bugün

Bi çok beşiktaşlı arkadaşımın beğenmediği, her maç küfrettiği futbolcudur kendisi.

lakin aylar öncesinde belirttiğim gibi (#12514834)

istikrarlı grafiğini devam ettirmesini diliyoruz. orta alanın yükünü neredeyse tek başına omuzluyor çoğu zaman. pas alışverişinde ve ileri top taşıma konusunda da oldukça iyi. gösterişsiz oynuyor belki ama yüreğiyle, canla başla, ciğerinin son mecaline kadar oynuyor adam.
son vuruşunu geliştirse rahatlıkla avrupa'nın kalburüstü takımlarında oynayacak yeteneğe sahip, eskikliği çok göze batan, beşiktaşımın genç yıldızı.
edit: melisler kendini göstermeye başladı bile. siz de selçuk şahin'i, çirkef emre'yi övün.
beşiktaş tarihinin en yeteneksiz oyuncularından biri. top ayağına geldiğinde hanıma yardıma gidiyorum.
bir galatasaraylı olarak haftaya 3 puan ile başlamanın da vermiş olduğu rahatlıkla keyifle bir derbi izlemek için gittim bir arkadaşımla rahat bir mekana oturduk izliyoruz derbiyi. e berabere bitmesi işimize geliyor haliyle ama beraberlikten önce bol gollü, bol pozisyonlu zevkli bir maç olsun diye umuyoruz, olmuyor tabii. her neyse veli diye bir eleman var beşiktaş' ta. ilk yarı itibarıyla da sahanın en çok koşanıymış veli. Tekrar söylüyorum ben galatasaraylıyım dolayısıyla beni çok ilgilendirmez veli' nin ne oynadığı ama maçta bile dayanamayıp dert yandım arkadaşıma bu adam ile ilgili ve o da benden bir ışık bekliyormuşçasına aynı hararetle katıldı tepkime.
arkadaş koşuyorsun bari bir top çal. forvet arkası oynuyorsun bir çalım dene, atama ama dene. hadi o da yok şut at tamam onları da yapamıyorsun diyelim bari attığın pas takım arkadaşına gitsin. sözün özü -her maç böyle mi bu adam bilemem ama- eğer bu adam dünkü adamsa bu haliyle beşiktaş a2' ye bile yakışmaz.
ama tekrar söylüyorum sadece dün izledim 90 dakika ve dünkü maçı baz alarak söylüyorum bunları.
beşiktaş dinamo kiev maçında, taraftarın çıkardığı gürültüden kulAKLARının tıkandığını ve maç içinde sürekli kulaklarını ovduğunu söyleyen futbolcu. Alışırsın.
asıl mevkisi sol açık olmasına rağmen beşiktaş'ta ortada, ön liborada ve bugün de sol bekte görevini layıkıyla yerine getiren büyük yürek.
joker bir futbolcudur. muhtemelen gelecek sezon beşiktaş' da daha verimli olacaktır. tek şanssızlığı beşiktaş' ın kötü gittiği bir sezonda beşiktaş' a imza atmış olmasıdır.
19 şubat 2012 beşiktaş gençlerbirliği maçında sahada basmadık yer bırakmayan, en göze batan oyuncuydu.
orta sahada başlayıp. sol beke geçmiş. harcadığı efora rağmen son anlarda bile hücüma yönelmiş, top kesmiş, top çıkarmış, kısaca beklenenin üzerinde bir performans sergilemiş.
kişisel görüşüm sol bek olarak değerlendirilmeli. ismail'den eksiği yok fazlası var.
şuan kadroya baktığımızda ekrem dağ isimli şahsı sağ bek olarak oynatmaktansa tanju'yu sağ beke çekip, veli'yi de sol bek olarak değerlendirmek galatasaray ve braga maçlarında gayet mantıklıdır.
bu adamı 750.000 euroya almak yıldırım demirören yönetiminin yaptığı tek akıllı hamledir.
87. Dakikada yaptığı müdaheleden Sonraki halini görünce kalbimizdeki yerini iyice sağlamlaştırdığını anladığım futbolcu. Son 10 Dakikada ter yerine canını akıttı sanki. Yürüyecek hali kalmamasına rağmen kendisinden büyük olan yüreğinin verdiği enerji ile oynadı resmen.
braga maçındaki futboluyla beşiktaşın kalibresinde bir topçu olmadığını belli eden genç. ayaklarının kaval kemikleri az küfür yemedi benden. o top kayıpları o yanlış paslar. kabus gibi.

10 tane şut çeksin, bir tanesi kaleyi bulsun (bak gol olsun demiyorum) tebrik ederim. satılmalı.
beşiktaşın en mücadeleci futbolcusu. her yere koşup, boşlukları kapatması ve hücuma çıkarken de doğru paslar vermesi takımdaki yerini, döktüğü ter ve verdiği mücadele ile de kalplerimizdeki yerini iyice sağlamlaştırdı.
3-2 kazanılan gençlerbirliği maçında orta sahada oynadıktan sonra mecburen sol beke geçen , taş gibi futbol oynayan ve tribünler tarafından adı zikredilen yetenekli futbolcu.

tam bir askerdir.koşar , şut atat , pres yapar , şut atar.yaşı genç beşiktaşa çok şey katacaktır.

dipnot: braga maçına bakarsak egemen ve sivok'a yol verelim.
Beşiktaşımın mücadeleci orta saha oyuncusu. Formanın hakkını veren oyuncu. Ama beşiktaş gibi bir takımda kalıcı olmak ve standartını yükseltmek için ofans yönünü biraz daha geliştirmesi gerektiğini düşünüyorm.
necip'in fiziğine sahip olmalıydı keşke diye düşündüğüm futbolcu.
sol bek olarak kullanılması daha iyi olacak gibi futbolcu.
bu kadarını beklemedigim ama beni utandıran kartalımız.ucuzada kapattık kendini geliştirirse para kazanabiliriz bu çocuktan.
babamın her maçta kavlak diye soyadımı olur dediği şahıs.
koşmaktan başka bir şey yapmayan futbolcu. iyi mücadele eder ama büyük takım topçusu değildir.
canla başla mücadele eden asker.
bu çocuğun bir sağlık sorunu yoktur umarım. yani suratında 10 dakika evvel sanayi tüpüyle vurulmuş gibi anlamsız bir ifade var, ağız yüz kayık olmuş, filika olmuş. neyse iyi çocuk iyi.
yarınki maçta sol bek oynayacağı duyumlarını aldığım futbolcu. ağır bir ersan'a tercih edilir ama ekrem en azından daha tecrübeli o mevkide.
saha var olduğunu anlamanın güç olduğu futbolcu. ne işe yarıyor diye çok sormuşumdur.

(bkz: nötr)
kendisine değil, onu sol bek oynatan zihniyete kızılması gereken adam. bu adam kaç defa oynamış ulan hayatında bekte? git stoperi oynat, ersan'ı oynat, sidnei'i oynat hatta ekrem dağ'ı oynat, ama şu adamı oynatma be hoca! bu intihardan başka bir şey değil.
yemin ediyorum atletico madrid maçı başladığında kendisinin bir bek olmadığı ve sırıttığı televiyon ekranlarından görünmekteydi. bunu dediğimde daha beşiktaş gol yememişti. veli'ye suç bulmuyorum, adamın tarzı bile bekliğe uygun değil. koşuşu, topa basışı bile bek değilim ben diye bağırıyor ama bizim karvalyo izliyor sadece. neyseki ikinci yarı aklın yolu bir oldu.
sol bek oynadı diye eleştirenleri anlamıyorum, adam kendi bölgesinde hiç de göze batmayan, görece başarılı bir oyun sergiliyor. Sol bek oynamak kendi tercihi değil, bölgesi de değil. elinden geleni yaptı ama olmadı. eleştirmeden önce bir daha düşünmek gerekir.
güncel Önemli Başlıklar