bugün

Genel olarak fiyatı yürek ve aynı zamanda bel burkan klas sedan araba.

Firma sahipleri, direktörler genel olarak bu arabayı tercih ederler. Yani ben öyle gördüm en azından.
Ülkede saray ahalisinde bolca bulunan eşek niyetine kullanılan alman sedan.
Uzun yolda rahat sürüş konfor ve aylık çok km (10.000) katedenler için motor dayanıklılık performansı açısından mercedes ile kıyaslanmaz tabiki. Onun harici orta karar seviye üzeri bir alman aracıdır. ingiliz Fransız italyan araçlarına rahatlıkla tercih edilir. Özellikle passatın 6 ileri 4 çeker olan modeli seri ve en idealidir. 2. Eli tutulur kazandırır.
konforlu ama klasik makam aracı. daha sportifi için golfü deneyiniz.
Fakirlere zengin hissettiren araba.
tarlasını satan köylü arabası.
Az önce 2020 modelini kullandım. Sürüş açısından oldukça konforlu ve keyifli. Hani eve gelir gri esoftmani ustune çekip wifiye baglanirsin ya aynen öyle.
Audi ve Mercedes böyle değil mesela. Bu yüzden VW'ye ayrı bir sempati besliyorum.
konforludur, sürüşü iyidir ama çok protokol arabasıdır. daha sportifi için golf'ü, bmw'yi, mercedes'i deneyiniz.
2-3 senelik hedefim. 2005-2010 b6 kasası.
Bakalım benim Renault'dan ne kadar yaklaşacağız kendisine.

Evet gönül isterdi ki sıfır Passat, golf olsun ama b6 kasa Passat hala hayranı olduğum ve ortalama üstü bir araç. Ki pek yakın olduğum da söylenemez. (:
Bakalım hayırlısı.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Bir insan olsa ruhsuz, soğuk duran, çok yakışıklı bir erkek olurdu.
öyle çok ahım şahım bir araba olmamasına rağmen türkiye'de dudak uçuklatan fiyatlara satılan araba. o arabaya verilen parayla türkiye'nin 7 bölgesinden ev alabilirsiniz.
B6 kasasına sonradan görme arabası denmiş.
Hadi bre canım, hadi.. *
görsel
görsel
görsel
Kürtlerin favorotti arabası.

Nerde passat orda kürd.

Araba da yani öyle anlı şanlı bi araba değyil.
Kazancı hakkında dedikodu olmasın, serveti göze batmasın isteyen zengin arabasıdır.
türkiyede fazla abartılan bir araba. d segmentinde bir sürü kral otombil varken bu passatı övüyorlar. güzel araba ama fazla abartılıyor
iyidir veya kötüdür demiyecegim.

genel olarak fiyat ve performans acisindan kiyaslarsak; asla o paraya kiyilip alinacak bir arac degildir.
tabi ki; "illaki ben bu araci alacagim kardesim" diye tutturan varsa; ona da saygi duyariz.

"icinde daha fazla ekstrasi olsun, rahat, saglam ve fiyati uygun olsun" diyen varsa gitsin mondeo, insignia veya laguna alsin. en azindan daha konforlu ve daha uygun fiyatli bir arac ile yolculugun keyfini sürebilir.
kürt mercedesi.

Bu avrupalının elini sürmediği teneke için dünyanın en iyi arabası diyenleri gördükçe şaşırtan araçtır.
(bkz: instagramdan sozluge giris yapmak)
cebi biraz para gören herkesin sınıf atladım arabası olduğu için biraz rahatsız edici bir yanı var öyle olmasaydı rahat, şık gibi olumlu yorumlar yapabilirdim.
Mütaahhitlik kariyerinizde ilk inşaatınız bitince bayiden otomatik olarak kapınıza geliyor.
bu model vw'nin pazarlama stratejisinin zaferidir ülkemizde.
ford mondeo, citroen c5, Honda Accord.. hepsi en az passat kadar kaliteli rakipleri..

lakin hepsi d sınıfı olmanın getirisi olan yakıt tüketimi fazlalığı ve parça pahalılığı gibi nedenlerle türkiye'de çok fazla tutulmadılar.

bu sınıfta bu durumun tek istisnası var, passat.
passat tutulmuyor diyen gitsin kendisini sorgulasın.

passat bunu başardı ve ardından rakiplerinden daha pahalı bir şekilde bu aracı satmaya devam etti üstelik.
bu bir başarıdır.

netim rakiplerinden aşırı iyi hiçbir yönü yok, denk modeller neredeyse.
ama onlar tutulmuyor.