1. 1.
  ege bolgesi sinirlarindadir.
  4 -1 ... painkiller
 2. 2.
  erkek ev hizmetlisidir.
  2 -1 ... painkiller
 3. 3.
  cocuk anlaminda da kullanilir.
  2 -1 ... painkiller
 4. 4.
  karadeniz bölgesinde bir hitap şekli (ha uşaklar).
  ... asiti kaçmış kola
 5. 5.
  filmlerdeki default katil. film boyunca efendi efendi hizmet eder. filmin sonunda ne halt olduğu ortaya çıkar, evdekileri sırayla doğrayıp bahçeye gömdüğü anlaşılır.
  10 ... zall
 6. 6.
  üniversitede okumakta oldugum il. diger sehirlere yakın olması yönünden lise arkadaslarıyla bulusma noktası olabiliyor denizli 160km, izmir230km, eskisehir 4saat sürüo walla kac km bilmiom, ankara 310km vs vs vs
  ayrıca türkiyede karı-koca aldatmalarının yaşanma olasılıgı en yüksek illerinden biriymiş...
  2 ... teksomania
 7. 7.
  bu sene izmir fuarının onur konuğu olan il.
  1 ... pink_floyd
 8. 8.
  Batı Anadolu da iç Ege olarak adlandırılan bölgede yer alan bugünkü Uşak ın antik kaynaklara göre ilk adı Temenothyrai dir . Son araştırmalar Uşak ve çevresinin m.ö. 5 binden itibaren iskan edildiğini göstermiştir . Özellikle Bronz çağında bu yerleşim daha açık şekilde görülmektedir. 1071 den sonra yöre zaman zaman Selçuklular ile Bizanslılar arasında el değiştirmiştir . 1176 yılında Selçuklu Sultanı 2. Kılıçarslan ile Bizans imparatoru Manuel Komnenos arasında yapılan Miryakefalon(Kumdanlı) savaşı sonucunda Selçuklulara geçmiştir .
  Cumhuriyet döneminde ise , Osmanlı devrinde Hüdavendigar Vilayetinin Kütahya Sancağına bağlı bir kaza olan Uşak , 20 Nisan 1924 tarihli 491 Sayılı Teşkilat-i Esasiye Kanunu ile yapılan idari düzenlemede yine Kütahya Vilayetinin bir kazası olarak kaldı.Türkiye Cumhuriyetinin yeni idari yapısı içinde Banaz , Sivaslı , Karahallı ve Ulubey Nahiyeleri Uşak Kazasına bağlandı . 9 Temmuz 1953 tarih ve 6129 Sayılı kanunla vilayet haline getirilen Uşak a , Manisa ilinden Eşme ilçesi bağlandı . Nahiyeler ilçe statüsüne getirildi.
  1 ... lavinya_
 9. 9.
  plakası 64 olan il.
  1 ... eagle is free
 10. 10.
  başkanlığını sedat laçiner denen adamın yaptığı bir stratejik araştırma kurumu

  (bkz: http://www.usak.org.uk/)
  ... evolution