideolojiye göre şekil değiştirmek nedir?

"komünizm eşitlik gerektirir o yüzden protesto yapmalıyım", "ülkücülük için içki içmemem gerek o yüzden içmiyorum" bunlar sadece aklıma gelen rastgele şeyler. ideolojinin "gerektirdiği" şeyleri benimsemeyen ancak ideolojiye bağlı kalmak istediği için kendi özgürlüğünden saçma sapan şeylerle kısıtlayan sapkın adam...

1950'de yapılan her hangi bir devrimi bu yıllarda uygulamaya çalışmak nedir? senin hiç mi aklın almıyor? adam kalkmış bundan 70 sene önceki uygulanan faşist uygulamayı "şimdide yapabiliriz, yaparsak kurtuluruz diyor". gerizekalı!

heh, fikir adamlarına gelince; önemli fikir adamları ülküye bağlı kalmaz; geliştirir, modernleştirir, kendi fikirlerini sunar. ancak bu fikir adamlarını annesi babası gibi koruyan hiçbir gelişme göstermeyen gereksiz insanlar ise adeta bir köpek sürüsü peşinden koşar. elbette her insanın örnek aldığı birisi olabilir (olmayabilir de), ama onun yaptıklarını taklit ederse (ki ülkemizde durum böyle) ne düşünce gelişir ne de özgür düşünce ortaya çıkar.

sadece birazcık akılları çalışsa ne kadar boktan bir bakış açısı olduklarını anlayacaklar. ama yok işte. geri kafalı yobaz varlıklar...

bio cancer

whiplash ve municipal waste tarzı yani benim amele metal dediğim tarzı yapan, metal archives'e göre ise thrash metal yapan yunanlı grup.

gerçekten başarılılar. thrash metal pek sevmesem de bu tarzı seviyorum.

ha, bu arada son albümlerini 2015'te yayınladılar.

(bkz: tormenting the innocent)