bugün

entry'ler (373)

ümit özdağın akp yi tek başına iktidar yapması

özdağ, popülist söylemle yüzde 7,25 oy alıp akp'nin yüzde 34'le tek başına iktidar olmasında rol oynayan cem uzanın yolundan gidiyor gibi. CHP ve iyi partinin oylarını toplayacak AKP'den yine oy alamayacak gibi. böyle olursa da başımıza ne gelirse müstahak gibi.

edit aw,
twitterda böyle söylemler var buraya taşıdım, şahsi fikirlerim değil bana sövmeyin ağlıyorum geceleri.

ümit özdağ ın süleyman soylu ya meydan okuması

kime oy vereceğiz diye ağlamalı çıldırmama sebep olan olay.

bir sıcak bir soğuk davranan kız

Bu şekilde davranan kızlara deyin ki reglsin galiba, karnını sıcak tut, çikolata ye, geçmezse çıkıp yürüyelim... Size aşık olacaktır.

volkswagen passat

cebi biraz para gören herkesin sınıf atladım arabası olduğu için biraz rahatsız edici bir yanı var öyle olmasaydı rahat, şık gibi olumlu yorumlar yapabilirdim.

dinlediğimizde kaliteli hissettiğimiz şarkılar

kendi playlistim çalarken arada bir şarkı denk gelir ulan ne zevkli ne kaliteli bir insanım dinlediğim şarkıya bak derim, öyle bir şey yani mesela led zeppelin-since i've been loving you

ankarada yapacak bişeyin olmadığı gerçeği

ankarada yapılacak bir etkinlik söyleyenin 40 yıl kölesi olurum. (çok arkadaşım olmadığı için her zaman dışarı çıkacak birini bulamadığımı bilmeniz gerek)

en baba seks 1 saat sürer oysa gün 24 saat

15er dakikalık setler şeklinde günde 4e çıkarılabilir, öncesi sonrasıyla birlikte totalde 1 saat etse her biri, 4 saat Allah bereket versin.

türkler nasıl ve neden müslüman oldu

illaki bir çıkarları vardır o dönemde, yani babam dese al sana şu kadar para, ev, bilmem ne ama müslüman olacaksın okay derim. Bu şekil bir durum cereyan etmiştir garanti.

yazarlar için 100 bin liranın anlamı

en sikko arabayı bile alamayacağınız para, maksimum şu arabayı alacağıma üstüne 100 daha koyarım şeklinde kıymetli olabilir yoksa varlığı yokluğundan daha çok sinir bozabilir bence.

güzel kız çirkin kız ilişkisi

yakın bir arkadaşım var hem çok güzel hem avukat hem tarzı güzel. Onu çok seviyorum ama yanındayken normalden çok daha çirkin hissediyorum kendimi. inanın zor bir durum.

hz isa

hasan mezarcının ta kendisidir. dönemlerinde diğer peygamberlere de inanılmayıp deli olduğu söylenmiş sonrasında öğretilerine sahip çıkılmıştır. hasan mezarcı ahir zamanda insanların söylemekten korktuklarını dile getirmiş, barışı ve güzel ahlakı öğütlemiştir. bugüne kadar hep erdemli davranışları savunmuş olan mesih hasan mezarcı ileride gerçekliğini kanıtlayacak ve bugünlerde ona inanmayan sapkınları da şefaate erdirecektir.

en yakın arkadaşına aşık olmak

en yakın arkadaşı karşı cins olan hemen bütün heteroseksüellerin yaşadığı sorunsaldır. beni bundan iyi kim anlar lan deyip bu yanılgıya düşülür ve ardından o kişinin arkadaşın olduğundaki kadar mükemmel olmadığını görür hem aşkından hem arkadaşından olursun.

huzur veren kokular

şakayık kokusu dünyanın en güzel kokularından biridir.

sözlükte yazacak başlık bulamamak

insanlara deli gibi gereksiz infolar vermek isterken hiçbir başlığa ait hissetmiyorum kendimi. bir başlık ilgimi çekiyor girip bakıyorum orada da yazılanlar diyorum beni aşar polemiğe gerek yok derken mal gibi dolanıp dolanıp çıkıyorum. yine bütün coşkum, hevesim isteğim içimde kalıyor.

hatırladıkça iç burkan garibanlık anıları

lisedeyiz, yurtta kalıyoruz. iki arkadaş pijamayla parka çıktık para yok çarşı pazar gezecek. sigarasızlıktan birbirimizi yiyoruz. arkadaşımın tipine şöyle bir baktım sen bu tiple ne yaparsan yap kimse seni yadırgamaz dedim. ileride bir binanın önüne 5 dakika önce bir bmw durdu ama içindeki inmedi. dedim git şu arabaya aklına geleni söyle sonra 2 sigara iste. gidip deli takliti yapmış adama abla sigara var mı abla demiş adam da 5-6 tane uzun parliament tutuşturmuş eline göndermiş. tabii o zamanlar akıllı uslu insanlar olmadığımız için işleyen bu sistemi daha fazla kullanmaya karar verdik. cebimizde 1 lira para vardı. pazara indik pijamalarla, pazarcıya soruyoruz abi bir liraya kaç çilek eder adam acıyıp bi poşet koyuyor parayı almıyor, başka birine gidiyoruz abi bir liraya kaç elma eder adam birkaç elma koyuyor parayı almıyor, başkası anlatsa inanmam yarım kilo peynir bile aldık beleşe. büfeci biraz kalleş çıktı ondan sadece 1 ekmek alabildik üstelik parayı da aldı. sonra akşama kadar parkta piknik yapmıştık. yaşarken çok eğlenmiştik ama yıllar sonra dönüp bakınca nasıl bir sefaletmiş diyor insan 2 kişinin cebinden 10 lira çıkmamış.

adibreak

son bir saattir sevdasına düştüğüm eşofman altı. almak istediğim için ağlıyorum şu an ama hiçbir yerde satışı yok. vintage sayfalarda bile bulamadım. yardımı olacak biri var mıdır?

entel dantel mahalleler

ankarada solfasol, çinçin, yenidoğan, hıdırlık, abidinpaşa sayılabilir. aynı şekilde izmirde kadifekale, limontepe, tenekeli, tepecik, kuruçay gibi mahalleler türkiyenin en aydın kesiminin oturduğu, sabahları sokaklarında schumann besteleri yükselen, yerde 1 tane çöp bulamayacağınız, sanat sergileri ve yolda karşılaşacağnız sokak sanatçıları ile türkiyede yaşayan bir floransa olduğunu bize gösteren mahallelerdir.

halil cibran

gözlerinde okudum tahtı arayanın
kendi kendisinin kuluna dönüştüğünü, dizeleri ile gönlüme taht kuran bir sanatçıdır. lübnanda doğmuş olmasına rağmen kendi halkı tarafından hak ettiği ilgiyi görmemiş sahiplenilmemiştir. batı tarafından tanınmış ses getiren bir sanatçı ve filozoftur. şiirleri onlarca dile çevrilmiş resimleri birçok şehirde çok önemli sergilerde sergilenmiştir. bana kalırsa onu okumak kabuklu bir cevizi kırıp yemek gibidir. her aşaması keyif verir ve sonuç olarak zihnimizde güzel olaylara sebep olur.

sevda noyan

şu an kocası olan adamla her iksi de evliyken kuliste işi pişirip hamile kalan ve evlilikleri bitirip yeni bir hayata başlayan makyöz ablamız. 15 temmuzun acısını çıkaramadıklarından söz edip öldürülecekler listesi tutmuş apaçık insanları tehdit ediyor. söyledikleri ile nasıl gündeme geleceğini kestirebilecek kadar cin fikirli ki programa çıkmadan önce italya biletini alıp biz bunları söylerken çoktan italyaya kaçmış bile.

uludağ sözlük

boşta kalınca ayda yılda bir girdiğim, her girdiğimde geçmişteki entrylerimi aptalca bulduğum platform. birkaç gün takıldıktan her konuda fikir beyan etmeye çalışmanın ne kadar zor olduğunu fark edip geri çıkarım.