bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  uçuk bir feminist yazardır. erkek düşmanıdır. andy warhol'u dahi vurmuştur, yetmemiş, erkek doğrama cemiyeti manifestosu gibi bir kitap yazmıştır.
  4 ... lyla
 2. 2.
  SCUM (The Society to Cut Up Men)' in yazarıdır;
  ""Aşk ve şefkat vermekten aciz olan eril para verir. Bu onun kendisini anaç hissetmesine yol açar. Anne süt verir; erkek de ekmek. Anın tadını çıkarmaktan aciz olan erilin önüne koyacak bir şeye ihtiyacı vardır ve para ona ölümsüz, bitimsiz bir hedef sağlar.""
  babasının tecavüz ettiği, dedesinin kırbaçladığı, 15 yaşında artık yalnız yaşayan, bir süre hayatını fahişelik yaparak kazanmak durumunda kalmış bir hayatın ona ögrettikleri bunlar demek ki...
  2 ... abala
 3. 3.
  radikal feminist amerikalı yazar. onu en çok "erkek Doğrama Cemiyeti Manifestosu" ile tanıyoruz. evet adından da anlaşılacağı gibi uçlarda görünen bir feminizm anlayışına sahiptir (bkz: ayrılıkçı feminist) lakin küçük yaşta cinsel tacize (babası) bir erkek tarafından, fiziksel şiddete yine bir erkek tarafından, pisikojik şiddete yine 1 erkek (ya da erkekler) tarafından uğradığı için içi boş bir tepki olarak algılamamalı.
  bence ortada buluşalım valerie abla erkek doğramakla filan uğraşmayalım. kadınları eğitmekle uğraşalım. gerisi kendiliğinden gelir ; ama sen tutturucaksan illa ki keselim doğrayalım diye, bir kaç az gelişmiş beyinli erkeği ortadan kaldırabiliriz.o da senin güzel hatrın için.
  (bkz: kardeşini erkeklerle konuştuğu için kesen abi)
  (bkz : karısını su getirmediği için kaynar su ile yaktı)
  3 ... master level cirkef
 4. 4.
  9 nisan 1936'da new jersey'de doğmuş, babasının cinsel tacizlerine maruz kalarak bir çocukluk geçirmiştir. 15 yaşında evden kaçmış, hamile kalıp çocuk doğurmuş, buna rağmen marylend üniversitesinde psikoloji eğitimi almıştır. scum manifestosunu yazmış, andy warhol'u vurarak feminist hareketi dolaylı yoldan da olsa dünyaya duyurmuştur. feminist hareketin dünya üzerinde adını duyurduğu ilk kadındır. scum manifestosunda yıllardır süregelen ataerkil toplum düzenini eleştirmiş, sıradan insanların bile anlayabileceği bilimsel açıklamalarıyla kadın neslinin değil erkek neslinin eksik, hatalı olduğunu ortaya koymuştur. hala dünyanın dört bir yanında manifestosu feminist gruplara örnek teşkil etmektedir. 26 nisan 1988'de san francisco'da bir otel odasında ölü bulunmuştur.
  1 ... ejderham
 5. 5.
  "erkek doğrama cemiyeti manifestosu(scum)"nu yazmış, erkeklerden şiddetle nefret eden, feminist demeye dilimin varmadığı, cinsiyetçi kadın yazar. kitabında erkekleri şu şekilde tanımlamıştır: "eril biyolojik bir kazadır. Y geni, tamamlanmamış bir X genidir; yani tamamlanmamış bir kromozomlar serisidir. Daha başka bir deyişle eril eksik bir dişidir, daha gen aşamasında yaşamına son verilmiş, ayaklı bir kürtaj..."

  hayatın ve erkeklerin yaşattığı zor şeylerden mütevellit böylesine dibi görünmeyen bir nefretin boyunduruğu altına girmiş olabilir ve söylemleri onu feminist değil, cinsiyetçi yapmış olabilir. ancak yine de böylesine bir kadın, feminizmin hitleri o dönem kadınları için şarttı.
  1 -2 ... royal straight flush
 6. 6.
  Dahi yazar. Teknolojinin bugünkü gibi gelişmediği yıllar öncesinden bugünleri görebilmiş; insanın erkek cinsiyetinin mükemmel analizini yapabilmiştir. Erkek cinsiyetin gerçek varoluş sebebinden, kadınları nasıl etkilediklerine, toplumun erkek erkiyle nasıl yoğrulduğuna kadar müthiş analizler yapmış, hemen hemen hiçbir bilim "adamı"nın düşünmediği, hiçbir zaman da düşünmeye ve söylemeye cesaret edemediği, velhasıl söylemenin işine de gelmediği gerçekleri o incecik ama dolu dolu kitabıyla dünyanın yüzüne tokat gibi çarpmıştır.
  2 -2 ... ciclista
 7. 7.
  doğru konuşan biridir.
  -1 ... selia
 8. 8.
  -''Bu toplumda hayat, en iyi halinde bile can sıkıntısından ibaret olduğundan ve toplumun hiçbir tarafı kadınlara uygun olmadığından; uygar kafalı, sorumlu, heyecan arayan dişilere, hükümeti yıkmak, para sistemini bertaraf etmek, her alanda otomasyonu kurumlaştırmak ve eril cinsi yok etmekten başka çare kalmıyor.''

  en iyi arkadaşım.
  ... bir polis kadin
 9. 9.
  "erkek doğrama cemiyeti" kitabını sırf aptal bi meraktan önce okudum sonra da didik didik ederek nasıl bi psikoloji içinde olduğunu kendimce tetkik ettiğim tam anlamıyla harcanmış bi zeka.

  daha sonra hakkında uzun uzun yazacağım fakat bu kadın eğer radikal eğilimlerinden kurtulup azıcık felsefeye yönelseydi gerçekten adını minnetle anacaktık.

  fakat şimdi sadece acınası bi lezbiyen olarak edebiyat tarihimizin garip hatıratına yerini aldı.
  gene de kahkaha attıracak kadar keskin bi tespit yeteneği olduğunu söylemek gerekiyor.
  1 -1 ... ingmar kravitz
 10. 10.
  Şimdi ki kitap yazacağı zekayı , zamanında tuvalet kağıdı gibi kendini kullandirtdigi erkeklerde yada hayal ettiği penisi ararken kullansaydı belki feminist havlamalariyla yer etmek yerine yazdığı romanlarla yer edebilirdi edebiyatta ama sikimde mi ? Değil.
  1 -1 ... mdhouse