bugün

eğitimli, eğitimsiz, bilgili, bilgisiz çoğu türkün maalesef yaptığı kötü sınıflandırma. genelde konuşmalarıyla dalga geçilir ki, bununla dalga geçenlerin ya zeka seviyeleri ya da gorgu seviyeleri oldukça düşüktür. çünkü dünyada bir çok dil var, ve bunlarin insanların kulağına hoş gelip gelmemesi hem kültürel hem de bölgesel bir konu. türk olup devlete her türlü zararı veren tc vatandaşları yeri geldiğinde aslan kesilir ve kürtleri yerden yere vurur. halbuki suçlu kürtler değil pkk dır. kökümüz osmanlı ki hem hırvata,sırpa, ermeniye, yahudiye, zerdüşte, mümine, ateiste, müslime, gayrimüslime saygı gösteren bir devletti. fakat şu an türklerle kürtleri birbirine düşürme oyunu da sam amca nın oyunlarından birisi ama çoğumuz takılmışız yok kurtler bolucu yok kürtler şöyle yok kürtler böyle. onlar da insan, kimsenin kimseyi ikinci sınıf görmeye hakkı yok.

zamanında doğuya okul yapılması gerekirken oralara karakol yapıldı ve pkk da buna tepki olarak doğdu. devlet oraya okul açsaydı, oradaki insanlara burasının hepimizin vatanı olduğunu anlatsaydı pkk denen terörist grup
doğmayacaktı.

edit: ben türküm, isteyene 6 göbeğe kadar soy kütüğümü gonderebilirim.
Bütün bu gercekler ABD 'nin pkk 'ya yapmış olduğu destekler ve medyanın provakatörlüğü sayesinde gerçekleşmiştir. Abd bir yandan pkk 'yi gizli gizli beslerken diğer yandan Türk insanını kürtlerden soğutmak için çeşitli propagandalar yapmış, medya desteğinide arkasına alarak Türkler ile kürtlerin arasına görünmez bir duvar germeyi başarmıştır...Eğitimsizlik de kürtleri iyice köreltmiş, cehalet, kürt halkımızın etrafını iyice sarmıştır.. Bunun neticesinde pkk 'ya kurtarici bir örgüt gözüyle bakmıslar ve kendi cocuklarıda dahil olmak üzere gereksiz ölümlere sebebiyet vermişlerdir...
(bkz: sıradan fasizm)
Türklerin Kürtleri 2. sınıf gördüğü Kürtlerin yıllarca eziklik politikasının ürünüdür. pek çok terör olgusu bu asılsız lafın da verdiği galeyanla yapıldı. evet siz eğitimsiz, cahil, şehre ayak uyduramayan, konuşamayan bir güruhsanız kürt de türk de japon da finli de olsanız insanlar tarafından 2. sınıf insan olarak anılır ve o şekilde muamele görürsünüz bunun Kürtlükle ilgisi yok...

bunun yanında bugün kürtlere olan tepki, hemen yanı başımızda oturan kürt komşumuza, her gün yüzüne baktığımız kürt arkadaşımıza, askerdeki kürt tertibimize, şirkette kürt çalışanımıza, yoldan geçip giden kendi halindeki kürtlere değil, insanların artık burasına gelen üç kuruşluk çıkarlar için ülkelerini satan kürtler, Allah ın yoluna park edildiğinde gelip para isteyen kürtler, gece karşınıza çıkan *abi 15 yaşında romen var bulgar var* diyen kürtler, zavallı diyarbakırlı çocukları kandırıp, zorlayıp kapkaç yaptıran kürtler, devlet hiçbir yere yapmadığı kadar yardımı doğuya yaptığı halde *devlet bakmiiiiii* diye kendini acındıran sömürücü Kürtlere velhasıl vay efem şimdi bunları yapan türk yok mu var ama bugün fuhuşun, uyuşturucu kaçakçılığının, mafyacılığın, insan tacirciliğinin, hırsızlığın kökü ve büyük güruhu kürt....
amerikanın kürtleri oyuna getirmesi ve propaganda yapması nedeniyle; kapkaç sektörünü elinde bulunduran, şerefsiz değnekçiler yetiştiren, usta pezevenkler çıkaran, 10 çocuk yapıp 10unu da dağa yollayan, devletin çocuklarına bile yardım yapmasına rağmen devlet bize bakmıyor diyen, çocuğunu okula yollamayıp sonra bizi cahil bıraktılar diyen, doğu karadenizden daha fazla yolu olmasına rağmen yolumuz yok diyen kürt milletine duyarlı türklerin ve bir laz olarak da benim verdiğim tepkidir.
eğer böyle düşününce faşist olunuyorsa ben de faşistim*
zmanında bir büyük demişki; (bkz: ne mutlu türküm diyene) burada kastedilen kürt, ermeni, süryani, laz, çerkes, azeri, türk ne olursan ol bu lafı gönül rahatlığı ile diyebiliyorsan olay bitmiştir.
şimdi bazıları olur mu öyle şey diyebilir bu da normal. fakat, şunu görmek de lazım. dünyanın en büyük gücü amerika, en büyük ırklar birliğidir ve tek yürek hareket etmektedir.
işte gercekler apacık ortada zamanında yani lozanda,bu millette verilecekti dogu ve güneydogu anadoludan bir bölüm bu insanlarında ülkesi olcaktı...o zaman suan yasanan sorunlar olmayacaktı ne terör ne apo ne gasp.....saymakla bitmez!onlarda kendi kendine yasayacaklardı kendi yaglarında kavrularak bizde daha gelişmiş nüfusu 45-50 milyon civarlarında olan ekonomsi iyi, işsizlik cok cok az seviyelerde olan bir ülke olacaktık yani herkes memnun olacaktı kürtler de türkler de ama bu saatten sonra artık böyle bir seyin önermesi bile yapılamaz,söylediklerim yanlış anlasılmasın!!!
ayrıca bu insanlara 2. sınf insan muamelesi yapılması da cok cok yanlış bir davranıştır!!!
nasıl görebilirsinki. onlar, enişte, yenge, sevgili, patron, bakkal amca, doktor, hemşire, komşu. evet etle tırnak.
amerika ve diger avrupa ulkelerinin onlerine silah cephane vererek turkiye cumhuriyetine yonelik yapilan hareketlerinden sonra soyleyebilecekleri mantiksiz gereksiz cahilce bir yazi.

bir turk bayragina saygi gosteren her yurdun insanini sever
yaratıcı bile insanı "sen türksün, sen almansın, sen çinlisin, sen zencisin" diye ayırmaz ve herkesi "insan" olarak görürken, insanların bunu yapması ne saçma.
genellemelerin zararlarından birisi daha.her milletten iyi ve kötü insan çıkabilir bunları bütün halka mal etmemek gerekmektedir.
herkes amerika nin kurtlere yaptigi provakasyonundan bahsediyor.provakasyon olmadan once de bu boyle idi.sadece kurtler 2.sinif degil di,lazlar da 2.sinif.simdi lazlara provakasyon yapan yok ama biz turkler lazlari da 2.sinif olarak gordugumuz kesin.ha bu sadece turkiye de mi var tabiki hayir.dunya nin her yerinde bu durum mevcuddur.ama bole diye de savunmamamiz gerekir.esitligi saglamamiz gerekiyor.

Not: ah canlarim benim yazima neden kotu oy verdinizi biliyorum.esitliligi saglamamiz gerekiyor diye dimi?,cok ozur dilerim. evet kurtler 2.sinif degil haklisiniz.o yuzden her gordugunuz cirkin erkek ya da kadina bu kesin kurttur diye onyargili yaklasmiyorduk.onlar mavi gozlu,sari sacli degiller diye yillardir onlari cok sevdik,hic assagilamadik haklisiniz.onlarin dehap ya da baska partilerine surekli oy verdik haklisiniz.onlarin sanatcilarina hic kiro,ayi,hanzo demedik haklisiniz.siz haklisiniz.onlari edebiyatini surekli okuduk,hatta tarih kitaplarin da bahsettik.haklisiniz hic ayrimcilik yapmadik. ben i.nelik yaptim kusura bakmayin.
kimilerine göre de yörükler ikinci sınıf insandır,o zaman bu memlekette herkes digerini ikinci sınıf goruyor,haydi hepimiz birbirimize karşı ayaklanalım dedirten baslık.buradan yetkililere,insan hakları adına sesleniyorum,yörüklerin hakkını verin lan,yoksa teror yaparım he ona gore. *
tam aksine ırkçı damgası yememek için türkler kürtlere çok daha hassas yaklaşmışlarsada milliyetçilik akımının önüne geçememişlerdir.kürtler benci politikalarına devam etmekte,kendilerinden başkasıyla iş yapmamaktadır.halbuki türkler hiçbir zaman ezmezler kürtleri...
(bkz: kürtlerdeki kompleks duygusu)
hayatımızın her yerinde kürtler ve de türkler iç içe olduklarından düşünülmeyen durum.
bölücü yalanı.
okur yazar kısmına giren bizler bazı konular da o kadar geri konuşuyoruz ki, acaba cd den mi bunları okutuyorlar diye insanın düşünmemesi mümkün değil.

doğu da eksik yapılan bir çok gerçeği hepimiz biliyormuyuz, 10 sene önce açılan okul ve gene aynı tarihler de gelen elektrik, hala suyu olmayan yerler de yokmu doğuda ?

kürtleri malesef ikinci sınıf vatandaş sınıfına biz soktuk, faydalandığımız teknolojiden, onlar 15 yıl sonra tanıştılar.

şimdi düşünelim acaba bu denli canı yanmayan biri, dağlara çıkıp, hiç bir eksiği olmayan askerlerimizle savaşmayı göze alabilirmi ?

ölmeyi göze alabilirmi ?

acaba diyorum bu ülkeyi böldürmeyiz derken ülke çoktan bölündümü ?

kürt ve türk diye ayrımın sebebi acaba bölünmüşlükmü ?

acaba dökülen kanların sebebi, bölünme değil de birleştirme mi ?

malesef ülkemiz ayrımcılıgın sınıf cılığın sebebi ile bölünmüştür artık, bize düşen bölünen ülkemizi türk ve kürt olarak ayırt etmeden yeniden birleştirmektir. amerikanın oyunlarına gelmeden artık cahil de diyemeyeceğimiz kürt kardeşlerimizle beraber büyük türkiye yi yeniden kurmaktır. binlerce yıldır bu ülkede yaşayan halklar artık dünya üzerinde teknolojisi ile insan hakları ile demokrasi si ile duyulmak istiyorlar.

hiç bir kürt ün bu ülkeyi bölme parçalama gibi bir niyeti olmadığını artık biliyoruz, hiç bir türk de kürtlerin ikinci sınıf vatandaş olduğunu iddaa etmiyor.

(bkz: barış kardeşim barış)
özellikle batıda bir elin parmak sayısından fazla olmakla birlikte yatsınamayacak kadar fazladır. batıda kürt sözcüğünün hakaret anlamında kullanan ve kürtleri sanki dağdaki ayı gibi gören birçok insana rastlamışlığım vardır tabiki bunların hepsi eğitimsizlikten kaynaklanmaktadır.

edit: sözlüktede oldukça fazla olan kişilerdir. Kürt=Pkk olduğunu zannederler tekrar söylüyorum eğitimsizlik bilgisizlik.
zaman zaman yasanan olaydir ama tersine de sık sık rastlanir. ayrica 25 yildir terore bu kadar kurban veren bir millet icin cokta tuhaf bir durum degildir. desteklenmemeli ama anlayis gosterilmelidir.
türklerle kürtlerle alakası olmayan durumdur.
bu ülkede ikinci sınıf olan her daim fakirlerdir.
yıllardan bu yana edinilmiş ırkçı adettir. toplumu sınıflara bölüp kendi elitist yapısını kurmak isteyenlerin yumurtalarındandır. ancak son yıllarda bununla savaşan güzel insanlar çoğalmıştır. inşallah üstesinden gelinebilecektir.
türkler denilirken kimden bahsediliyor bilmiyorum ama bu ülkede bir demokrasi kültürü oluşmadı, türkler heterojen bir yapıya sahip ve kürtlük de aynı. dolayısıyla homojen iki farklı ırk yok karşımızda. iki farklı ırkın birbirine bakışından, birbirini aşağılamasından daha ziyade farklı olanı kabul edememe, tahammül gösterememe sorunudur türkiye'de olan. kürtler ikinci sınıf da sanki ermeniler birinci sınıf.
özel üniversiteyi burslu okuyanın paralı okuyana göre ikinci sınıf olarak görülmesi.
Sonradan yazılmış tarihlerle şişirilmiş, dünyayı kendi çapından ibaret zanneden, eğitimin istemdışı ürettiği bilimum insan artığı kesimlerin üretmiş oldukları egosantrik bir durumdur.