bugün

bakımı zor olan saçtır. hele bir de kıvırcıksa, iyice nefret edilesi şeydir. neden?

*eğer duş aldıktan sonra direk uyursanız, sabah kalktığınızda başınızın yastıkla temas ettiği bölümdeki saçların yağlı olduğunu görürsünüz. -hayattan soğutur.
*saçınız kuruyken tarayamazsınız, kabarır. -hayattan soğutur.
*duş aldıktan sonra kurutma makinesiyle kurutamazsınız. çünkü kabarır. -hayattan soğutur.
*kendi kendine kurusa bile, gece uyuduktan sonra sabah kalktığınızda yeniden kabardığını görürsünüz. -hayattan soğutur.
*asla kakül kestiremezsiniz. -saç kıvırcık olduğundan güzel durmaz, sadece kakülü düzleştirince de bir boka benzemez. -hayattan soğutur.
*eğer saçlarınız yeterince uzun değilse, doğru düzgün şekil almaz. -hayattan soğutur.
*tek başınıza hayyatta** fön çekemezsiniz, *düzleştirmek ise apayrı bir derttir. maşa yaptığınızda ise dipleri kabarık kalır. ve bilin bakalım? -hayattan soğutur.

kısacası uzun saçın bakımı zordur evet, fakat bir de kıvırcık saçlıysanız, vay halinize...
kısa olarak adlandırılan tanıma uyması dünya şartlarıyla imkansız olan ve nesne olarakta saç için geçerli olan sıfatlı isim isimli sıfaattır.
kadınlarda sıradan erkeklerde ise sıradışı olan saçtır. erkeğe gerçekten yakışmışsa kestirmemelidir yoksa dişi bünyede hayal kırıklığına sebep olabilir.
Dalgalı bir saçınız varsa insanı "Acaba kestirsem mi?" diye düşündürendir.
Saç uzatmanın kadınlık yada zibidilik olduğunu düşünmeyen kişilerin bi nevi özgürlük ifade şeklidir.Tabi bu bazılarına göre bazıları ise sadece hatun ayarlamak adına çektiği çilede diyebilirsiniz.
ironik ama kestirmedikçe uzamaz.
sabah şekle sokulana kadar akla karanın seçilmesine neden olan, ancak istenilen şekil verildi mi keyiflendiren, emeğe değen saç.
jöleyi basıp kendilerini memoli gibi yapmadıkları sürece erkeklere de oldukça yakışır.
sünnettir. yakışır erkeğe. *
duştan sonra yaklaşık yarım saat kurutmaya ve düzleştirmeye çalışılan saç tipidir.

erkekler saç uzattığında genelde tepkiler iki çeşittir.

- hiç yakışmamış karıya benzemişsin git kestir lan şu saçını.

- abi deli karizma olmuşsun gidelim piyasa yapalım mı ?

aile açısından ise 6 ayın sonunda saç uzatıyorum denilirse en azından baskı süresi azaltılabilir.

yazın yakar kışın sinüzit yapar. sabır ister, emek ister, bakım ister. bunlarla uğraşmayacaksınız hele hele saçlarınıza bakamayacaksanız kesinlikle uzatmayın yoksa kaptan mağara adamı gibi piyasada gezersiniz.
caner erkin e yakışmayan şeydir.
yaklaşık 1 hafta öncesine kadar sahip oldugum ancak sıkılıp kestirdigim saç şekli. bakımı çok zor kış aylarında sıcak tutar ama yazın hiç çekilmez. mutlaka saç kremi kullanmak zorundasınızdır. havalı durur, dikkat çeker.
yakın zaman önce kestirdim kendisini hüzünlü bir şekilde.

şimdi 3 numarayım arkadaşlarım yakıştığını söylüyorlar ama yarrak yakıştı amınakoyim yarrak yakıştı sik kafalı capon askeri gibi kaldım.

özlüyorum lan sizi.
vazgeçilmezdir. kadına ayrı bir hava katar, kıyamazsınız bir türlü kestirmeye.
Hem uzun hem dalgalıysa, dalgası çabuk söner.

Bu yüzden zordur bakımı falan. Kestirmek istiyorum ama model bulamadım. Önerisi olan varsa yazabilir bana.
Uzun ve dalgalısı da uzun ve düzü de birbirinden güzel olan saçtır. Özellikle perma için uzun saç candır.
kışın sinuzit sebebi.
bakımı çok çok zor olan saç tipidir. ah bi de taraması. yazın sıcağında çileye dönüşür. ama yinede kişi yüzüne uzun saçın yakıştığını, saçları olmadan kendini bir hiç gibi hissedeceğini düşünüyorsa kestirmez saçını maçını.
kadında şart olan hede, kızıl ve bukle bukle ise ölünesidir.
türkiye'nin yıllardır aşamadığı bir sorundur ayrıca. erkekler uzun saçlı olmamalıdır gibi kesin bir kanı hakim hala halkımızda maalesef.
kısa boylulara önerilmemektedir.
kullanmayı sevmediğim saç tipidir. uzun saç, kadını basit ve sıradan gösterir.
kalın telli saçı olanların bırakmamaları gereken şey.
edit: erkekler için konuştum tabii ki.
üniversiteyi yeni kazanmış 3 erkeğin 2sinde olandır. sorun şu ki, bu saç hepsine yakışmamaktadır...
erkek gençlerde, üniversite 8. dönem öğrencisi olunup da hala korunuyorsa ve artık bele inmişse saygı duyulan görsel detaydır.

edit: evet sevgili eksileyici, uzun saçlı, erkek, üniversite son dönem öğrencisiyim.