1. 1.
  united nations children's fund.
  birleşmiş milletler çocuk fonu.
  çocukların sağlık, beslenme, eğitim ve genel rahatlık düzeyini yükseltmeye yönelik ulusal çabalara destek olmayı amaçlayan birleşmiş milletlerözel kuruluşu.
  1 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  bir dönem ,temsilciliğini, aktrist audrey hepburnun yaptığı kuruluş
  ... panapa
 3. 3.
  UNICEF

  UNICEF, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından çocuk haklarının korunması adına tanıtım ve savunu çalışmaları yapmak, çocukların temel gereksinimlerinin karşılanmasına yardımcı olmak ve çocukların potansiyellerini eksiksiz biçimde gerçekleştirmek için fırsatlar yaratmak üzere görevlendirilmiş bir kuruluştur.
  ... kirmizi baslikli istasyon sefi
 4. 4.
  http://www.unicef.org/turkey/
  ... vernon sullivan
 5. 5.
  barcelonanin formasina reklamini aldigi yardim kurulusu.
  ... evvesa
 6. 6.
  "Dünya Çocuklarının Durumu 2007" raporunda, yapılan tahminlere göre, dünyada her yıl 500 bini aşkın kadının gebelik ve doğumla ilgili nedenler sonucu yaşamını yitirdiği, çok sayıda kadının da yaşamları boyunca sürecek sorunla karşılaştığını açıklayan kuruluş.

  bu bilgiye göre çıkardıkları sonuç ise, her dakikada bir kadnının öldüğü yönde. bir çoğuda asya, afrika gibi gelişmekte olan ülkelerde bulunuyor.

  yıllardır herkesin bildiği durumları raporlayıp duruyorlar, adam gibi etkili bir kampanya başlatamadılar henüz. kampanyaları yok yada çalışmıyorlar demiyorum ama bence (bence) yetersiz kalıyor.
  ... tutankhom
 7. 7.
  messenger' da "*" işareti konularak unicef yazdığımızda "im"işareti cıkıyor.* *
  1 ... qokhandemir
 8. 8.
  Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu.
  1 ... linka
 9. 9.
  haiti depremine internet üzerinden yardım yapabildiğimiz bir destek kurumudur.
  http://www.unicefturk.org/index.php?p=haiti
  adresinden kredi kartınızla haiti depremindeki kazazedelere yardımcı olabilirsiniz.
  ... kubur
 10. 10.
  kısaca çocuk koruma fonu diyebileceğimiz yer. bugün facebook'ta yer alan profil fotoğraflarını değiştirme eyleminden haberleri yokmuş ve çocuk hakları derneği ve çocuk psikolojisini koruma derneğinden şu açıklama yapılmış:"profil resimlerindeki çizgi film karakterleri çocuk pornocuları tarafından organize edilen bir şey. amaç çocukların bu resimlerdeki arkadaşlık isteklerini daha çabuk kabul etmeleri, lütfen oyuna gelmeyin ve profilinizi eski haline getirin unicef'in bu olaydan haberi yok..."

  işin özeti bu...

  profil resmini değiştiren varsa bir zahmet tekrar değiştirsin. iyilik edelim derken küçücük çocukların başları yanmasın sizin yüzünüzden. madem hayırlı bir iş için koydunuz fotoları değiştirmek de zor olmasa gerek!
  2 ... ucankacankelebek