bugün

faydası yoktur zararı çoktur.
zor değildir. çok zordur. hele üniversitede beraber yaşıyorken okul bitip babanın evine döndüğünde dalga dalga vurur yüzüne. ilk bi kaç gün pek anlamazsın hani böyle bir iki gün tatile gelmişsin de dönücekmişsin hissi vardır. ama sonra idrak etmeye başlarsın. bi akşam tam yatıcakken bi bakarsın onunla uyuduğun yastık kılıfı, çarşaf orda öylece durur ama o yoktur, yatarsın onun kokusu yoktur. buram buram özlersin ama aradaki kilometreleri aşıp sarılamazsın. haftalar geçer ancak öyle buluşursun o da zaten çabucak biter otobüs saati gelir yine vedalaşırsın gün biter, sevdiğin gider sen yine öylece kalırsın. başka zaman geçmeyen saatler o gelince koşturarak ilerler sanki.. 2 hafta sonra yine gelicem hayatım der, tamam canım zaten 2 hafta dediğin nedir ki dersin ama öyle değildir işte geçmez bitmez o günler. ama o gelir ve aydınlanır dünyan.. giderken bırakmak istemezsin ama ondan daha güçlü gözükmek zorundasın ya, işler daha da zorlaşmasın diye çaktırmazsın.
işte hep böyle bir rutinde geçer günler, haftalar, aylar.. 7 ay geçmiş ama o geçen aylar ay gibi değil yıl gibi gelir insana. evet bu ilişkiyi yürütmek çok zordur ama eğer gerçekten aşıksa insan, gerçekten seviyorsa mesafeler aşılır, aileler aşılır, terslikler aşılır, sürekli bozulmak zorunda kalan planlar aşılır sevdiceğe kavuşulur..
mutlu son için çabalıyoruz be sözlük neden olmasın ki ?
çok zordur yasamayan bilemez. Ayda yılda bir görüşürsün yetmez. En değer verdiğin eşya cep telefonu olur, daima tam şarj olacak. Sürekli bişeyleri açıklamak zorundasındir, nerdesın, nereye gidiyorsun, yanında kim var, bu soruları gün içinde sıkça duyarsınız. Kıskançlık anları en kötüsüdür, sorgularsın ilişkiyi bu anlarda. Senden aldıkları sana verdikleri şeklinde pek tabi senden aldıkları çok ağır basar ve ayrılmak ilk akla gelen olur. Şuan tek temennim sabırla ilgili olan ata sözlerinin doğru olması yoksa cıvık sıçtık demektir.
7 sene yaptigim, ya da yapmaya calistigim birliktelik durumu.
bu 7 senenin yarisi ayrilmis, iliskiye ara vermis olarak gecti. birlikte olabildigimiz 3,5 senenin yarisi da kiskanclik tartismalariyla heba oldu gitti.

diyecegim su ki zordur. hayattan sogutur. cikmaz sokaklarda bulursunuz kendinizi. başlamadıysanız, başlayacak gibiyseniz uzak durmanızda fayda var.

ama cok sevdiyseniz ve cok sevdiyse, onu esiniz olarak gorursunuz bu yolculuklarin sonunda. ben gördüm...
şu yaşıma geldim *, henüz mutlu sonla bitenini görmedim.

yıllar sonra gelen edit: mutlu sonla biten kendi ilişkim oldu.evlilikle taçlandı. imkansız diye bir şey yoktur. seviyorsanız deneyin.
çok zor bir ilişki türüdür.

bu ilişkiye başlamadan önce bol bol sevgi ve özveriye ihtiyacınız vardır.

ilişkiyi devam ettirmek için de bir takım kitle iletişim araçlarına ve sabıra ihtiyacınız vardır.

bu ilişkiyi "yakın mesafe ilişkisi"ne çevirmek, yani evlenmek için de anlayışlı bir kız babasına ihtiyaç vardır.
Birbirinden ayrı kalarak hala birlikte olan bir çok tanıdığım var zor oluyor tabi ki ama aynı yerlerde olup birlikte olamayan da bir çok kişi var.
2 insanıda bıktırır zaman zaman kavga meselesidir eğer biri bu mesefenin iyi olduğunu söylüyorsa ayrılıga kadar yolu vardır bu durumlarda hep kendini tatmin etmek için haluk levent ten en güzel aşk zor olandır şarkısı çalınır.
bunun gibi bi şeydir sanırım:

Pekin'de en uzun penis yarışması yapılıyormuş. Fransız açmış 15 cm, ingiliz açmış 17 cm, Nijeryalı açmış 21 cm. Derken salonun camları kırılmış ve garip bir cismin üzerinde şöyle bir not yazılıymış: işlerim nedeniyle yarışmaya istanbul'dan katılıyorum, Namık Kemal.

sıçtım sanki ha?
bir süre sonra rutine binen ilişkidir.
6 7 ay belki ancak daha fazlası mümkün olmayan ilişkidir.
uzun sürme ihtimali diğerine göre daha yüksek ilişkidir.
(bkz: uzak mesafe ilişkisi)
3 senenin sonunda insanın nasıl yıldığını , yorulduğunu gösterir. ama bir umut seversin işte.
ilişki denemiyecek kadar gereksizdir efenim.
uzaktan birilerini sevecek erkeklere bi tavsiyem var:

adriana lima'yı düşünün, megan fox'u hatta audrey hepburn'u zeyna'yı.. onlara aşık olun. nasıl olsa koklayamayacak, saramayacaksınız. nasıl olsa canınız yanacak, büyük oynayın.
ilişkilerin en şukelasıdir. Hergün hergün yanyana olcağına biraz uzakta olsun. Arada sırada gidilip gelinsin, özlenilsin. Dip dibe olunca boku çıkıyor afedersin.
Çok uzak olmasın ama bir otobüs yolculuğu bilemedin bir saatlik uçak yolculugu kadar yakın olsun.
normalde aynı şehirde oturup, okuduğu ve mecburi kalmak zorunda kaldığı üniversitenin oturduğun şehir arasında sadece 3 saatlik bir mesafe varsa pek de sorun olmayan hatta hiç sorun olmayan ilişki türü. buna rağmen telefon faturaları gayet kabarık gelebiliyor. *
şarkısı da budur. http://www.youtube.com/watch?v=922hVr6kRgM
5 aydır yaşadığım ilişkidir.öncesinde uzun süre yani sene veya seneler kadar yakından yürütülmüş ise katlanılması son derece zordur,yüksek derece sabır gerektirir.sadece sevmenin yetmediği nokttadır aynı zamanda.karşılıklı sevginin yanında saygı ve anlayış gerektirir.öyle ki iki taraf da her olayın sıkıntısını birbirine yansıtır,hissettirir hatta birbirinden çıkartır.görüşememek de cabası.hele ki kavuşma zamanı bilinmiyorsa çekilecek dert değildir.ilişkiyi sürdürerek kendini yıpratacağın süre ilişkiyi bitirip de yıpranacağından daha uzundur.mecburi bile olsa aklını kullanıp kendini kurtarman gerekir.yaşayan bilir.
bir yalana inanmaktır. yalnızlığın yerine bir insan suretini koymaktır. sonu hüsrandır...
zordur çok zordur.
göz göze olan hiçbir şey yoktur.
her şey kelimelerden ibarettir.
seni seviyorum derken çoğu zaman bakmazsınız gözlerinin içine, bakamazsınız.
en ufak şeyden nem kaparsınız.
en ufak soğuklukta şüpheye düşersiniz.
o güzel ela gözler benden başkasına mı bakıyor, o güzel dudaklar benden başkasını mı istiyor?
kuruntular içinde hapsolursunuz?
bana güvenini mi kaybetti? artık o hayalindeki adam değil miyim?
sevmiyor mu eskisi gibi?
ve bunlara cevap almak çok zordur.
bunlara cevap almak için o güzel ela gözlere bakmalı...
ama olmuyor işte.
o uzak.
o çok uzak.
istanbul-izmir arası 500 kilometreden fazla.
gidilmiyor işte her an.
daha kontör yükleyecek parayı bile zor buluyorum.
nasıl ben bilet parası bulayım?
hadi buldum bilet parasını... ben bu kıza orda ne yedircem, ne içircem?
nerde kalıcam peki? dışarıda, parkta mı?
ben ne yapıcam böyle, içinden çıkılmaz bir halde kaldım böyle.
kaldı ygs'ye 1.5 ay. ne çalışma isteği kaldı son yaşananlardan sonra, ne de yaşama isteği.
her şey güzelken, neden ben böyle oldum?
güzel bir duyguyla başlıyorsun ama sonra bir bakmışsın bitmiş. peki neden? güven yüzünden mi? yanında değil diye mi? ilgi konusu mu sorun ne. her dk yanınızda olması mı lazım bir insanın? hayır. duygularımızı uzaktan da yaşayamıyor bazı insanlar. zor geliyor galiba hemen bitirmek istiyorlar. bir korku var sanırım. beklemeyi bilmemek var. yazık.
eğer önceden başlamış bir ilişki ise uzaklık pek önemli değildir. özlem dışında.
yürümeyen ilişkidir. Ne yapılırsa yapılsın samimiyet bozulur , insanlar değişir , çevreler değişir yani hayat değişir. Artık yeni insanlar vardır hayatınızda ne yaparsanız yapın ayrıldığınız şehir geçmişinize gömülmüştür yıllar boyunca düzenli olarak gitseniz bile bir yerden sonra tercih etmeniz gereken bir yuvanız olacaktır ve terk ettiğiniz yer artık sizin yeriniz olmayacaktır.Sevgili de o geçmişten çıkartılmaya çalışılan ama geçmişten hiç bir şeyin geri gelmediği gibi orada kalan ve yavaş yavaş kabullenip , geçmişte bırakacağınız bir anınız olacaktır.Ne demişler "gözden ırak olan gönülden de ırak olur."