bugün

sadece ismine bakarak profilini çıkartmaya çalışacağım filmi:

- film orta sınıf çocuklu bir amerikalı ailenin tatillerini geçirmek üzere geldikleri adada geçiyor
- baba hafif alık, ama yine de baş kahraman. kahraman dediysek, düşündüğünüz anlamda değil. diğer silik karakterler arasında en az silik olduğu için mecburen öyle.
- film 90'larda çekilmiş ve bütçesi 750 bin dolar, ve evet, casting dahil
- film türkiye'de hiçbir salonda gösterilmedi. sadece gece yarısı kuşağında show tv tarafından yirmi günde bir ekrana geliyor. en kuvvetli ihtimal, telif açısından blueray kiralamakla aynı maliyette olduğu için böyle
-normalde zaman ayırıp izlemezsiniz ama film o kadar kötü bir film ki, sırf bu yüzden enteresan şekilde büyülenip filmi izliyorsunuz, hatta reklam arası girdiğinde küfredip reklamı bile izliyorsunuz, show must go on
- film bittiğinde 15 dakikalık buffering safhasına geçip akabinde hayatınıza kaldığınız yerden devam ediyorsunuz
Başrollerde tommy Lee Jones ve Anne Heche'nin olduğu, 1997 yapımı ` Ortalama bir felaket filmi; her şey klişe, oyunculuklar pek iyi değil ve çığlıklar kulak zarını deliyor olsa da görsel efektler ve oynaşayım derken haşlanan ergenler şahaneydi.

https://www.planetdp.org/title/volcano-dp51674#1
u2 nun songs of innocence albümlerinden bir parça. hoş bir parçadır. sözleride şöyledir ;

The world is spinning fast tonight
You can hurt yourself tryin’ to hold on
To what you used to be
I’m so glad the past is all gone?
Been out in the wild
Been out in the night
Been out of your mind
Do you live here or is this a vacation

Volcano, you don’t wanna, you don’t wanna know.
Volcano
Something in you wants to blow
Volcano
You don’t wanna, you don’t wanna know

Your eyes were like landing lights
They used to be the clearest blue
Now you don’t see so well
The future’s gonna land on you

Been out in the wild
Been out in the night
Been out of your mind
Do you live here or is this a vacation

Volcano
Volcano
You’re on a piece of ground above a volcano

You were alone
Now you’re not alone
You were alone
But now
YOU ARE ROCK ‘N ROLL
YOU AND I ARE ROCK ‘N ROLL
YOU ARE ROCK ‘N ROLL
YOU AND I ARE ROCK ‘N ROLL

Volcano
Volcano
You don’t wanna, you don’t wanna know.
You’re on a piece of ground above a volcano
düetinden buyurun. çok şahaneymiş. *
http://www.youtube.com/watch?v=m8EAzjuelF8&feature=related
sabaha karşı bir sigarayla eşlik edeceğiniz şarkılardandır. sigara kullanmıyorsanız, gözlerinizi kapatın ve arkanıza yaslanın. sigara kullananlar da aynı işlemi uygulayabilir. * *
Damien Rice'ın harika şarkılarından biridir. diger bir dinlenesi için
(bkz: rootless tree)
şarkıdan ziyade hayatın bir parçası gibi. hastalıklı bir aşık ve aşık olunan. sözler çok manidar, çok gerçek, çok çizik çizik sanki. bildiğim bir hikayeden, bilinen bir hayattan çıkıp gelmiş gibi. bir kaç kısmı ise bildiğin yaralar, şöyle ki;

aşık olunan der ki; öyle durma, dizlerini acıtacaksın (zannımca aşık olan kişi diz çömküştür yalvarmaktadır belki gitmesin diye) ben seni öptüm ve tüm ihtiyacım olan buydu (yaşadıklarımıza ekstra anlamlar yükleme bebeğim. öptüm, seviştik bitti gitti) dünyanı etrafıma kurma, yanardağlar seni eritir (hayatını bana göre şekillendirme, ateşimle yakarım seni, eritirim. canın yanar, uzak dur.)

aşık olan anlamıştır her şeyi. öyle görüyordur gözleri. der ki; karşımda kendini böyle fırlatma -hırpalama- (kasmana gerek yok, görüyorum acı çektiğini) dudaklarından öptüm ve bu mu tüm istediğin? (peki. artık kabul ettim) aşkımı sürükleme, yanardağlar beni eritir. (yoruldum peşinde hırpalanmaktan, sürüklenmekten. bırak beni. hatta sezen yorumuyla yazmak gerekirse ben ayrılamam sen beni bırak )

bir kabulleniş var. bir vazgeçiş. bir aşk var ve karşı taraftan bir acıma ya da kıyamama. 'aşık değilim sana ama, üzülme' durumu var, 'aşığım sana ama biliyorum yanlışsın. hırpalarsın beni, canımı yakarsın.' var. hayatın ta kendisi gibi. aşkların pek çoğu gibi. öyle gerçek, öyle içli. yağmurlu bir Ankara gecesine çok yakışan şarkılardan biri sadece..
tam bir sanat eseri, enstrumanların kullanım şekli, sözler, ritm, vokaller. damien rice tarzı bir damien rice şarkısı. kapatamazsınız efenim..
bu şarkıdan sonra üstüne cheers darlin dinlenip cila atılır. alkolün meze olduğu şarkılardandır her ikisi de.

--spoiler--

What I am to you is not what you mean to me
You give me miles and miles of mountains
And I ask for the sea

--spoiler--
içinde kendinizi bulduğunuz damien rice parçalarindan sadece biri.

her dinleyişimde biraz daha yavaşlıyor kalp atışlarım.
çaldıkça çalıyor , attıkça atıyor..
durduramiyorum bir türlü kalbim de çalan müziği.
damien rice abimizin harika şarkısı. demo versiyonu daha bi içten etkiler insanı.
oldukça hareketli satyricon albümüdür. yer yer black metalden çıkılmış, alright gibi gazlarla geçiştirilmiştir. *
2003 yılında çıkan satyricon albümüdür.

1.with ravenous hunger
2.angstridden
3.fuel for hatred
4.suffering the tyrants
5.possessed
6.repined bastard nation
7.mental mercury
8.black lava
gecenin bir yarısı açılıp üstüne birayla cila yapılası şarkıdır.
ing : yanardağ , volkan.
çok dokunaklı, acayip romantik bir aşk şarkısı. kuzenimden biliyorum, volkan adlı sevgilisinden ayrılan insanların dinlememesi tavsiye olunur.*
damien rice şarkısı!sözleri şöyledir:

Don't hold yourself like that
You'll hurt your knees
I kissed your mouth, and back
And that's all I need
Don't build your world around
Volcanoes melt you down

What I am to you is not real
What I am to you, you do not need
What I am to you is not what you mean to me
You give me miles and miles of mountains
And I'll ask for the sea