bugün

#2269362 nolu entrysini okudum ellerinden opuyorum yazarıdır.
ali erdem'in şiirinin sonuna eklediği söz öbeği, şiir de şöyledir ayrıca.

Görmedim, duymadım, söylemedim maymunlardan hangisiydim ben?
Çıplaktık, gelmiştik, görmüştük ve yenmiştik utancı ama,
Zaman kipini şaşırmış bir cümle gibi ürkektik ve elele dolaşacağız dün,
Sen pembe tuşlu bir piyanoydun
Ve ben seninle evlenmek istiyordum.
Biliyordum, babaları içinde en çok beni sevecekti çocukların,
Meraklar içindeydim; benim ilk karım olur muydun?
Veni
Vidi
Vici.
düşünce insanı. ulu sözlüğümüzün ulu yazarı. *
Sezarın kullandığı gezdim gördüm yendim anlamına gelen cümle.
(bkz: vi veri veniversum vivus vici) *
istanbul il sınırları içerisinde bildiğim iki sokaktan birinde konumlanmış olan apartman dairesinde yaşayan arkadaş. sağolsun kızları falan anlatıyor bana, iyi oluyor.
geldim , gördüm, yendim anlamina gelmektedir.
nesnellikte üzerine tanımadığım yazardır, tarafsız yayıncılıktır, dürüstlüğün son kalesidir. *
itiraf ediyorum, bugün bi entrysine kıl oldugum için okumadan baska bir entrysine eksi verdim. * *
eh işte oyuyla kafayı bozup eh işte oyu verebilen yazar.*
italyan erkekler de türk kızlarına bayılıyordu gibi bi entry yazıp adeta beni gülme krizine sokan birey. * *
travian s9'da bir oyuncunun nicki.
caylak oldugu için arkasından gülenlere ayıp yaf yüzüne gülsenize nan dememe sebep olabilecek yazardır.
* * * *
veni:geldim
vidi:gördüm
vici:yendim
veni-vidi-vici venire-videre-vincere fiillerinin birinci tekil kullanımında aldığı haldir.

muhteşem dahi kumandan sezar'ın zela savaşı'ndan sonra roma konseyine yazdığı mektupta geçen latince cümledir. bosforos kralıyla feci bir kapışma gerçekleşmiş, her iki taraf da ağır kayıp vermiştir; fakat sezar feci koymuştur(gücünü). bu savaştan sonra sezar roma senatosuna gücünü vurgulamak amacıyla bahsi geçen sözleri kağıda dökmüştür.
güldürmüştür(#3098257)(#3098623)
verdiği ukte notuyla tebessüm ettirmiş kişi.

"agresif yaz ki doldurmadığımın bir anlamı ola
imlaya uy ki uymayanlara pasif bir ders ola
bardak da getir ki içelim bir ara le kola
düz gidesin ki sapmayasın sağa sola
Çok çalışasın ki verebilesin mola"
(#3264793) (bkz: içimizdeki devrimci)
ardarda hızlıca söylendiğinde yere düşen paranın çıkaracağı sese benzeyen ünlü sezar sözü.
#3302080 nolu girisini yadırgadığım yazardır. * *
julius caesar' ın söylediği geldim gördüm yendim anlamına gelen sözcük öbeği.almanca dilbilgisinde bu tür 3 kademede anlamı güçlenen öbeklere die klimax adı verilir.die klimax'ın en belirgin örneğidir.
sezarın zile kalesinde söylediği ve şahsen de gördüğüm bir taşın üzerinde yazan sözdür. fakat sezar kimin umrunda. aklıma bile gelmez. artık veni vidi vici lafı bana kıymetli bir yazarı hatırlatmakta. yolun da farın da açık olsun veni vidi vici.
'dünün dikkat çeken entryleri' istatistiğinde ismine (siz bilmiyorsunuz ki nick değil o, kendisinin adı venividivici gülveren'dir) her rastladığımda mutlaka yazısını okuyup artı oyladığım, bence çok iyi bir yazar..
rastlamadığımda ise ''dün güzel bir entry girmemiş olamaz, bu işte bir bokluk var'' diyorum, polisi arıyorum, ihbarımı yapıyorum..
devamlı baskın yapıyor polis bizim eve lan, ayda 5 defa kapı değiştiriyoruz.. kale kilit ile toptan anlaşma imzaladık ama..
burayı kastediyorsa 'vici'yi hiç yazmaması gereken yazar. venividi yeter.
eğer kalırsa şahsıma kendisiyle birlikte okuma şansı doğmuş yazar.
sevinsem mi üzülsem mi bilmiyorum ama "senin taşşakların sağolsun olm" demek istiyorum burdan.
tavsiyelerine uyacağım kibar insan.