bugün

Bu fikriyatta olan yazarların gururla söylediği siyasi mezheptir. Bu fikriyatta olan yazarlar oldukça ve başbuğ mustafa kemal atatürk izinde yürüdükçe bozkurtların başı yere eğilmeyecektir.

Tanrı Türk'ü Korusun

Türkçü ve Turancıyım Diyen yazarlar

mutlubaykus

gozgozgoztepeizmirli

milatelcisi

hayrettinyapma

tunc *

milyoner

cesc41

suyunsesi

chosen

kahve para ve lokum

protest sanayici

prensesinuykusundakiprens
milli duyguları epey kabarmış yazarlardır.

(bkz: ulu türkler)

(bkz: türkün türkten başka dostu yoktur)

(bkz: tanrı türkün yanındadır) *

ayrıca: her ''ben türküm'' diyen insanın savunması gereken olay değildir. türküm ama ırkçı değilim.
1980li yılların ülkücü sloganlarının etkisinden ve travmasından bir türlü kurtulamamış fanatik ergen övüncüdür. aferin canım aferin hadi turanını göster de amcalar görsün.
böyle bir ilana neden gerek duyulur bir türlü anlamış olmamakla birlikte listenin kıyısına köşesine iliştirirseniz hiç rahatsız olmam.
sonsuza dek. elhamdüllilah.

sen yeter ki hayal et enver paşam.
garip bir meslek kombinasyonu.bi benzeri için ;
(bkz: kürkçü ve tornacıyım)
elalemin değil kendi atalarımın, önderlerimin peşindeyim DiYENLEREiN Düsturu slogandır. yaz beni de yaz yaz yaz.
faşistim demenin bir başka yoludur.
ne türkçü ve ne turancıyım.

eminim buna efendim. bir türlü o mertebeye erişemediğimin. biliyorum eksiklerim var.

atalarımın peşinden gitmek en büyük arzum. umarım bu kademeye bir anca erişebilirim.

keşke tam anlamıyla türkçü ve turancıyım diyebilseydim efendim.

ama türkçü ve turancı olabilmek için elimden gelenin en iyisini yapmak boynumun borcudur, bilirim.

ne mutlu turancıyım diyene!
ne mutlu türküm diyene!
ben türküm diyen herkesin savunması gereken düşüncedir. globalleşen dünya lafları filan göz boyamacadır. her millet kendi geleceğini düşünmek zorundadır.
yerinde ve zamanında ifade edilmesi gereken söylem. sen günde otuz kere ne mutlu türküm diyene dersen faydadan çok zarar getirir. ancak diğerlerini ötekileştirmeye yarar.

sonra en daha fazla bağırırsın, öteki daha fazla bağırır. küçük zaferler kazanayım derken, büyük resimde boku yersin.
"ben, yabancı kaynaklı hiçbir fikri benimsemeye tenezzül etmeyecek kadar milli şuur ve gurura malik bir Türk'üm. Siyasi, içtimai mezhebim Türkçülük'dür" diyen insanların korkmadan, kimseye aldırmadan dile getirdiği siyaset üstü bir fikirdir.
çok geçmiş olsun canım şeklinde karşılık verilecek ünleme. evet.
tanrı türkü korusun.
(türk zaten yüce.)
Allah baska dert vermesin canim denilesidir.
söyleyen aynı zamanda mhp liyim diyen kişiyse arkaya bakmadan kaçılasıdır. bunun dışındaki kişiyse bağra basıp benimsenesidir.
ne demiş şair:
türk'üz bütün başlardan üstün olan başlarız
tarihten önce vardık tarihten sonra da varız...
(bkz: kızıl elma)
(bkz: ülkücü)
ülkemdeki bulanık kanların duyunca altına sıçtığı söz. Ancak klavyeden saldırabilirler.
açlar nasıl bir istekle koşarsa aşa
türk eri de öyle gider kanlı savaşa.

Türküm.net.
boş iştir.
lüzumsuz bir adamım demenin kavramsal yoludur.
günümüz dünyasında turancılık her ne kadar bir ütopya olsada, sadece düşünüldüğünde dahi insanı heyecanlandırmaya yetiyor.

bir çok türk diyarını gezme fırsatı buldum. emin olun neredeyse hiç biri türkiye'de yaşayan türk'ler kadar milliyetçi değil. çoğu benliğini kaybetmiş. ya ruslaşmış, ya kazaklaşmış, ya türkmenleşmiş vs. vs. ama bir türlü türkleşmemiş. umarım anlatabildim ne demek istediğimi.

belki baskın bir türk geni tanışmıyoruz, belki soyumuz öyle bir karıştı ki hangi milletten olduğumuz bile belli değil. aslolan hissetmektir. bunu tüm benliğinle ve kanınla hissediyorsan, hiç kimse sana sen türk değilsin deme hakkına sahip değildir. sen gerçek bir türksündür. saf kanı kurcalamanın manası yok.

hepimiz aynı soydan geldik. bir çok farklı millet, bir çok farklı kültür dünyamızın bize sunduğu zenginliktir.

aslolan atatürk milliyetçiliğidir.

Bilsin cihan ki ben bu cihanın nesindeyim:
Bir ülkünün mehabetinin zirvesindeyim.
Dünya denen mezellete dalsın her isteyen;
Ben ırkımın şeref taşan efsanesindeyim.
Herkese bir özleyişle yaşar...
Ben de öylece Altaylar'ın ve Tanrıdağ'ın çevresindeyim.
Merdanelikle şöyle bakıp ayrılıklara
Son menzilin hüzün dolu kaşanesindeyim.
Artık veda zamanına pek fazla kalmadı;
Yorgun ve kimsesiz ölümün bahçesindeyim

Hüseyin nihal atsız.

her ne kadar kalbimizin bir tarafı bunu desteklesede, tüylerimizi diken diken etse de maalesef bunun bir geleceği yok.

atsız atamızı da saygı ile sanmış olalım. büyük kalem.
alemlerin Rabbi Allah'a sonsuz hamd ü senâlar olsun ki akpliyim.
tanrı seni korusun ...allah da bizi. turancıymış önce allah ile tanrı karışıklığını giderde anlayalım.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar