bugün

Azeriler bizden daha saf türk.onlar neden çekik gözlü değil?
oğuz türkleri çekik gözlü değildir de ondan. oğuz türkleri badem gözlüdür. türkler zaten beyaz ırkın bir kolu olan alpinid ırka mensupturlar. oğuz türklerinin arap kaynaklarında sarışın oldukları bile geçer. yani sarı saçlı, kızıl saçlı oğuz türkleri hayli hayli olabilir.
(bkz: evrim)
yanlış olduğunu kendimden bildiğim bir tanımdır. türkiye türk'ü ve türk gözlüyüm.

ayrıca bkz: serdar ortaç *
Türkiyeli diye kelime olmaz önce bunu öğren cühela seni.
çünkü avrupaya yaklaştıkça gözleri açıldı.
"1-çünkü günümüz türk halklarında mongoloid oran doğuya(asyaya) gittikçe artmakta, %70 üzerine kadar çıkmakta ve batıya doğru gittikçe azalmakta, avrupalı gagavuzlar gibi kimi türki halklarda %2 civarına kadar düşmektedir.
2-türkiye'de türk sayısı az, birinci dünya savaşı ve kurtuluş savaşında büyük çoğunluğu öldü. kalan karma toplumu kemal paşa, türk ismi çatısında birleştirdi. türkiye'de türklük bir ırkı değil, bir milleti sembolize ediyor."

Öncelikle moruk ben anadolu türkleri(yörük,türkmen) ile karışmış bir kafkasya 'dan gelen kıpçak türküyüm yani türk milletinin bir parçasıyım bu dediğin de türkiye cumhuriyeti anayasasına göre suç sayılmaktadır çünkü sen halkın bir bölümü olan türklere burada hakaret etmiş ve psikolojik yıpratmaya dayalı bir yazı yazmışsın yani bu yaptığın suçtur neden bunu söyledim az sonra diyeceklerim için mahkeme felan dersen hiç uğraşma son zamanlarda seni mahkemeye vereceğim deyip de suçlu olan bir çok şahıs var şimdiden hepsini tek tek önlü-arkalı sikiyorum

Ulan hırrime benim kökenim anonim ise senin baban anonim sen kökeni felan bırak git ilk önce baban kim onu öğren sonra türk,irani,slav araştırır bulursun çok çok öpüyorum sana destek çıkan varsa onun da ta 77 sülalesinin amına koyum bir daha türklere laf atarsan özellikle sana destek çıkan onun ta amına koyarım türklerin bir yarrağı var aha böyle kolum kadar sokarlar sana ha ayık ol tamam mı

Türkler can gerisi heyecan hadi eyvallah.
Zamanla ırkların karışmasından kaynaklanan bir durumdur. Bu kadar kültürel ortaklık olan bir coğrafya da bu çok normaldir.

Hiçbirimiz saf türk değiliz.
Bir batı karadenizli olarak şansımın çekik gözlü olduğu durumdur.

Lisede arkadaşlar ceki çen derlerdi o derece çekik amk.

Atalarım Moğolistan tan geldi zaar.
Bizim ev, bizim aile çekik.

Toroslardaki varsak kökenli eski yörük ailelerdeniz. Çevre köylerde de çekik popülasyonu yüksek ayrıca.

Akdeniz'de toroslarda yani benim memlekette. Onun dışında batı karadenizde. Yer yer ege'de, güney marmara köylerinde çekik insanlar görebilirsiniz.
"türkiye'de türk sayısı az, birinci dünya savaşı ve kurtuluş savaşında büyük çoğunluğu öldü. kalan karma toplumu kemal paşa, türk ismi çatısında birleştirdi. türkiye'de türklük bir ırkı değil, bir milleti sembolize ediyor."

Bak bak şimdi olaya bak atatürk(paşamız) o kadar türkleri örgütleyerek savaşacak ama 12 milyon türk'ün hepsi ölecek sonra türklerden ayrılmak için isyan çıkaran azınlık birden türkleşecek

Kafalar pırıl pırıl bu iq ile anca bu yorum yapılır zaten tineri paket paket çekmiş pezevenk

Doğrusu türkler avrasyalı turani ırktandır yani sarı beyaz melezidir o yüzden belli bir tipleri yoktur tarih boyunca türkiye türklerine benzeyen kıpçak,kimek,peçenek gibi bir çok türk boyu mevcuttur hatta gagavuz,tatar,Karaçay-balkar,kumuk,çuvaş,türkmen,uygur gibi türk halkları da türkiye türklerine benzer

Kazak,karakalpak,kırgız gibi halklar köken itibarı ile moğollaşmıştır.

Edit:tatar kökenli bir anadolu türkü olarak olmayan hede

Mezopotamya eşekleri bitti şimdi de moğolistan çomarı türkiye ye laf atmaya başlamış .
çünkü biz aslında doğu romalıyız.
1-çünkü günümüz türk halklarında mongoloid oran doğuya(asyaya) gittikçe artmakta, %70 üzerine kadar çıkmakta ve batıya doğru gittikçe azalmakta, avrupalı gagavuzlar gibi kimi türki halklarda %2 civarına kadar düşmektedir.
2-türkiye'de türk sayısı az, birinci dünya savaşı ve kurtuluş savaşında büyük çoğunluğu öldü. kalan karma toplumu kemal paşa, türk ismi çatısında birleştirdi. türkiye'de türklük bir ırkı değil, bir milleti sembolize ediyor.
türklük gende veya soyda değil dil, gelenek, sembol ve kültürdedir. bugün bırakın kazakları, kuzey kıbrıs'lılar bile kimlik karmaşası yaşıyorken dünyanın dört bir yanında, binlerce yıldır aynı gelenek, batıl inanç, atasözü, damgalar kullanılmaktadır.
bu ziya gökalp zihniyetidir. gökalp'e göre ırkçılık sadece hayvancılık için gerekli ve yararlıdır. önemli olan milli his ve toplumsal yaşayış biçimidir.

ayrıca türk tarihindeki bir çok önderin dil konusundaki hassasiyeti bu yüzden olmuştur.
ırk öyle bir karıştı ki orta asya da kiler bizi arap sanıyor. durum vahim.
Cevap basit! Türkiye türkleri orta asyadan maveraünnehir-iran-azerbaycan yolu ile gelen orta asyalı türk istilacılar ile anadolunun islamlaşmış ve doğal olarak türkleşmiş yerli ahalisinin kaynaşmasından oluşmakta. Şaka lan şaka allah öyle yaratmış işte.
Anadoluya giderken çok çekik gözlü elmacık kemikli türk görebilirsin. Hatta benim denizlili yurt arkadaşım vardı ilk odaya girdiğinde adamı özbek veya kazak sandım ama adam öyle bir türkçe konuşmaya başladı ki şaşırdım tabi dayanamayıp sordum başka yerden mi türkiyeye göç ettiniz dedim hayır dedi biz anadolua gelen ilk türklerdeniz hatta osmanlıda bile kayıtları varmıs boyunun. Hatta boyunun ismi çavuldur mu neydi. Yani var çekik gözlü şuan üniversiteki arkadaşım düzceli çepni türkü çekik gözlü açık tenli adamlar birinci dünya savasindan filan başka yerden buraya gelmemış asırlardır var.
biz gözü açık bir milletiz ondan.
Aslında iç Anadolu'da var.
Ama Anadolu'nun çoğu çekik gözlü değil çünkü Anadolu'nun yitip giden medeniyetleri ile karışmış.
Bir diğer sebep ise daha eskiye dayanır. Anadolu'ya Türkleri taşıyan Selçuklular orta Asya'dan Anadolu'ya gelene kadar zaten çekik gözlülüğünü kaybetmiş. Horasan'dan geçmiş oranın halkları ile kaynaşmış daha sonra onları da peşine katmış. Bugün ki hale gelmiş.
anadolu tarih boyunca böyle olmuştur olmaya da devam edecektir.
yerleşik olanını gelen siker geçen siker sonra böyle ortaya karışık bir tipoloji çıkar. sende tutar ona salakça ırk dersen orta asyalı atalarım dediğin adam da sorar sen türksen biz neyiz yarraam diye.
o yüzden bilen adam anadolu halkları der bu soruya muhattap olmamak için.
bölge gereği daha gözü açık olmamız gerekiyor.
Türklerin belli bir fenotipi yok.

çeKiK gözlü olmak Türklerin karakteristik özelliği değil.
rum olduğumuz içindir. şaka bi yana bin tane türk boyu vardır macarlar da türktür finler de. hiçbiri birbirine benzemez tip olarak.
ben bile bir çeçen olarak cekik gozluyum siz niye degilsiniz diyerek benim de merak ettigimdir.*

Edit 1: ozel mesajlara cevap vermedigim icin burdan cevap veriyorum. Etnik kimlik babadan gectigi icin - en azindan bizde oyle - türk degilim, zaten benim gozlerimin cekikligi abhaz olan annemin ailesinden geliyor. Cekik gozlu çeçenler yok degil tabi, dolu hatta.

Edit 2: Badem gozlu degil dusuk goz kapakliyim.
türkiye'de yaşayan ve kendisine türk diyen birçok insanın bizans torunu olduğunu bilmemesinden kaynaklanan durum.