bugün

beyanname gibi işlemlerin interaktif ortamda yapılmaya başlanmasıyla yoğunlukları azalan daireler...
(bkz: ufo)
dışardan çok kolay önyargılarla yaklaşılan , iş yoğunluğu ve çalışma şartlarının çalışanlar üzerinde aşırı baskı yaptığı ortamlardır.. *
çalışanlarının sert, yüzsüz vatandaşa hayvan gibi davranan insanlardan oluşan kurumdur. sırtını devlete dayanan adamlar milletle ilgilenmezler. özel bir kurum olsaydı böyle yapmazlardı.

(bkz: turk telekom un öncesi ve sonrası)
vergi vermek için bin türlü eziyet çektirilen bin tane belge istenen kurum.
sonra da vergi kaçıranlara laf atılıyor. iki haftadır yazptıkları eziyeti guantalamo'daki esirler görmemiştir!
öğlen tatili geldiği zaman insanı içerden kovarak çıkartan güvenliklerin bulunduğu devlet dairesi

(bkz: Allah düşürmesin)
veznedarlarının para üstlerini yuvarlayarak verip haksız kazanç elde ettiği,işin içinde avanta varsa size kibar davranan,yoksa hayvan gibi davranan memurlara sahip devlet dairesi.
mükellefin kim olduğunu vergiyi tarh tahakkuk ve tahsil eden kurum.
Vergi dairesi mükellefi tesbit eden, vergi tarh eden, tahakkuk ettiren ve tahsil eden dairedir. (bkz: 213 sy VUK Md 4)

bunun yanında kamu kurumları arasında çalışanların üzerindeki iş yükünün en fazla olduğu dairelerdir. o kadar ki uzun yıllardır vergi daireleri yeni personel almamakta ve azalan personel artan işyükü ve çalışanların yaş ortalamalarının gittikçe yükselmesi devletin bu kurumlara ciddi anlamda eğilmesini gerektirmektedir.
çalışan tüm personelin yaşlı olduğu ve bu personelin yoğunluktan ayakta iş yaptığı, kan tahlili yaptırılıyormuşcasına dilekçeye bakıp 'yarın gel sonucu al' diyalogunun yaşanabildiği, sorduğunuz soruya evrak kaydın nerede gibi sorularla karşılık aldığınız ve günaydın, kolay gelsin, teşekkürler gibi günlük kelimelerinizin boşlukta salınıp duvara çarptığı çok güzide kurum, tipik devlet dairesidir.
günümüzde budur.
görsel
sorduğunuz sorulara cevap almadığınız, sürekli vatandaşı azarlayan, sizi aradığınıza arayacağınıza pişman eden klasik memurun çalıştığı yerdir.
menopoza girmiş kadınların toplanıp çay içtikleri kapalı havasız alan.
yakında tekel bayilerin tabelalarını efes pilsen ya da tuborgdan devralmayı düşünen dairelerdir.

fena da olmaz hani. bir nevi spoonsor.
15:30 da mesainin bittigi kurum. kpss için millet boşuna götünü yırtmıyormuş.
Temsili bi yerdir zaten hayatın her alanından vergi alınmaktadır verginin vergisini gördüğüm faturalar vardır he alınmasına karşı değilim ama el insaf be kardeşim oranlar aşırı yüksek resmen kendimiz için değil vergi vermek için çalışıyoruz çok merak eden kardeşler bi araştırsın nerden ne kadar alınıyo bana hak vereceklerdir.
Son 2 haftadır 31 mayıs'ta sona erecek olan yapılandırma ödemeleri için muhasebecileri yada borçluları arayan kurum. Başka işleri kalmadı galiba.
diğer benzeri mekanlar gibi burası da daire değil..

olsa olsa dikdörtgen olur yani..

vergi dikdörtgeni yani özetle..
Milletin ocağına incir ağacı diken ve suriyelilerin giremediği tek yer. Nereye baksam suriyeli diyorsanız gidip bi nefes alabileceğiniz yegane mekan.
Vergi alacağının takipçisidir. duvarında "vergilendirilmiş kazanç kutsaldır." yazan kamu kurumu. Kutsallık nasıl sağlanacak ben bir türlü anlamadım. örneğin uyuşturucu geliri elde edip vergisini versem kutsal olur mu? Tefecilik yapıp vergilensem, param aklanır, hatta kutsanır mı?
Bir kurum. Geçen gittim 15 bin TL borcumu yapılandırıp çıktım. Orada yine kime rastlamadım dersiniz?

Suriyeli ve Suriye sınırının üst tarafında yaşayanlara. Çünkü bize var vergi sadece.
kenarı aynı ölçüdeki karenin 0.785 i kadardır.