1. 1.
  ing. savaş atı.
  1 ... ntv muhabiri
 2. 2.
  Steven Spielberg'in 2012 yılında çekimlerine başlanacağı söylenen yeni filmi. Film, 1982 yılında yazılan aynı adlı kitaptan uyarlanacak. Konusu ise, 1. dünya Savaşı'nda atı orduya satılan küçük Albert'in başından geçenleri içeriyor. iki yıl önce ingiltere'de tiyatrosu sergileniyordu. Atlar yerine dev kuklalar kullanılıyordu.
  3 ... rick blaine
 3. 3.
  bu sezon vizyona girecekmiş. merakla beklemekteyim.
  ... kavgaya terlikle kosan insan
 4. 3.
  (bkz: charger)
  1 ... dick advocaat
 5. 4.
  bir atın hikayesi üzerinden savaşın ne menem bir şey olduğunun anlatıldığı bir Steven Spielberg film. oyuncu kadrosu ingiliz ağırlıklı. başroldeki elemanın ilk filmi.. bu arada kendisi aşırı derece de Anton Yelchin 'e benziyor. savaş sahnelerinden, Steven Spielberg filmi izlediğinizi anlıyorsunuz. fena film olmamış kanımca.. tavsiye ederim.
  ... true
 6. 5.
  --spoiler--
  ingiltere kırsalı ve Avrupa'da geçen film, birinci Dünya Savaşı sırasında Jeremy Irvine'ın canlandırdığı Albert'ın ve onun çok sevdiği atı Joey'in öyküsünü anlatıyor. Evcilleştirip eğittiği atının satılıp, savaşta sipere gönderilmesi iki dostu ayırsa da, yaşadıkları olaylar pek çok hayatı değiştirecek epik bir maceraya dönüşecektir. Arka planda savaşın olduğu bu dostluk öyküsü, aslında serüven dolu uzun bir yol filmi...

  --spoiler--

  steven spielberg' filmi efendim, fragmanıda şu:

  https://video.uludagsozluk.com/v/war-horse-30672/

  ... sinirlenmicem
 7. 6.
  turkiye'de 3 subat 2012'de vizyona girecek olan 86 dakikalik abd yapimi savas filmi.
  ... kizilciksopasi
 8. 7.
  sınava hazırlanan öğrencidir. silahı* ise modern çağa pek bir uygundur.
  ... howdeepisyourlove
 9. 8.
  6 dalda oscar'a aday bir steven spielberg şaheseri. an itibariyle imdb'de 7.3 puanda olsa da çok daha fazlasını hakettiği kesin. film oldukça uzun olmasına rağmen bir dakika bile sıkmıyor. başroldeki jeremy irvine, doğal oyunculuğu ve ingiliz aksanıyla zaten insanın gözlerini ekrandan ayırmasını engelliyor. bence 'en iyi film oscarı'nın en büyük adayı.

  --spoiler--
  filmin en güzel sahnesiyse; bir ingiliz ve bir alman askerinin siperlerinden çıkıp, atı kurtarmak için birbirlerine yardım ettikleri ve atı alacak kişiyi de son derece medeni bir şekilde belirledikleri sahneydi.* ülkeler savaşa girse de halkların tam olarak düşman olmayı beceremediklerini ve bazı durumlarda önceliklerin değişebileceğini gösteren bir sahneydi.
  --spoiler--

  ayrıca bir at ancak bu kadar güzel olur:

  war horse

  filmin fragmanını da ekleyelim, kolaylık olsun.

  https://video.uludagsozluk.com/v/war-horse-31579/

  ... ed gein
 10. 9.
  bugün koca sinema salonunda 4-5 kişiyle beraber izlediğimiz filmdir. öncelikle the artist filmini izlemeye gitmiştik temelde. sağolsunlar nasıl bir sinema sistemi varsa kafam girsin ona demek istiyorum buradan. yahu 10 dalda oscar adayı olmuş, vizyona girmesinden 15 gün geçen bir film nasıl olur da eskişehirde hiçbir sinemada olmaz yahu. işte biraz da bunun siniriyle yeni bir film baktık. war horse'u gördük. oscar adayı olması dışında hiçbir bilgim yoktu film hakkında ve konusuna dair en ufak bir şey bilmeyerek önyargısızca izlemeye karar verdik.

  yalnız filme girerken bildiğin "at,avrat,silah" üçlemesi üzerinden baya bi saçma espriler çıktı, siz de deneyin *

  --spoiler--

  film 2 saat 40 dakika ama inanın en ufak bir sıkılma belirtisi olmuyor ve film akıp gidiyor. hiçbir bilgim olmadığı için canımız ciğerimiz sherlock'umuzu * ve midnight in paris'teki scott fitzgerald rolündeki temiz yüzlü abimizi * görmek hoş bir sürpriz oldu benim için. super 8 ve terra nova facialarından sonra steven spielberg'e güvenim azalmışken doping gibi geldi bu film. çok harika sahneleri vardı. özellikle atın üzerindeki dikenli telleri kesen iki askerin muhabbet ettiği sahne on numaraydı. asker psikolojileri ve savaşın işe yaramazlığı, beyhudeliği harika alt metinlerle anlatılmış.o at belki cgi olabilir ama eğer gerçekse söyleyecek kelime bulamıyorum. the artist'teki köpekle kapışırdı eğer kendi dallarında bir ödül olsaydı.

  --spoiler--

  izlemediyseniz gidin efendim hiç pişman olmayacaksınız. *
  3 ... enygma