bugün

akp siirt milletvekilidir. bunun yanı sıra ıstanbul ve ankara da bulunan kıler merketler zıncırının sahıbıdır.
siirt değil bitlis milletvekilidir kendisi.
bitlis milletvekilidir ayrıca kiler marketler zincirinin ve turex taşımacılık şirketinin sahibi olan saygıdeğer iş adamı vekilimizdir.
4. levent te "sapphire of istanbul" isimli gökdeleni konduruvermiş ak parti milletvekili ve iş adamı.
CHP Milletvekili Kamer Genç'le girdiği iddiayı kaybederek iddiaya konu olan Kütahya Şeker Fabrikasını Kamer Genç'e vermesi gereken milletvekili.

--spoiler--
Kamer Genç, KiT komisyonu üyesi de olan Vahit Kiler'in Fabrikayı özelleştirmeden alırken tapuda tahrifat yaptırdığını öne sürmüştü. Kiler de Gençe bunu ispatlarsa fabrikasını ona devredeceği üzerine iddiaya girmişti.

iddianın daha sonra ne duruma geldiğini Milliyet yazarı Melih Aşık bugünkü yazısında şöyle anlattı:

Kilerlik işler!

- Sen, Kütahya Şeker Fabrikasını özelleştirmeden aldıktan sonra tapuda tahrifat yaptırdın. Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğüne ait 112 dönüm araziyi satın aldığın fabrikanın üzerine geçirdin.
- Bu doğru değil. iddianı ispatlarsan o fabrikayı sana devredeceğim. Ama etmezsen, sen milletvekilliğinden istifa edecek misin? Var mısın iddiaya?..
- Varım.
* * *
Bu konuşma geçen yıl CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç ile Kiler Mağazalarının sahibi, AKP Bitlis Milletvekili Vahit Kiler arasında geçti... CHP KiT Komisyonu üyesi Amasya Milletvekili Hüseyin Ünsal dün dedi ki:
- iddiayı Kamer Genç kazandı, Vahit Kiler sözünün eriyse fabrikayı derhal Kamer Beye devretmelidir.
- Bunu neye dayanarak söylüyorsunuz?
- Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulunun komisyonumuza gelen Türkiye Şeker Fabrikaları Anonim Şirketi 2009 Yılı Raporuna dayanarak söylüyorum. Raporun öneriler bölümünün 6. maddesinde bu durum açıkça dile getiriliyor ve tapuda yapılan tahrifatla haksız bir şekilde Vahit Kilerin üzerine geçirilen arazinin geri alınması için Özelleştirme idaresi göreve çağrılıyor. Komisyonumuz bugünlerde o raporu görüşecek ve ben Vahit Kilerin yüzüne karşı, gasp ettiği araziyi geri vermesini isteyeceğim...
- Yüzüne karşı mı!
- Evet, yüzüne karşı. Çünkü Vahit Kiler aynı zamanda AKPnin KiT Komisyonu üyesidir...
--spoiler--

Eğer Vahit bey sözünün eriyse Kamer genç de fabrikatör oldu demektir...
Piyer Loti adı hiç içine sinmiyormuş; adı değiştirilsin istiyormuş; Akşam'a manşet olmuş: http://galeri.uludagsozluk.com/r/vahit-kiler-277682/
Piyer Loti'nin isminin "kanıma dokunuyor" diyerek değiştirilmesi için başvuruda bulunmayı düşünen milletvekili.

Bu milletvekilinin adını daha önce duydunuz mu? Kiler marketlerinin sahibi olarak duymuş olabilirsiniz. Onun dışında bir milletvekili olarak herhangi bir çalışmasına, projesine denk geldiniz mi, halkın arasına girip dertlerini dinlediğine dair bir haber, bir dönem hatırlıyor musunuz? Tabi ki hayır, yok çünkü. işte ilk defa gündeme böyle bir haberle geliyor bu adam.

Hakan Şükür Version 2. AKP'yi yere göğe koyamayanlara selam olsun. Meclisi işsiz güçsüz tembel insanlarla doldurduktan sonra bir de övünmek tam cahil işi. Adam üç yıldır mecliste tek dişe dokunur eylemi, kendi iliyle ilgili bir soruna karşı attığı bir adım değil, istanbul'da alelade bir tepenin adını değiştirmek için girişimde bulunmak. Millet açlıktan kırılır, insanlar fakirlikten bedenlerini satar, Güneydogu'da her gün gencecik canlar ölürken hem de.

Bizimle alay ediyorlar resmen. Seçmeni de şıkır şıkır, su gibi yutuuyor bunları.

Ha bu arada özelleştirme neticesinde Kütahya Şeker Fabrikası'nı da almıştır bu zat. Milletvekilliğinin bize bir faydası yok ama kendisine çok var anlaşılan.
görsel
whayt killer. tamamen çağrışımlı bir isim.
"kendi gökdelenlerine neden sapphire adını verdiniz?" sorusuna "her iki dilde kolay anlaşılsın diye" cevap vermiş olan bir adet insan. be adam, turistik bir mekan olan piyer loti'nin ismi turistlere piyer loti olarak mı kolay gelir, idris-i bitlisi olarak mı? lan idris-i bitlisi'yi ben zor söylüyorum be. bu benim mantığım değil, bu elemanın mantığıyla yazılmış olan bir entrydir. yoksa orası benim için, ne isim koyarsan koy, piyer loti'dir.
kurmalı oyuncak gibi aldığı komutla gündem yarattığı suratındakı akp'ye has riyakarlıkla belli olan vekil, bu gibileri meclise dolduran seçmen utansın efendim.
avrupa'nın en yüksek binasına "sapphire" ismini koymasına rağmen "pierre loti ismi bana dokunuyor" diyen vekil. "idris-i bitlisi'nin harap haldeki türbesi ne olacak?" şeklindeki soru karşısında afallyan bitlis milletvekili.
çok açık söylüyorum bak ilk ve son kez. gereksiz işlerle uğraşan gereksiz bir adamdır. o kadar kanına canına dokunuyor madem ki safir yerine idris-i bitlisi kulesi koysaydın ya arkadaşım gökdelenin adını.
(bkz: alo ben vahit)
cüneyt özdemir ile 5n 1k programının konuğu.
şuanda cnn turk de o saçma idrisi bitlisi konusu üzerine atıp tutmaktadır. kendisine: "peki pierre loti kimdir?" denildiğinde "aslında beni pek de ilgilendirmiyor o." diye cevap veren zattır. asıl bakması gereken işe baksa da benim tepemde olmayan sinirlerimi de tepeme çıkarmasa iyi olacaktır. zira o kadar saçma ve boş geliyor ki şuanda yapmaya çalıştığı şey. nelerle uğraşıyoruz ya diye sinirleniyorum...

edit: ayrıca politikacı özelliğinden yoksun, kendisini köşeye sıkıştıracak sorular sorulduğunda saçmalamaya başlayan biridir.
http://www.gercekgundem.com/?p=466060

şu tipe bakın ve türkiye'nin aydınlık geleceğinin önderlerinden birini göreceksiniz.
görsel
Kendisi iş adamlarına Doğuya yatırım yapın diyerek timsah gözyaşları dökerken, padişahı RTE'den iyi bir azar yemiş perakendeci vekil. Bitlis'i temsilen mecliste, ama her bir haltı nasıl oluyorsa istanbul'da.

RTE'nin niye Bitlis'e yatırım yapmıyosun diye fırçalaması üzerine, ehe kem köm Bitlis esnafını düşünüyoruz biz perakendeciyiz bakkalları öldürmek istemiyoruz gak guk diye kilerden kilere, pardon renkten renge girmiştir.

Ama tabi ki kalkıp Tayyip beye sen niye beni herkesin ortasında fırçalıyosun lan diyememiştir, sonuçta istanbul'da o kadar beleş ihale şu bu kazanıldı yani yapmayın.

Tayyip baba bu, halıyı altınıza serebilir ama istediği zamanda paat diye çekebilir ki kaba etlerinizin üstüne oturursunuz.
Alçaklığın alt sınırını muğlaklaştırmış iş adamı vekil. Bitlis de koruma Ordusuyla dolaşır. Allah kitap dilinden düşmez ama Bitlis e 0 istihdam sağlamışlığı yoktur. Rantçıdır. Altın bulup zengin oldukları söylenir. Babası tekelden emekli şimdilerde Sapphire den istanbul u izler. Ayakçısı yalakası çoktur .
görsel
katil vahit.

killer vahit.

ben uydurdum.
"engin özkoç meclise gelirse yarım kalan işi tamamlarız." , "o alçağın kemikleri kırılmalıydı." , "dışarda o sözleri bir şahsa etsin çeker vururlar." gibi bir çok talihsiz açıklamaya imza atan kişilik. bu meclis ne ara bu hale geldi, bu kadar kalitesiz insan ne ara bir araya toplandı bilmiyorum. tarih bunları yazacak, onu biliyorum.
Amk doğu çomarı.