bugün

entry'ler (127)

yeni bir hayata başladıktan sonra ilk şarkı

rob stone - chill bill (bkz: rob stone)

bu zencilerin nedense tüm müziklerinde bir "boşver moruk akışına bırak hayat güzel çek kafayı yaşa" imajı var, buna bayılıyorum...

aşık olunan kişinin başka birine aşık olması

o başkası en yakın arkadaşınsa ve en yakın arkadaşın da aşık olduğun kadına cevap verdiyse daha da kötü olabilen durumdur.

(bkz: dünyanın başına yıkılması)
(bkz: kendini bilime vermek)

yazgı

türkçe anlamı kader olan kelimedir. (bkz: kader)

cümle içinde kullanımı ise:
"insan kaderine boyun eğmeli"

insanlarda özgüven eksikliğinin sebepleri

derinlere inilirse aile, okulda yaşanılan travmalar, büyürken yaşanılan travmalar. çocukluk iyi geçti ise ve lise cağlarında ergenlik dönemleri kapsamında olduysa bu olay bir kaç sebebi olabilir.

mesela sevdiği kız reddetmiş olabilir.
arkadaşı ondan çok daha özgüvenli olabilir, kendini eziklik buhranına kaptırmış olabilir. ah be çocuğum, hayat yeni başlıyor...

özgüvenini toparlayacak bazı uğraşlara ihtiyacı olmalıdır. bu eksiklik ile yaşamak zordur.

(bkz: kendimden biliyorum)

bankacıların hiçbir iş yapmadığı gerçeği

artık bu tür masabaşı mesleklere bok atmayı bırakıp o meslekleri icra etmeyi düşündünüz mü? hayır... problem çok büyük.

hayatta başarılı olmak isteyenlere tavsiyeler

(bkz: beyninizin %100ünü kullanırsanız ne olur)

düğünde norm ender söyleyen gelin ve damat

Peki damadın o mikrofon tutuşu? Adam senelerce bunu hayal etmiş şu patlayama bak... Ben de düğünümde diss atarak yeni bir soluk getireceğim rap'e.

yakışıklı çok zeki kaliteli zengn az konuşan erkek

yakışıklı'dan sonrasını okumadım.

aşkı anlatan gelmiş geçmiş en iyi replik

+seviyorum de uleyn!
-hayır!
+seviyorum de!
-hayır!
+seviyorum deyeceksin!
-seviyorum...
+Yalann söylüyorsunnn..şlak.

libido düşüren şeyler

bir erkekseniz kadından sonra kokan lavaboya girmeniz. kadın için de tam tersi. insan olduğunu hatırlatıyor adeta.

kabataş

t1 hattı bağcılar-kabataş tramvayının son durağı.

sigarayı bırakmak

sıgarayı bırakınca havası çok olmuyor da biri uzattığı zaman bıraktım yerine kullanmıyorum dediğiniz zaman gerçekten anlıyorsunuz nimetini. evet, kullanmıyorum.

reenkarnasyon sonucu dönüşmek istenilen şey

(bkz: dinazor)
(bkz: jurassic park)

ehehehehe.

amfi siken arkadaş

hahahahahasssiktir.

uyku

nöbetteyseniz sürekli düşündüğünü şeydir. pijamalarla o rahat yatakta şu an uyuyor olmak fikri. sandalyede gözler kapanırken düşünülen tek şey olabilir.

damar yolunu bulamayan hemşire

sanıyorsunuz ki bir insana invaziv girişim yapmak çok kolay(!). tecrübeli hemşire damar bulamayabilir. 30 yıllık hemşirelerin giremediği damaryolları var. ayrıca bu kadar isyankar olunacak bir durum değildir, hak verilebiliniyor olması muhtemel trajik olay da olabilir.

mobbing ile nasıl başedilir

iş ortamında yapılıyorsa 'bilgi güçtür' felsefesinden hareketle iş ile ilgili ne var ne yok beyne kaydedilir... tecrübe ile de stabilize edilir ise keyfine diyecek yoktur...

sigarayı bırakmak

benim için çok da zor olmayan hadise. bir zamanlar tiryakisi olduğum olguydu fakat öğrendim ki bağımlılık diye bir şey yokmuş. içmedim, vücudumda herhangi bir tepkime oluşmadı. vücut istemedi.

t: bağımlılık diye bir şey olmadığını bildiğin zaman yapması çok da zor olmayan, azim içeren davranis bütünü.

üniversite okumuş bir kızla evlenmek

ülkede üniversite deyince akla ilk gelen şey sex sanırım. ne zaman başlık açılsa cinsel dürtülerinizi döküyorsunuz ortaya. bu insanlar eğitim alsa ne olur ki bazı şeyleri sistemde aramamak lazım.

midyeci ahmet i biber dolması yerken görmek

türkçe dil bilgisi dersi al önce sonra insanların yediği şeyleri eleştir. olmuyor böyle okurken can çekiştim.