bugün

Kimsesiz, yalnız ve savunmasız bir anımda beni ele geçirdi.
Peki ya siz..
rikimikipiki getirdiydi. Sonra tabii geleceği görerek ekşi'ye gitti erik sever abimiz.
Buralar da dutluk ya zaten.
geyik var dediler geldik, şimdi de çıkamıyoruz...
Gece vardiyasında boş boş takılırken buldum.
Onedio diye bir sitede Uludağ sözlük efsane yazarları ve olayları diye bir içerik görmüştüm. O efsane yazar da bildiğiniz oytunkaran'dı. Ayrıca bu nasıl başlık lan pavyona düşme hikayesi anlatır gibi hissettim.
etrafını çerçeve yapmamışlar az önce düştüm. Çoluğumuz var çocuğumuz var bizim burada bir sürü insanların çocuğu var. Şuradan geçerken bir korkuluk olmaz mı? Olmuyor işte. Ben düştüm çocuklarımız düşmesin.
Yokluk diyelim ama cinsel anlamda değil.

Yıl 2022 idi bu aylarda.

Hatta o yıl daha canlıydı sözlük.

Sözlük hanımlarının bugünkü kıyafetleri havada uçuşuyordu.ya da kombinleri miydi başlıklar çok karışık.
Çok fazla günah işledim.
Kötü yola düstük lan sanki.Pavyona düsmüs dilber gibi rol kesiyorsunuz
Google maps kısa yoldan götürüyüm derken buraya getirdi.
Düşmek değil de düşürüldüm desem.. aldatıldım ihanete uğradım icimi dökmem gerekiyordu öyle de oldu...
kahveme ilaç koymuşlar , gözümü açtığımda buradaydım. bu hayatı benimsedim ve zevk almaya çalıştım !...
icardi1907 diye bir herif varmis. Onu duyunca geldik. Swh.
Yıl 2016. Ben sözlük sitelerini okuyorum, tw gibi bir yer tabi benim gözümde. Üye ol butonunu fark ettim ve bir süreliğine dişi bir troll kazanmış oldunuz...
Ben 2009 da girdim, zamanında çok saygın bi sözlüktü burası. Alternatif "türkçe vikipedi", alternatif "türkçe makale mecrası" şeklinde bi gelişme gösteriyordu. Ben de bilgi ve görüşlerime güvendiğim için yazar olmaya karar verdim.

Bi süre yazdıktan sonra, sıkıldım başka mecralara yöneldim. Üyeligim sonlandırılmasın diye arada bi entry girmeyi ohmal etmedim.

Bir yıl kadar önce, gene düzenli yazmaya başladım, ve farkettim ki, alternatif bilgilendirme,yorumcular mecrası olma özelliğini kaybetmiş uludağsözlük.

Magazinselleşmiş, seviye düşmüş. Önce ayrıliim mi diye düşündüm, sonra ben kendi konularımla ilgili bilgilendirnemi, tee yıllar önce yaptığım gibi, yapmaya devam ediim, okumayan gene okumasın, bu pagan gene kafa zikiyo, desinler, n'olcak ki?!, diye düşündüm, buna binaen bir yıldır gene yazarlık yapıyorum. Okuyan mutlaka okuyacaktır. Hem de sözlüğün seviyesi biraz yükselir, fena mı olur, diye düşündüm. Kısmen bilgi girişi yapan başka yazarları da keşfettim.

Kesin olarak söyleyebilirim ki, 2011 2012 lerde bu sözlüğün seviyesi şu ankinden katbekat yüksekti!! Yıllar ilerledikçe sözlük gerilemiş !! Bunu kesin olarak söylerim!!

Seviye düşmüş!

Ama bunu tahminim pekçok sözlükçü bu şekil görüyordur, bunun böyle olduğunu düşünen sadece ben diilimdir!!
Gençtik o zamanlar, yaptık bi cahillik
Şimdi de çıkamıyoruz
Karı kız var dediler geldik. Dedikleri kadar varmış. Neler ayıkladık neler.
yıllardır ekşi okurum. bir dönem arşa çıkmıştı ekşi sözlüğün adı,sanı.

yıllarca bekledik sırada,yok yazar olamadık. bir gün öyle boş boş geziyorum internette. uludag sözlüğe denk geldim. üye oldum kısa sürede yazarlık geldi,düştük.

bazen boş yapıyorum,bazen başımdan geçenleri anlatıyorum.

neyse uzattım. velhasıl ekşide yazar olamadık diye buraya düştük.
2006’ nın ekim ayında, boş bir dönemimde, ekşi’ de bulunan eski hesabımı hatırladım. Bakınca silindiğini öğrendim. Başka sözlük arayınca uludağ’ ı buldum ve üye oldum. O gün bugündür de farklı nicklerle yazdım.
Ekşi de birşeyler okurken oraya üye olmayı denedim , olmadı. Uludağ da çıkıyor önüme o arada. 2016 ya da 2017 Mayıs gibi olabilir. ilk başlarda ciddi ve uzun yazardım. Zamanla hayatımda olduğu gibi sözlükte de kısa cümleler kurmaya başladım. Bu entry uzun oldu.
Yıllardır ekşi de yazıyorum. Artık eski tadı vermiyor gibi geliyor bana hala da yazıyorum orada ama buraya da başladım bir yandan. Burasıda ekşinin on yıl önceki hali gibi geliyor bana. Burası mı ekşi mi diye soracak olursanız burası bir tık daha güzel gibi ya, daha sakin.
Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine düştüm. Bilgi ve becerilerimin devamını burada sürdürmektedir istiyorum teşekkürler.
efkardan.
bir gün boş boş geziyordum internette. sonra dedim lan şu sözlüklerde hiç yokum bi girsem mi acaba diye. sonra da bu bataklıktayız işte.
gökten zembille düşmedik. Bunun bir altyapısı var.