bugün

uzun süredir gidip almaya üşendiğim, hatta indirmeye üşendiğim, ancak dayanamayıp geçtiğimiz gün indirdiğim oyundur. grafikleri bir tenis oyunu için gayet sağlamdır. ayrıca maç yaparken arkadaki müziğin kapatılması tavsiye olunur. oyun, very hard seviyesinde oynamadığınız sürece son derece basittir ve 4-5 saatlik sürede 300.sırada başladığınız kariyer modda 80li sıralara yükselmeniz oldukça kolaydır.
sega'nın yapmış olduğu, sıkıştırılmış hali 1 gb olan* ve indirmesi pek de uzun sürmeyen, tenisseverlerin imdadına yetişmiş oyundur. oynadığımda yorumumu yapacağım diyerek uyuz bir biçimde noktalamak istiyorum entrymi. fakat su götürmez bir gerçektir ki, ea sports'un falan siklemediği tenis için en güzel oyundur bu. en güzelini bırak, başka tenis oyunu görmedim ben.
psp için olan versiyonu insanı başından kaldırmaz. uzun uğraşlar sonucu 1.liğe yükseldik kariyer sıralamasında. he bir de psp'si olup da bu oyunu yüklemeyeni ıslak odunla dövüyorlarmış öyle duydum. ben önlemimi aldım.
psp için olan versiyonunda dünya klasmanın da birinci olduğunuzda özel bir turnuvaya katılabiliyorsunuz. bir yatta 6 setlik bir maç yapıyorsunuz. 2 kez kazanabildim bunu ve birinin sonucunda tenisraketi olarak tava hediye edildi bana. bu tavayı raket olarak seçip maçlara katılabiliyorum ayrıca. şaka değil, bildiğin tava. hala anlamış değilim mantığı.*
bilgisayarı top spin 2'yi kaldırmayan birisi olarak karşılaştırmasını yapamayacağım fakat şahsi kanaatim eline vereceği yönünde. top spin 2'nin arayüzü dahi yormaya yetti beni, sadece bu özelliğiyle "eline verir" dedim; gözlemcilik, karşılaştırma yeteneğimi böylece ortaya koyuyor ve entryme başlıyorum, tanımım "şahane oyun" arkadaş.

yine sıçırtarak belirtmeliyim ki, oyunu sadece denemek için edinin güzel arkadaşlar. crackinde mi kendisinde mi sorun var bilmiyorum ama herkeste genel bir hata var, bir yerden sonra masaüstüne atıp hata veriyor. oyunda autosave özelliği olduğundan turnuva sırasında çıkmazsanız etkilemiyor ama bir yerden sonra sinir bozucu bir noktaya geliyor, her tıklayışınızda hata verir oluyor. bir yama var v1.1 isimli lakin bunun kendine ait crackini bulana kadar bu dertten kurtulamıyorsunuz ve ben günlerdir bulamıyorum. yamanın üzerine vt3 cracki yaparsanız sıçışlar tam gaz devam ediyor, zaten v1.1'in cracki falan yok, rivayetten öte gitmedi benim için bu. yani bu açıdan, çok fena bir şey.

oyunla ilgili birkaç kelam edecek olursak,

oyun kesinlikle bir tenisseveri tatmin edebilecek düzeyde, sega'nın menajerlik hastalığı buraya da sirayet etmiş ve oyunda harika bir koçunuz oluyor. onun gönderdiği mailler ve verdiği tavsiyeler doğrultusunda tenis yaşantınızda değişiklikler yaparak başarılı olma şansınız mevcut. bir turnuvaya katılıp derece elde ettiğinizde hediyeler alıyorsunuz, menajeriniz de kimi zaman kendisi "şöyle şöyle yaptın" diyerek size birşeyler gönderebiliyor. raket, ayakkabı, tişört, şort; her şey gelebilir. hepsi kortta işinize yarayabilecek şeyler.

arayüz çok basit fakat world tour'a girdiğinizde beyin homcuklaması yaşayabilirsiniz. hiç korkmayın. dünya üzerinde çalışma yapabileceğiniz kortlar yani asıl isimleriyle pratik merkezleri, eviniz ve turnuvalar var. turnuva tarihlerine f2'ye basıp takvimi açarak bakabiliyorsunuz. turnuvanın olduğu hafta, olacağı bölgede kort zımbırtısı belirir; oraya gidip "katılıyorum ulan" derseniz girersiniz. fakat kendinizi geliştirmeden turnuvalara girmeyin çünkü rakibiniz hatasız oynuyor çoğu zaman. çok etkili olamazsanız yenilirsiniz, ondan önemlisi çok uzun sürüyor oyunlar.

300. sırada başladığınız için challengers turnuvalarına girebileceksiniz. bu turnuvada tek yapmanız gereken 3 kişiyi 2 oyunla elemek. çeyrek finalden başlıyorsunuz ve sadece 2 oyun alarak rakibinizi yenebiliyorsunuz. "skerim lan bu ne!" tepkisi vermiştim fakat sega'ya minnettarım daha da uzatmadığı için.

nadal'ı 40-15 ve 40-30'la 2-0 yendiğim maç tam 10 dakika 40 saniye sürdü. turnuva maçlarını varın siz hesap edin. sonra, 100.lüğe yükselince, düsseldorf open'da federer'e 3-0'tan 3-4 maç verdim, o maçtan sonra da oynayamadım zaten. turnuva işini özetleyelim ki zorluk çekmeyesiniz,

300. sırada başlayacaksınız ve sizi kabul edecek turnuvalar challengerslar olacak. mayıs ayına dikkat edin, orada 2 tane challengers turnuvası var diye hatırlıyorum. turnuvadan sonraki hafta genelde çiftlerin turnuvası olur, ben uyuz olduğum için çift oynamadım ama çabuk yükselmek isterseniz çift turnuvalarında kendinize bir eş seçerek oynayabilirsiniz. bu turnuvalarda, 204. sıraya yükselene kadar boy göstermeniz gerek. fakat önce 1 yıl kadar pratik yapıp tüm yeteneklerinizi en azından level 10'a kadar çıkarmalısınız. acele etmeyin, 3 yıl çalışsanız 4. yılın sonunda dünya birincisi olursunuz.

efendim, bu challengerslardan sonra advantage series turnuvaları var. bir yerden sonra challengers sıranızı yükseltmez olur zaten. 106 numarayla girip 106 numarayla çıktığımı hatırlarım, ayar oldum arkadaş. çok yetenekli değilseniz, advantage series'te göt gibi kalırsınız. challengers'ta daha bir rookie iken federerleri, henmanları yendim fakat aynı rakipler advantage'da çatır çutur kaydılar. ilk turnuvamdan katıldığım gibi elendim.

bu turnuvalarda da yükselerek ilk 100'e girin, sonrası ver elini amerika açık wimbledon, düsseldorf.

arkası yarın.
ati ekran kartına sahip tenisseverlerin hiç el atmamaları gereken oyundur. oyundan atma hatası hiçbir yamayla düzelmiyor.
piyasada nadir bulanacak tenis oyunudur. allah'tan birileri tenis severleri düşünüyor.
aşırı roland garros izlenildiği zaman bir gece ansızın indirilen oyundur. gerçekten de güzeldir. tavsiye edilir.
joystick imi bir türlü ayarlayamamam sebebiyle beni hasta etmiş oyundur. ulan güzel oyun yapıyorsunuzda, bu ne biçim settings düzeni be kardeşim.
insanlara tenisi sevdiren oyundur.
roland garros'un bitmesine bir kala tenise ara vermememi sağlayacak oyundur. ancak bir türlü linki bulunamayan oyundur.
güncel Önemli Başlıklar