Yok bu gece.

Ben uyumayacaksam bütün kainat uyumasın. Uyumayın lan alayınız acı çekin amk.
Dünyadan kaçış. Bildiğin yoksun.
Doğanın şefkatli dadısı... kollarına al beni...
Güzel düşler görürsün bambaşka dünyalara gidersin, kabus görürsün atlar uyanırsın. Hayata güzel bir moladır. Dinlenirken aynı zamanda belki de hiç yaşayamayacağın güzellikleri yaşadığını görürsün. Keşke gerçekteki kabuslarımızdan da atlayıp uyanabilsek.
Ramazanda uyku düzenimin içine sıçtığım için şu an gelmeyen dinlenme biçimi. Sanırım düzeltmek için 1 gün uyumamam laZım, başka türlü düzelmez gibi.
Gerçekten de bir süre sonra unutulup tanımı için sözlüğe bakma ihtiyacı hissedilen aktivite.

Uyku neydi ya?
Nedense hep gündüz gelen güzellik.
Gelecek kaygısını düşünerek bi türlü gelmeyen.
Ölümün kardeşidir. Ama abisi gibi gaddar olmadığı için neredeyse herkes tarafından sevilir.
şiddetli yağmur, serin hava, duş, yeni yıkanmış nevresim ve dilediğin kadar uyuma hakkı kombinasyonuyla mükemmel hale gelebilecek olaydır.
Seviyorum ulan uykuyu. Tapıyorum hatta.
üzerinde beni uyutan minder
yavaş yavaş girer ılık bir suya,
hind'e doğru yelken açar gemiler,
bir uyku âlemine doğar dünya.

sırça tastan sihirli su içilir,
keskin sırat koç üstünde geçilir,
açılmayan susam artık açılır
başlar yolu cennete giden rüya...

orhan veli kanık
Şu an çalişmama rağmen etkisi altında kaldığım eee uuuuu şeyyy ne denir? Ha ondan işte.
çok severim.
“Herkes uyur. Uyku, geçmişle bugünü birbirine bağlar. Uyku sindirir, yaraları sarar. Uyku, zenginle fakiri, kadınla erkeği, insanla hayvanı eşitler. Benden başka herkesi.” Annelies Verbeke.
Doymadım doyamadım..
sessizlik düşlerine,
zihninin derinlerinde sakinlik..

dünya denen şerefsizde , şerefsiz ilan edilemediğin tek bölge ..

safiyane duygularına kimsenin dokunamadığı tek ama tek gölge..
psikiyatri hastalarında en önemli olan şeylerden biri. çoğu bipolar bozuklukta mani dönemini fark ettiren uyku süresinde olan değişimdir. gün içerisinde uzanmak ve uyumak önerilmez, gece uykusunun kalitesini bozacağı için.

psikiyatrik hastalıkların hemen hemen hepsinde tedaviye uyku kalitesini düzelterek başlanır. ruhsal sağlığımız için ne kadar önemli olduğunu ben de geç öğrendim.
Bazen bir saklanma, insanlardan
Bazen bir tatil, dinlendiren
Bazen bir arayış, rüyalardan
Bazen bir bekleyiş, gerçekte gelmeyenin rüyaya gelmesi için.
Yar bağdattan geldi sen gelmedin.
nöbetteyseniz sürekli düşündüğünü şeydir. pijamalarla o rahat yatakta şu an uyuyor olmak fikri. sandalyede gözler kapanırken düşünülen tek şey olabilir.
nasıl bedava olduğuna bir türlü anlam veremiyorum. o kadar güzel bir aktiviteki hemde bedava.
bir türlü düzene sokamadığm için mahvetti beni.
Beni terk edendir.

Saat üçe dörde kadar yatakta dönüp durduktan sonra sonunda biraz tadını aldığım sonra ne hikmetse sabahın saat altısında bok varmış gibi koşarak benden uzaklaşandır.

Şu son 2 haftada anladım ki uyku zayıflar içindir arkadaşlar.

Hayır ağlamıyorum, gözlerimden uyku akıyor.

Biri beni uyutsun.
Yemek yemek ve tuvalet ihtiyacını giderme ikilisiyle kapışabilecek mükemmellikte olan eylem.