bugün

kevin costner'ı rezil etmiş bir filmdir kendileri.filmde küresel ısınma sonucu kutupların erimesi ve tüm dünyayı suların basmasından sonra olanlar konu edilir.bütün insanlar "toprak ülke" yi arayıp dururlar.Filmde bir saksı toprağın altından daha değerli olması ilginçtir.
kevin costner ın yapmış olmak için yaptığı bir film olduğu kanısındayım.
aynı zamanda kevin costnerin tüm birikimini kullanarak bu filmi yaptığı ve zarar ettiği söylenir. filmin tek güzel yanı Jeanne Tripplehorndur.
televizyonlarda yayinlana yayinlana kemal sunal filmlerine dönmüs filmdir.
(bkz: alibeykoy)
muhteşem bir filmdir. senaryo olarak özgün ama bu kadar ilgi çekici ender senaryolardandır.
sinema dünyasının en çok zarar ettiren filmi olmuştur. 229 milyon dolar bütçe ile çekilip, 87 milyon dolar zarar etmiştir.
(bkz: idrardan içme suyu üretmek)
hayatımda oynadığım ilk rpg oyunu. oyunda baştan karakterlerimiz seçer, ardından cebimizdeki para ile silah aldıktan sonra bir gemiye çıkar, o geminin kontrolunu ele geçirmeye çalışırdık. o zamanlar ingilizcem pek olmadığından, yarım yamalak oynayıp bırakmıştım. sonra düşününce adamlar tecrübe kazanıp level atlıyordu falan fena değildi aslında. masmavi bir deniz üzerinde water world yazan, huzur dolu bir kapağı vardı oyunun.
kevin costner'in yönetmenliğini , yapımcılığını ve başrolünü üstlendiği muhteşem efsane film.

dünyanın sular altında kaldığı bir gelecekte insan ırkının hayatta kalma mücadelesi ve toprağı bulmalarını anlatan fantastik macera filmi.
ana karakteri* gerçek bir kahramandır. kahraman olmayan bir kahramandır aslında, çünkü kimse için savaşmaz. birine bir iyilik ederse bunu kafasına yattığı için yapar. bağlı olduğu ahlaki kurallar yoktur, toplumcu değildir. kurallarını kendi yazar, kendi bozar. işte size yüzyılımızın kahramanını gururla takdim ediyorum.
hakkında çok zarar etti filmden sonra kaven costner battı gibi şehir efsaneleri dolanan film.

yalnız bu bir anlış anlamadan ibaret.

film 175 milyon dolara mal olup amerikada 88 milyon dolar gişe yapmış fakat diğer ülkelerde 176 milyon dolar gişe yaparak toplam 264 milyon dolar hasılat yapmıştır.

milletin bu ilk yanılgıdan sonra lan film o kadar zarar etmiş. ben beğendim ama demekki kötüymüş ben yinede eleştireyim de entelliğimden bir şey kaybetmeyeyim diye bok attığı güzel filmdir.
sinema yorumlayan ve puanlayan sitelerle en ters düştüğüm film, abartılı gelebilir ancak ben filmin 7.5-8 arasında konumlandırılmasının makul olduğunu düşünürken film genelde 6-6.5 arasında puanlar alıyor.

Bu duruma getirdiğim açıklama ise filmin daha çok aksiyona kayarak çaresizlik konusunu ikinci plana atmasıdır, yani daha karanlık ve rahatsız edici bir yol tercih edilse kesinlikle bir çırpıda akla gelebilecek bir film olurdu hoş benim için bu haliylede öyle.
(bkz: water world)
güncel Önemli Başlıklar