1. 1.
  kafayi siyirip paranoyak olan amerikali bombaci profesor. oraya buraya mektup yollayarak milleti havaya ucurmus. kafayi siyirdiktan sonra da teknoloji namina hic bir sey bulunmayan bir dag evine yerlesmis. bir iki sene daha yakalanmasaydi bu da mesih kesilirdi basamiza. demek ki neymis? harvard okumakla adam olunmuyormus? oncelikle insanin insan olabilmesi kendisinde bitiyormus.
  su linkten seceresini inceleyebilirsiniz: http://www.crimelibrary.com/terrorists/unabomber/
  1 -4 ... laz pacino
 2. 2.
  kendisi profesör değildir. kafayı sıyırdığı konusu da spekülatif bir bilgidir. kendisinin manifestosunda da belirttiği gibi bence de kafayı sıyıran bu dünyadır. her neyse sanayii toplumu ve geleceği (unabomber manifestosu olarak da bilinir) hakkında şöyle bir şeyler karalamıştır:

  --spoiler--
  Eğer sistem çökerse, sonuçları yine çok acı verici olacak. Ancak, sistem büyüdükçe çökmesinin sonuçları da daha dehşetli olacağından eğer çökecekse en kısa zamanda çökmesinde fayda var.
  --spoiler--

  gerçek ismi de Theodore Kaczynski'dir.

  ayrıca;

  http://yabanil.net/?p=199
  5 -1 ... neandertal
 3. 3.
  manifestosu için:
  http://cyber.eserver.org/unabom.txt
  1 ... havada bulut
 4. 4.
  şizofren
  ... takoz recep
 5. 5.
  sanayi toplumunu onların yaşam kaygılarını kullanarak dize getirmiş ve donlarına etmelerine ramak kala manifestosunu yayınlatmış isimsiz bombacı. kendisinin bir matematik profesörü olduğu yakalandığında anlaşılmıştır. kafayı mı yemiştir yoksa boyut mu değiştirmiştir orası muamma. çünkü bizim dünyamızdan olmadığı garanti.
  ... gene mi pilav
 6. 6.
  farkettiği noktalar güzel. ama bu dağa çıkma fantağzisi nedir anlamadım. john berger de dağlara vurduydu kendini, dağda eren olmak kolay önemli olan şehirde veren olmamak.
  ... deli salvador
 7. 7.
  bir terörist değildir.
  2 ... oinone
 8. 8.
  FBI in kendisi için taktığı UNiversity and Airline BOMber kelimelerinden oluşturulmuş bilinmeyen bombacı anlamına gelen takma isim
  idolümüz:
  (bkz: Ted Kaczynski)
  ... fireball
 9. 9.
  "unabomber" sözcüğü "university and airline bomber" (üniversite be havaalanı bombalayicisi) açılımında sonradan türetilmiş ingilizce bir sözcük olup, Harvard mezunu matematik profesörü Theodore Kaczynski için kullanılmıştır. Kaczynski, üniversiteden ayrılıp elektrik dahil her türlü teknolojik olanağı reddederek yaşadığı dağ evinden 1995 te yazdığı manifestosunda sanayi devrimi ve sonrasında teknolojik gelişmelerin insanlığa felaket getirdiğini anlatmış bununla kalmayıp 1978'den 1995 e kadar teknoloji karşıtı eylemler düzenledi. 16 ev yapımı bomba yaparak 3 kişinin ölümüne neden olmuştur. Kendi imalatı olan bombalarini alanında unlu olan universitelerin mühendislik, bilgisayar, kimya, genetik, gibi bölümlerine, havayolları mudurlerine uçak fabrikalarina vb. gondermistir.
  ... jamiryok