bugün

(bkz: uludağ üniversitesi bahar şenlikleri)
programı, bundan önceki her yıl olduğu gibi muhtemelen 1 hafta kala açıklanacak olan şenlik. bu yılın ilk söylentileri mor ve ötesi ve hande yener ile görüşüldüğü yönünde.
her sene olduğu gibi onlarca değişik sanatçı gelecek söylentisi olacak olan ve sadece 2 tane işe yarar şarkıcı veyahut grubun geleceği şenliktir.
o yılın ilk yarısında büyük bir şehir efsanesi gibi bir uludağ üniversitesi efsanesidir!
her yıl dışarıdan sivil (aslında beyaz şahinli abaza apaçiler) gelmemesi için tedbirler alınır ama nafile daha geçen yıl bileklikleri piyasa çıkmadan yeşil yayla da el altından dağıtılıyordu.

sonra her yıl mutlaka yalan yanlış bir sanatçı listesi dağılır alır başını gider ve artık çoğu insan inanır. (geçen yıl arkadaşlardan birinin ''hani lan hani ajda pekkan geliyordu bu teoman lan'' diye isyan ettiğine şahit olmuştum.

yine bir sürü amatör rock-metal grup ve dj sahne alacak güneşin en tepede olduğu vakit ve o an yine onları anca tanıdıkları dinleyecek (geçen yıl mika nın şarkısını mixleyen bir davlamayı bir kişi bile dinlemiyordu)

ve yine her yıl olduğu gibi şenlik üniversitede de olmasına rağmen daha çok görükle de eğlenilecek ve bir dürüm yemek için orada burada bitmez tükenmez sıralara girilecek, minibüs boş bulunamadığı için köye kadar yürüyerek gidilecek.
bu sene de büyük ihtimal sik gibi geçecek olan şenliktir. bari eski günlerine dönse.

(bkz: şebnem ferah)
(bkz: duman)
iptal edildiğine dair söylentilerin dolaştığı şenlik.
as tv 'nin son dakika haberi : Uludağ Üniversitesi Bahar Şenlikleri bu sene de yapılacaktır.
bütün bir yıl boyunca okulda iyi ya da kötü değişik birkaç gün geçirebildiğimiz zaman dönemi. artık böyle bir dönem olacak mı o da meçhul tabii.
gelecekte hatırlanıp buruk tebessümlere yol açacak şenliklerdir.

burdan bütün arkadaşlara tavsiyem şenlikleri kaçırmayın. kim gelirse gelsin gidin. arkadaşlarınızla bir arada olun. eğlenin, tadını çıkarın.

değil hande yener kahtalı mıçı bile gelse gidin. sonradan ararsınız o günleri benden söylemesi.

karayeleli 2005, 2006, 2007 de oradaydı.
ilk müjdeyi benim vermiş olduğum şenliktir.

13 mayısta nil karaibrahimgilin sabancı fest sponsorluğunda uludağ üniversitesinde olacağına dair bir yazı okudum, umarım aslı vardır.
iptal edildiğinde, öğrencilerden çok bursa halkı (apaçisi) üzülmüştü.
inna nın katılacağı şenliktir.
Ulutek personel kartı ile içeriye sorgusuz, sualsiz girebileceğim şenlik. Umarım geçen seneki kadar sönük geçmez.
yapılacak olması hala muallakta olan şenlik. yapılmadığı takdirde feci halde prestij kaybı olacaktır. hatta sırf bu yüzden öğrencilerin tercih etme isteği kaybolacak.
kesin haber beklenen şenliktir.
yapılmıycaksa kesin yapılmıycak deyin lan, bekletmeyin bizi.
orada okuyan şimdiki öğrenciler için gerçekleşmesini dilediğim şenliktir. bizlerin zamanında çok zevk aldığı, şimdilerde de özlemini çektiği bir organizasyondur. şenliklerde hala domatesli pilav satılıyor mu bilmem ama, ben ve benim gibi bir çok insanın tadı damağında kalmıştır.
yapılmayacakmış. sebep ise kültür yozlaşmasıymış. yani böyle kızlı erkekli dolaşmalar gülmeler falan. zaten her gülen her eğlenen cehennemlik. zaten o şenlik zamanında içkiler içilip,zinalar yapılıyor. yazıklar olsun artık bu cemaatçi zihniyete. yazıklar olsun artık ülkenin her bucağındaki akp etkisine.
biz başlarız şenlik olmaz zaten.. ama dosyalar gördüm bi kızın elinde yaa *
yeteri kadar kültürel etkinliğin bulunmayışından dolayı yapılmayacak olan şenliklerdir.
yeni rektöre az daha küfür etmene neden olacak olan şenliktir. neye etmiyim bay bademe küfür falan.
2 senedir kaçak kaçak girdiğim, bu sene ne halt yiyeceğimi, nasıl gireceğimi bilmediğim şenlik.
--spoiler--
üniversite dedik eğleneceğiz dedik, şenlikleri iptal ettiniz oldu mu he?
--spoiler--
şenliksiz üniversite mi olur ya.valla üzüldüm sevgili uludağ okurları(!)
şenliklerin yeri ayrıdır ya.şebnem ferahın her seneki gelişlerine pöf yapsam da üniversite anılarımın temel taşlarıdır onlar.Ama lütfen bu konuya sessiz kalmayınız.bu basit gibi görünse de bence çok önemli bir konu.yazık..
"konserlere aşırı ilginin kültürel yozlaşmaya neden olması" *
evet, iptal sebeplerinden biri de bu. hastaların rahatsız olması ve finalleri olan "güzide" öğrencilerimizi olumsuz etkilemesi gibi saçmalaıkları duymuştuk ta. bu gerçekten "über alles"! yeni rektörün ilk "hayırlı" icraatı aynı zamanda. ee ne de olsa, sen rektörsün büyük düşün! *
iptali ile insanı üzen şenliklerdir. Tamam muhteşem kaliteli bi şenliğimiz yok ama danalar gibi o çayıra çimene yayılmanın bile bi tadı vardı. Finaller öncesinde günde 1-2 saat de olsa insanın konserlerin eğlencesiyle stresi unutmasını sağlıyordu. Hoş olmadı.
yeni gelen rektörün sikip attığı şenliktir. resmen öğrencinin amına koymuştur bu kararla. böyle bir üniversiye de sen nahh getirirsin iyi öğrenciyi. nahh getirisin. ben şahsen mis gibi anadolu üniversitesine giderdim. neyse ki mezun oluyorum da geçen 3 şenliğin hatıralarıyla avunuyorum da napsın şimdi yeni gelmiş 1. sınıftaki velet.

hayırlı olsun uludağ bu projeyi de tamamladık.