1. 1.
  uyku belirtir eylem.
  4 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  bulaşıcı olan eylem.
  6 ... narsil
 3. 3.
  herhangi bir nesnenin, fiziksel yapısına göre farklılıklar göstererek formunda değişiklikler olup tekrar eski haline dönebilmesi olayı...
  (bkz: esnek)
  2 ... beelzebub
 4. 4.
  vücudun aşırı oksilen duyduğu zamanlarda sık sık gerçekleştirlen uyku getirdiği sanılan ama aslında vücudun az olan oksijeni karşılayıp onun yogunluğunu almaya çalıştığı eylem..
  8 -1 ... eşşağan ala gazuğu
 5. 5.
  (bkz: üçlü kombo)
  1 ... eşşağan ala gazuğu
 6. 6.
  karşınızdaki bir kişinin gerçekleştirmesi üzerine sizin de gerçekleştirme olasılığınızın çok yüksek olduğu eylemdir. nedeni tam olarak açıklanamamıştır, pek çok teori vardır.
  3 ... komplikasyon
 7. 7.
  okurken bile vuku bulduran en çabuk bulaşan hadise.*
  4 ... pafküf
 8. 8.
  yorgunluk, açlık veya can sıkılması durumlarında ortaya çıkan istemsiz bir derin nefes alma koşuludur. Esnemenin bulaşıcı oluşu konusunda henüz kesin bir fikir birliğine varılamamıştır. Ancak psikolojik bir durum olduğu konusunda hemen tüm bilimadamları fikir birliği içerisindedir. Çünkü istemli olarak engellenebilir veya durdurulabilir. Öte yandan, vejetatif sinir sistemi etkisiyle ortaya çıkan bir hal olduğu için istemsiz bir davranış olarak kabul ediliyor. Beynimiz veya akciğerlerimiz fazladan oksijene ihtiyaç duyduğunda esnediğimiz konusundaki görüşler de oldukça yaygın. Ortalama bir esneme 6 saniye kadar sürer. iyi bir esneme için, yüz ve çene kaslarının gerilmesi ön koşuldur. insanın dışında birçok hayvan grubunda da esneme görülür. Kuşlar, sürüngenler, memeliler ve hatta bazı balıklarda bile esneme görülür. Genel olarak gülme veya ağlama gibi, ruh halini dışarı yansıtan bir davranıştır.
  4 ... only.4.that
 9. 9.
  esnedikten sonra gözlerin dolması esnediğinizi görmeyen kişileri ağlamaklı olduğunuz fikrine iter.
  1 ... doksanüç
 10. 10.
  meksika dalgası akışkanlığında ilerleyen bulaşıcı eylem.
  2 ... kermitiye